Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] Gaśnie, ale nie tak jak innym ... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26690)

H_C_K 10-04-09 19:48

[FFI] Gaśnie, ale nie tak jak innym ...
 
No więc mam taki problem w kwietniu 2008 stalem sie posiadaczem Focusa 2001 Automat 2.0 16V Zetec (USA) i po jakis 2 tygodniach krach padla skrzynia .... jako ze sytuacja taka a nie inna bylem zmuszony na wymiane na manuala (nie mam za duzo do powiedzenia przy wiekszych naprawach) no wiec na 2gim biegu automatem przejechalem jeszcze jakies 200KM i autko na 2 miesiace zniknelo u mecha.... zaplacilem jakies 3500zl na przerobke calosci na manual (spieprzyli zegary bo kontrolki niewszystkie gadaja jak powinny ) ale teraz o co chodzi.... w Zimie autko jezdzi wypas nic dodac tylko blokade na 170 ujac :)


a jak jest cieplo to czasami zdarza sie tak ze autko gasnie ... tj.
1) Odpalam auto i jade sobie do marketu po ktorym chodze ze 45 minut (auto na sloncu zdazylo wczesniej sie nagrzac wskaznik prawie pion)
2) Wracam z marketu jade do drugiego dalej wszystko OK
3) Wychodze z marketu odpalam auto i brakuje mi 3ciej nogi do naciskania na raz sprzegla hamulca i lekko gazu bo inaczej auto gasnie przy KAZDYM nacisnieciu sprzegla zrzuceniu na luz itp... myslalem ze to filtr paliwa (wymienilem w zimie jeszcze ze starego rdza leciala) dzieje sie tak przez dlugi czas az po jakiejs chwili roznie czasami po 20 minutach na parkingu na wylaczonym aucie czasami po 30 KM autostrady przy 130 do 150 KM/h autko jezdzi znow normalnie
Wczoraj przeplukalem uklad chlodzenia (lecial wrecz czerwony mul) dzisiaj rano mechanik zrobil mostek na wentylatorach tak ze chodzily non-stop dalej bylo to samo pozniej jeszcze raz przelalem uklad chlodzenia woda demineralizowana i srodkiem do czyszczenia chlodnic etc... lacznie z dmuchaniem w waz zeby wszystko wylecialo na ile mialem sily ... zapelnilem spowrotem uklad jeszcze raz zlalem az zaczela leciec czysta woda i napelnilem i zostawilem juz tak ale problem nie zniknal jak auto jezdzi normalnie to na luzie mam obroty ponizej 3ciej kreski (moze z milimetr moze 2 ponizej) przy zalaczeniu dmuchawy na full obroty na sek spadna i wracaja a swiatelka przygasaja.

Opadaja mi juz rece a auto jest po to zeby jezdzilo a nie stalo pod domem a jeszcze chwila a wyladuje na zlomie jak sie wkurze moze ktos mi pomoze z tym problemem....

dzisiaj zdjalem jeszcze waz powietrza i sprawdzilem przepustnice i poodlaczalem kilka roznych kostek przy silniku nic nie zmienilo obrotow (oczywiscie odlaczenie powietrza zgasilo silnik :) )

Jezeli ma ktos jakis pomysl to chetnie wyproboje (Tak uzylem szukaj i czytalem posty ale nie doczytalem sie podobnych objawow jezeli sie myle i jest cos takiego to prosze o linka)

Z gory dziekuje i pozdrawiam

slonpn 10-04-09 23:29

Mam podobny problem
 
Moj Zetec 1.8 zachowuje się bardzo podobnie od kiku dni. Jak się nagrzeje, to po wciśnięciu sprzęgła gaśnie, ale jest jeszcze jeden warunek: gaz musi być puszczony przy bardzo niskich obrotach: jeśli przytrzymam gaz na powiedzmy 2000rpm, wcisnę sprzęgło, puszczę gaz to jest dobrze, natomiast jeśli zrobię to samo tylko np. z 1200rpm - gaśnie. I auto musi się toczyć - zarówno przy postoju jak i prędkości większej niż te 5-10 km/h nie zaobserwowałem tego zjawiska - tak więc gaśnie mi w zasadzie tylko na parkingu:/ Komputer błędów żadnych nie pokazuje, niby wszystko ok a problem jest. Czy twój też musi jechać żeby gasł?

H_C_K 11-04-09 17:04

moj gasnie obojetnie czy odpale auto i stoje - zgasnie odrazu ... czy jak dojezdzam do skrzyzowania i nacisne sprzeglo albo wrzuce luz czyli krotko i na temat gasnie zawsze .... nie wiem co moze byc nie halo z nim dzisiaj przejechalem 200KM trasa taka do 90KM/h i kompletnie nic sie nie dzialo w pelnym sloncu temp na dworze kolo 28 stopni ... i najdziwniejsze jest to ze nigdy wskazowka nie przekroczyla mi polowy (mowie o temp silnika teraz)

Takze raczki mi opadaja juz powoli a najgorzej jak zlapie w miescie i trzeba recznym hamowac i gazowac zeby nie zgasl :(

MisiekT 11-04-09 17:31

sprawdzaliscie czujnik polozenia przepustnicy? ja mialem wlasnie takie objawy... jakby co to mam jeden na sprzedaz :wink:

H_C_K 11-04-09 21:17

powiem tak po odlaczeniu tego czujnika kompletnie nic sie nie dzieje .... (jezeli dobrze mysle ze to on :) kostka wpieta od prawej strony w przepustnice)

MisiekT 12-04-09 01:07

tak, czujnik jest z prawej strony przepustnicy - jezeli po jego wypieciu auto gasnie tak samo jak z podpietym to znaczy ze naprawdopodobniej czujnik umarl :cry:

bartek1351 13-04-09 01:16

Cytat:

Napisał MisiekT
tak, czujnik jest z prawej strony przepustnicy - jezeli po jego wypieciu auto gasnie tak samo jak z podpietym to znaczy ze naprawdopodobniej czujnik umarl :cry:

najprawdopodobniej lecz niekoniecznie :) u mnie bylo to samo kupilem nowy ori czujnik i jest to samo :)w miedzy czasie swiece rzewody sonda przeplywka odpowietrzenie skrzyni korbowej cewka i nadal to samo... pozostalo jeszcze kupic ceramizer jakis magnetyzer moze pomoze [bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi