Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Zgasł silnik;-(((((foka 1.8TDDI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27497)

marco223 24-05-09 14:07

[FFI] Zgasł silnik;-(((((foka 1.8TDDI
 
Witam,

A wiec jak w temacie, jade sobie spokojnie drogą ok 120km/h zaczynam czuc że cos mi przy dodawaniu gazu autko szarpnęło ale nic jade dalej, poźniej znowu i nagle zgasł silnik zapaliła sie kontrolka świec a potem reszta. Stanąłem i próbuje odpalić i odpala za pierwszym razem i dokulałem sie do domu.(jeszcze go przegoniłem do 170km/h) i było ok co to może być??(zdażyłmi się to drugi raz 1 był z miesiąc wczesniej) dziekuje za jakie kolwiek pomysły.

czy może to być wina:

filtra paliwa,
pompy (o zgrozo)
wtryskiwaczy
czy jakis błąd poprostu czy jeszcze coś innego

figofan 24-05-09 14:10

sterownik pedalu gazu?

marco223 24-05-09 14:17

Cytat:

Napisał figofan
sterownik pedalu gazu?

no ok ale czemu teraz jedzie w miare normalnie?? jak to sprawdzić??

MisiekT 24-05-09 14:19

niestety nie - przy awarii pedalu gazu silnik nie gasnie...

moze byc czujnik polozenia walu, moze byc sterownik pompy, moze byc jakis tam elektrozawor przy pompie... ogolnie szukaj powoli elektryka porzadnego

figofan 24-05-09 14:22

Cytat:

Napisał MisiekT
niestety nie - przy awarii pedalu gazu silnik nie gasnie...

sorry racja,

Cytat:

no ok ale czemu teraz jedzie w miare normalnie?? jak to sprawdzić??
akurat ja mialem przygody ze sterownikiem i sprawa wygladala tak, ze po ponownym odpaleniu samochod jechal normalnie, niewiem jak to sprawdzic i na czym to polega, mowie tyle co sam mialem 'przyjemnosc' przezyc ;)

marco223 24-05-09 15:01

Cytat:

Napisał MisiekT
niestety nie - przy awarii pedalu gazu silnik nie gasnie...

moze byc czujnik polozenia walu, moze byc sterownik pompy, moze byc jakis tam elektrozawor przy pompie... ogolnie szukaj powoli elektryka porzadnego

Ok a zna ktos dobrego elektryka w poblizu tychów katowic;-) Acha zapomniałem dodać że za pierwszym razem to sie stało kiedy stał na wolnych obrotach pochodził z 20 sec i zgasł. potem go odpalilem i to samo . poszedłem i wróciłem po 2 H i wszystko było ok A teraz to :(

[ Dodano: Nie 24 Maj, 2009 19:42 ]
Nowe wiadomości ,

Pojeździłem teraz troszkę pogoniłem autko i nic wszystko ok!!! Autko chodzi super :D

Czy jest mozliwe że cos mam z filttrem paliwa?? nie wymienia k łem go po kupnie(rok temu) a nie wiem ile na nim przejexdził?

[ Dodano: Nie 24 Maj, 2009 19:43 ]
Nowe wiadomości ,

Pojeździłem teraz troszkę pogoniłem autko i nic wszystko ok!!! Autko chodzi super :D

Czy jest mozliwe że cos mam z filttrem paliwa?? nie wymienia k łem go po kupnie(rok temu) a nie wiem ile na nim przejexdził?

Pabloos 25-05-09 09:43

Cytat:

Napisał marco223
Czy jest mozliwe że cos mam z filttrem paliwa?? nie wymienia k łem go po kupnie(rok temu) a nie wiem ile na nim przejexdził?

tego tez wykluczyć nie możesz , a wymiana to relatywnie nie duży koszt więc dla świętego spokoju dobrze będzie jak to zrobisz

marco223 26-05-09 22:29

Komputer wykazał błąd czujnika położenia wału. Jak to wymienić i ile kosztuje takie cóś. Mozna to wogóle samemu wymienić?

MisiekT 27-05-09 01:06

marco223, czujnik polozenia walu to niecale 100zl, z wymiana sobie poradzisz, jak jakiekolwiek pojecie masz...

ALE, blad tego czujnika wyskakuje praktycznie zawsze z bledami pompy, wiec to nie jest 100|% diagnoza... nie mniej najtaniej jest faktycznie zaczac od jego wymiany

marco223 27-05-09 07:12

Cytat:

Napisał MisiekT
marco223, czujnik polozenia walu to niecale 100zl, z wymiana sobie poradzisz, jak jakiekolwiek pojecie masz...

ALE, blad tego czujnika wyskakuje praktycznie zawsze z bledami pompy, wiec to nie jest 100|% diagnoza... nie mniej najtaniej jest faktycznie zaczac od jego wymiany

Mi tylko wyskoczył bład czujnika z pompa było wszystko ok :) i reszta przbadał mi cały samochodzik

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 08:15 ]
jeszcze jedno w tym silniku jest czujnik poożenia wału korbowego i czujnik połozenia wałka rozrządu?? kurcze bo teraz niepamietam co tam pisało na tym komputerze.chyba korbowy powoduje gasniecie

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 10:20 ]
Jest możliwe że po wyminie tego czujnika auto jakoś lepiej jeździ? Bo mam takie odczucie;-) Poprostu jakby się lepiej zrywał. A jak mi wymieniali czujnik to pasował nie z TDDi tylko z Cougar 2.0 16V :shock:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi