Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   jakie amortyzatory polecacie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2387)

No1B 22-04-05 13:30

jakie amortyzatory polecacie?
 
najprawdopodobniej czeka mnie wymiana amortyzatorow (2 lub 4).
musze w tym celu najpierw znalesc jakiegos dobrego diagnoste/ew warsztat, ale to tak na marginesie. Ogolnie panuje opinia ze gazowe sa lepsze - macie moze jakis faworytow?

pozdrawiam

Kuras1000 22-04-05 14:30

Jeśli chodzi o firme to kupuj oryginalne ew. Kayabe ale to mniej wiecej ta sama cena ...

pinio_tdci 22-04-05 15:19

Re: jakie amortyzatory polecacie?
 
Cytat:

Napisał No1B
najprawdopodobniej czeka mnie wymiana amortyzatorow (2 lub 4).
musze w tym celu najpierw znalesc jakiegos dobrego diagnoste/ew warsztat, ale to tak na marginesie. Ogolnie panuje opinia ze gazowe sa lepsze - macie moze jakis faworytow?

pozdrawiam

'Opinia' [chytry]
Gazowe sa lepsze do jazdy sportowej po dobrej nawierzchni (zestrojone z odpiwednimi sprezynami :wink: ) tak, ze 'obiegowa opinia' (jak wiekszosc tego typu wytworow marketingu co niektorych koncernow) jest nie do konca, lub nie w pelni prawdziwa [hehe]

Jak masz oryginalny zawias i chcesz jezdzic 'komfortowo' to bierz olejowe oryginaly! (Godnych zamiennikow jeszcze nie spotkalem, aczkolwiek wszystkiego nie testowalem :mrgreen: )

moon 23-04-05 09:58

Warsztat?
http://www.ford-serwis.com
tel. 6790402

Doradza i wymienia. Przed wymiana lepiej pojechac na stacje diagnostyczna gdzie potrzasna i powiedza na ile amorki sie nadaja.

Odradzam wszelkie stacje "do wszystkiego" typu Norauto - wymienic moze wymienia ale co przyokazji popsuja to juz inna sprawa...

art0 24-04-05 23:30

Polecam Sachs Advantage

rafilu 25-04-05 12:46

Ja wymieniłem na oryginały :D

No1B 25-04-05 13:56

dziekuje wszystkim za odpowiedzi. okazuje sie, ze bede musial wymienic tylko tyl (na razie) i to najprawdopodobniej w ciagu 3-5 miesiecy. wynik diagnostyczny wypadl niezle.
foki nie poznawalem, bo zonie podczas zmiany opon z zimowych na letnie - zamienili (celowo) tyl na przod [banghead] - w piatek sie dowiedzialem.
Blad zostal naprawiony w sobote i foka jezdzi jak nowa [palacz]

Jeszcze raz dziekuje za pomoc i pozdrawiam

sylweek 27-04-05 09:09

To ja się zapytam z ciekawości :)
Jaka jest różnica, gdy mam 4 takie same opony i po jednym sezonie zaloże te co były z tyłu na przód ??

siwy 27-04-05 13:23

Opony na przedniej osi się bardziej zuzywają, więc żeby Wszystkie oponki sie zuzywały w miarę rownomiernie to sie je co sezon przekłada z tyłu na przód i vice versa. Mam rację ??

Greg 27-04-05 14:25

siwy, masz racje :mrgreen: Sylwek lec po piwo :mrgreen:
Pzdr.

sylweek 29-04-05 09:49

""bo zonie podczas zmiany opon z zimowych na letnie - zamienili (celowo) [banghead] tyl na przod Banghead - w piatek sie dowiedzialem. ""

No wiem że tak jest, tylko w tym mi cuś nie pasiło. TO chyba dobrze jak na nowy sezon zamienili tyl z przodem ??

art0 01-05-05 06:44

Cytat:

Napisał sylweek
TO chyba dobrze jak na nowy sezon zamienili tyl z przodem ??

Kurcze, a ja zrozumiałem ze zamieniono amortyzatory. To by była akcja :D

Tymoteusz 29-09-09 22:37

Witam to moze ja o cos zapytam mianowicie amortyzatorow jakie zakładac na przod gazowe czy olejowe z tego co wiem to fabryczne sa olejowe czy firma KAYABA produkuje olejowe amorki??? moze powiecie jakie amoki mozna załozyc do focusa II

MisiekT 29-09-09 23:56

normalne gazowo-olejowe (i takie sa fabrycznie), mozesz oryginaly, mozesz dobry zamiennik (kayaba, bilstein itp.)

PS. jaki masz przebieg ze musisz wymieniac?

Tymoteusz 30-09-09 09:22

moj przebieg to 116 tys --- zamiennik Kayaba chciał bym ale wszedzie sa tylko gazowe a w aso nie zalacali by montowac do focusa II amorow gazowych

MisiekT 30-09-09 11:48

a ty dalej swoje :)

hol 01-10-09 21:00

To może ja dodam coś od siebie. Założyłem do Mondziaka MK1 kombi (po którym Foka odziedziczyła zawieszenie) amortyzatory Boge - gazowe. Fakt samochód zyskał na sztywności, poprawiło się trzymanie na zakrętach. Nierówności i dziury, których we Wrocku nie brakuje, były trochę bardziej odczuwalne.
Na dłuższą metę jednak zawieszenie - pozostałe elementy dostały po dupsku. Dość szybko trzeba było powymieniać wszystko co gumowe, poóźniej końcówki drążków itd..
Fakt, przebieg był już ponad 200kkm, więc może i przyszedł czas na to wszystko, ale twierdzę, że gazówy (mocniej trzymające w ryzach autko) przyczynił się do szybszego zużycia pozostałych - dość delikatnych - elementów zawieszenia.

zdibex 02-10-09 13:21

ja założyłem na przód kayaby gazowe i z oponkami nokiana jeżdzi się bardzo dobrze. czeka mnie jeszcze tył i też będę kupował kayaby

damianTDCI 02-12-09 22:25

Cytat:

Napisał hol (Post 368558)
Założyłem do Mondziaka MK1 kombi (po którym Foka odziedziczyła zawieszenie) amortyzatory Boge - gazowe.

Foka ma zawieszenia z mondeo, który był produkowany do 95 roku? ;> Chyba coś ci się pomyliło...

Dzior 02-12-09 23:26

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 390269)
Foka ma zawieszenia z mondeo, który był produkowany do 95 roku? ;> Chyba coś ci się pomyliło...

Cytat:

Mechanicznie wyróżniał się (FF) od pozostałych europejskich modeli Forda poprzez wyszukane, w pełni niezależne, wielopunktowe tylne zawieszenie z płaskim wahaczem ustalającym typu Multi-link (nazwane "Control Blade") pochodzące z systemu "Short-Long Arm" użytego w Mondeo Kombi.
O to pewnie chodziło.

Ranid 03-12-09 09:39

Tydzień temu wymieniłem tylne ''Magnum'' jakaś firma duża jest na Allegro [95zł za szt] są to olejowe dają dwa lata gwarancji na razie dobrze się sprawują [orginały miały 260tyś].Co do gazowo-olejowych to nie mam przekonania,doświadczenie z poprzednich aut,podskakuje jak pingpong,sztywne i wybija tulejki.

rogos_zur 14-12-09 13:29

Witam,

Jestem posiadaczem FII 1.6 TDCI kombi z `05r. Byłem w ASO i stwierdzili, że jeden tylny amorek (lewy) jest słaby (ok. 32%) w porównaniu do pozostałych (ok. 80-85%). Koleś w jednym sewrwisie sugerował wymianę tylko tego jednego amorka. Natomiast byłem potwierdzić jeszcze te objawy w innym serwisie (OMC Motors Warszawa) i zaproponowali mi wymianę kompletu zamorków z tyłu (840 - 2 szt amortyzatorów Motorcrafta) + 140 robota. Patrząc po cenach na allegro, widzę że to bardzo drogo. Proszę o pomoc, jakie amorki wrzucić do mojego autka na tył (firma ? gazowe? olejowe?)??? I czy wymieniać 1 szt czy 2 szt ????

Dzięki z góry za pomoc

grzybek 14-12-09 14:03

Tylko i wyłącznie obydwa na raz. Takie rzeczy wymienia się parami.

Ranid 14-12-09 15:19

Cytat:

Napisał rogos_zur (Post 393926)
pozostałych (ok. 80-85%)

Nie wiadomo czy specjalnie nie chcieli wymienić,bo wiem od diagnosty że nowe mają przeważnie 75%.Na pewno to zależy od urządzenia na jakim się mierzy,5lat temu na przeglądzie też mi wciskali że słabe są przednie a ja do dzisiaj jeżdzę [260tyś].Moim zdanie można jednego używanego dokupić jak ten drugi niby dobrze trzyma,albo oba nówki ale jakie firmy to twoja decyzja.

rogos_zur 18-12-09 19:37

Witam,

Na pewno nie chcieli mi wcisnąć tych amortyzatorów ponieważ badałem je na innej stacji serwisowej i tam stwierdzili, że też ten jeden jest odchylony zdeycowanie od normy - mniej więcej tak jak w ASO. Znalazłem w ASO oryginalne amorki Motorcrafta za 267/szt. Pytanie do Was czy to jest drogo czy tanio ?? W ASO za wymiane obu liczą sobie 180,- czyli 2x267 + 180 = 720 za wymianę kompletnych amortyzatorów z tyłu. I jeszcze jedno pytanie - bo dzwoniąc do serwisu, jak podałem im numer nadwozia, to nie byli w stanie stwoerdzić czy w moim aucie są amortyzatory z tyłu samopoziomujące (jeśli tak to będą zdecydowanie droższe). Może jesteście w stanie mi powiedzieć, czy w Fordzie Focusie II Kombi 1.6 TDCI 109km z 2005r. były montowane amorki samopoziomujące czy może zwykłe.

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Pozdrawiam

Artur83 18-12-09 23:39

Cytat:

Napisał rogos_zur (Post 395562)
Witam,

Na pewno nie chcieli mi wcisnąć tych amortyzatorów ponieważ badałem je na innej stacji serwisowej i tam stwierdzili, że też ten jeden jest odchylony zdeycowanie od normy - mniej więcej tak jak w ASO. Znalazłem w ASO oryginalne amorki Motorcrafta za 267/szt. Pytanie do Was czy to jest drogo czy tanio ?? W ASO za wymiane obu liczą sobie 180,- czyli 2x267 + 180 = 720 za wymianę kompletnych amortyzatorów z tyłu. I jeszcze jedno pytanie - bo dzwoniąc do serwisu, jak podałem im numer nadwozia, to nie byli w stanie stwoerdzić czy w moim aucie są amortyzatory z tyłu samopoziomujące (jeśli tak to będą zdecydowanie droższe). Może jesteście w stanie mi powiedzieć, czy w Fordzie Focusie II Kombi 1.6 TDCI 109km z 2005r. były montowane amorki samopoziomujące czy może zwykłe.

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Pozdrawiam

Pogrzało ich? Takie rzeczy tą są w Merolach i to jako opcja :) Gdzie w Foce za 60k amory samopoziomujące...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi