Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Poziom oleju po wymianie sprężyn przód (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28881)

mlz 28-07-09 22:25

Poziom oleju po wymianie sprężyn przód
 
Mam pytanie w zwiazku powyzszym. Olej byl wymieniany 2mc temu i weszlo go 4 litry, na bagnecie w srodku miedzy min a max. Potem po 2000km strzelila sprzezyna z przodu, po wymianie autko sie nieco podnioslo... 3-4cm na moje oko. Potem zrobilem jakies 1500km. Dodatkowo pojawil sie wyciek gdzie z okolicy odmy ale niewielki... w ciagu 2tygodni mam ze 3 plamy w garazu srednicy moze 3cm. Sprawdzam poziom oleju i jest mniej niz bylo po wymianie 2mc temu, ponad min ale nie za duzo. Dolalem 0,25litra i zmian na bagnecie nie widze. Mam dolac wiecej? troche sie boje przelac... Co myslicie? Czy poziom oleju zmienia sie po zmianie wysokosci zawiechy z przodu? Z tylu pozostalo bez zmian :)

Poziom oleju - mam na mysli to, co widac na bagnecie ;)

MisiekT 28-07-09 22:30

jezeli auto poprzednio stalo "krzywo" - przod nizej - to faktycznie bagnet mogl przeklamywac... obserwuj i tyle - 0,25 litra to niewiele...

mlz 28-07-09 22:33

Powidzialbym ze przeklamanie jest teraz, bo wczesniej auto stalo prosto, teraz ma podniesiony nieco przod... swoja droga troche go podwiewa przy wiekszych predkosciach :/

MisiekT 28-07-09 22:35

to co ty za sprezyny zalozyles? [panna]

niewazne, przeklamanie moze sie pojawic i tyle...

mlz 28-07-09 22:45

CS Germany [szajse] - nie wiem co bylo wczesniej ale sadzac po nalepkach :] to Eibachy, ale o dziwo stara sprezyna jest tej samej wysokosci co nowa... moze sie uklepaly te stare, stad ta roznica?

W sumie to dalem ciala z tymi sprezynkami, ale nie mialem czasu kombinowac, bo stalo sie to w dzien wyjazdu na wakacje :/ Po obdzwonieniu wszystkich sklepow i hurtowni w okolicy - nic nie mieli... dopiero za 3 dni :) A w fordzie mi powiedzieli, ze z Kolonii moga sprowadzic [szok]

MisiekT 28-07-09 22:47

pewnie miales obnizajace Eibachy a wymieniles na serie... biorac pod uwage ze tyl masz pewnie tez Eibacha, za sprytnie to tego nie zrobiles...

tak czy inaczej dokoncz temat - albo inne sprezyny na przod albo wrzuc serie (50-100zl uzywane) na tyl

mlz 28-07-09 22:52

Cóż... gdyby to bylo w innych okolicznosciach to zalozylbym to co bylo, a tak to po prostu chcialem jechac. Chcialbym wymienic tyl ale jakos sie nie chce rozleciec ;) Mam kilka rzeczy do zrobienia, wiec cos pomysle. Teraz bardziej mnie martwi wyciek z odmy.

MisiekT 28-07-09 23:05

Cytat:

Napisał mlz
Chcialbym wymienic tyl ale jakos sie nie chce rozleciec

znaczy planujesz tak jezdzic?
spox, krzyzyk na droge, mam tylko nadzieje ze nikomu poza soba nie zaszkodzisz [panna]

mlz 28-07-09 23:26

Znaczy planuje wymienic, tak jak kilka innych elementow zawieszenia. Ale nie wszystko na raz bo pol auta bym musial wymienic, a pierwsze co zrobilem w trosce o bezpieczenstwo miedzy innymi Twoje, to nowe hamulce i opony bynajmniej nie chinskie ;)

Wie ktos jak to jest z tym bagnetem? Nie chce tangensow liczyc z tego podniesionego 3cm przodu zeby sie dowiedziec czy wskazania na miarce sa ok :)

MisiekT 29-07-09 07:51

dopoki tylu nie wyrownasz nie beda ok... auto stoi krzywo, wiec bagnet przeklamuje...

ale, jak ci pisalem, przeklamania sa raczej symboliczne, wiec jak bedziesz mial na polowie bagnetu, to bedzie ok...

grzybek 29-07-09 07:59

Podłóż pod tylne koła coś o takiej wysokości o jaką podniósł się przód i po kłopocie [bigok] Rozwiązanie na szybko jak znalazł, wtedy będzie Ci pokazywał normalny stan oleju :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi