Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Ułamany zatrzask klamki wewnętrznej (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=59304)

Superozy 28-08-12 18:05

Ułamany zatrzask klamki wewnętrznej
 
Dobra...

Szukałem, szukałem i nie znalazłem :p

Mam problem :D Jak zawsze i to nie nowość [helm] jak można naprawić klamkę jeżeli ułamał się zatrzask?

Efekt:
Klamka nie trzyma się drzwi (blachy od wewnątrz), przez co otwierając drzwi pociągamy klamkę, która trzyma się na a'la zaczepie, następnie wypada plastik/obudowa drzwi ze sterowaniem szyb.

Podsumowując:
Wypada i nie trzyma się kupy...

Mam klamkę ze zwykłej foki, myślałem nad zamianą obudowy, ale nie da rady podmienić klamek. Jak nic nie poradzimy oddam klamkę do sklejenia do plastikarzy.

Jak się uda bez osób 3-cich to wstawię tutorial jak naprawić :D

moons 28-08-12 18:34

Nie da się naprawić, z tyłu klamki jest kolek rozporowy którego raczej nie dorobisz. Chyba że zamiast wkręta dasz śrubkę z podkładkami. Przez klamkę i blachę.
Samą klamkę można podmienić, tyle że zamiast tego długiego nita trzeba dać śrubkę.
Pozdrawiam

coomac 28-08-12 18:50

Dokładnie. Rozwierć nit i zastąp go dłuższą śrubą z jakąś przeciwnakrętką.
Sklejenie czy też pospawanie tworzywa nic nie da. Ostatnio zamieniałem klamki wewnętrzne, które "siedzą" na swoim miejscu od wyjazdu z fabryki - trzymają na zatrzasku solidnie.

MATRIX60MW 28-08-12 22:05

masz na myśli ten zatrzask który jest wciskany w otwór aby trzymała się klamka cała drzwi? u mnie wszystkie klamki obok tego zatrzasku miały wkręcony wkręt.Aby wyciągnąć klamkę z zatrzasku musiałem odkręcić wkręt.Drugi wkręt był wkręcany przez klamkę w miejscu tego zatrzasku aby trzymał się ten "trójkąt" co zasłania bebechy klamki.

Może wstaw fotkę o co dokładnie chodzi dla jasności sytuacji

Superozy 28-08-12 22:12

Już wstawiam, jakbyś mi mógł na PW dokładnie opisać jak to masz zrobione byłbym wdzięczny.

http://desmond.imageshack.us/Himg560...pg&res=landing

Ułamałem jeden z tych ząbków

P.S.
Przy zdejmowaniu nitu śrubokrętem omsknął mi się i wbiłem sobie w rękę... więc tak na przyszłość śrubokręt odradzam...

marfm76 28-08-12 22:35

A to są przednie drzwi czy tylne?
Ja wymieniałem ostatnio podnośnik w drzwiach kierowcy i przełącznik w drzwiach pasażera (lewy i prawy przód), i tak jak pisze MATRIX60MW zarówno po lewej i prawej stronie mam wkręty tam gdzie na twojej fotce jest zatrzask. Żeby się do niego dostać trzeba najpierw ściągnąć taką zaślepkę pod którą jest schowany.

Superozy 28-08-12 22:36

przednie drzwi

A możesz mi jakoś w paincie narysować jak to wygląda?

Bo szczerze nie rozumiem za bardzo bo tak:
1. Ten zatrzask wchodzi w drzwi - czarny plastik
2. potem nakładam kolejną warstwę ("tapicerka") - szary plastik
3. i mam jeszcze śrubkę która trzyma szary plastik do czarnego, a czarny trzyma się drzwi.
Ta śrubka wchodzi w ten zatrzask.

http://img94.imageshack.us/img94/7053/20120305874.jpg

MATRIX60MW 29-08-12 12:58

dokładnie tak jak masz na zdjęciu tym nad moim postem,mam jeden wkręt który służy do trzymania tej maskownicy.Natomiast po zdjęciu tej osłony mam obok tego zatrzasku wkręcony dodatkowy wkręt w blachę bezpośrednio i było tak w każdych drzwiach.Jak chcesz mogę ci strzelić foto starej klamki

edit:
http://img705.imageshack.us/img705/366/wp001097.jpg
*zdjęcie zapożyczone z FAQ

obok miejsca na wkręt w zatrzask po lewo masz taką kropeczkę wytłoczoną.W tym miejscu u mnie w klamki były wkręcone dodatkowe wkręty

coomac 29-08-12 13:24

Ładne zdjęcie :)

To jest widok po zdjęciu maskownicy z przełącznikiem do szyb. Nad klamką widać miejsce, gdzie wchodzi wkręt i rozpiera plastikowy zatrzask w poszyciu drzwi. Pewnie ten zatrzask u @Superoz'ego trafił szlag. Jeśli ktoś ma obok dodatkowy wkręt to znaczy, że już była próba ratowania się :)

MATRIX60MW 29-08-12 15:08

no ciekawe coomac, skoro u mnie we wszystkich klamkach jest dodatkowy wkręt a auto kupiłem od kobiety.Ona raczej nie ratowała się dodatkowymi wkrętami,tym bardziej że żaden zatrzask nie jest ułamany

coomac 29-08-12 15:12

Jest opcja, że pod koniec produkcji w 2004 zmienili sposób mocowania.

siwy05 29-08-12 15:28

Cytat:

Napisał coomac (Post 763175)
Jest opcja, że pod koniec produkcji w 2004 zmienili sposób mocowania.


raczej różnica była lift - polift

coomac 29-08-12 17:51

To jeszcze jeden dowód na to, że przedlifta zrobili solidniej :)
4 wkręty x 2 lub 3 miliony wyprodukowanych przedliftów = niezłe oszczędności.

moons 29-08-12 19:52

Cytat:

Napisał coomac (Post 763175)
Jest opcja, że pod koniec produkcji w 2004 zmienili sposób mocowania.

Nie ma takiej opcji, zawsze było mocowane tak samo.
Pozdrawiam

coomac 29-08-12 20:38

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 763124)
obok miejsca na wkręt w zatrzask po lewo masz taką kropeczkę wytłoczoną.W tym miejscu u mnie w klamki były wkręcone dodatkowe wkręty

Cytat:

Napisał moons (Post 763312)
Nie ma takiej opcji, zawsze było mocowane tak samo.

Archiwum X, u mnie nie ma nawet otworu w blasze pod ten wkręt.

MATRIX60MW 29-08-12 20:54

aż tak trudno wkręcić wkręta dodatkowego i zapomnieć o problemie?przecież i tak go nie będzie widać.No chyba że lepiej kupić drugą klamkę

moons 29-08-12 21:40

No akurat estekowską to chyba nie tak prosto kupić, choć da się :)
Pozdrawiam

Superozy 30-08-12 09:25

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 763195)
raczej różnica była lift - polift

Tak jak pisze moons, nie ma takiej opcji ;) ja miałem przed lifta i mam po lifta to mogę coś na ten temat powiedzieć :p

Klamki są zrobione w ten sam sposób, z tym samym sposobem trzymania się ich.
Jeden zatrzask i jedna łopatka wchodząca w drzwi.

Klamka przełożona :) Kryzys zażegnany :D[up] Później tutorial do samodzielnego wykonania połamanej klamki :p

kowalewski92 30-08-12 10:36

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 763172)
no ciekawe coomac, skoro u mnie we wszystkich klamkach jest dodatkowy wkręt a auto kupiłem od kobiety.Ona raczej nie ratowała się dodatkowymi wkrętami,tym bardziej że żaden zatrzask nie jest ułamany

Twierdzisz, że jak kobiecie się coś popsuje to już nie ma jej kto tego zrobić? :D

MATRIX60MW 30-08-12 22:03

kowalewski92-jakby było grzebane tam to by były ślady po wyciąganiu tej plastikowej zaślepki od śruby która mocuje klamkę.U mnie takich śladów nie było.Teraz już są delikatne,nie rzucające się w oczy bo przecież musiałem ściągnąć boczki podczas wymiany klamek.Po drugie jakby padło jej mocowanie klamki to zrobiłaby tylko jedną a u mnie tak są przykręcone wszystkie 4.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi