Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] 1.4 wzrost mocy liczę na waszą pomoc (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44649)

bacu55 03-11-10 19:40

1.4 wzrost mocy liczę na waszą pomoc
 
Witam ponieważ mój post o turbo był dla was żartem... prosiłbym was o poradę.
Mam focusa 1.4 w gazie sekfencyjnym sequent24ligt z samej instalacji jestem w
miare zadowolony mały spadek mocy lecz wzrost spalania min 9l gazu na 100
wszystko ok tylko ze auto jest tragicznie wolne a ja jestem biednym człowiekiem
nie zniosę turlania sie tak wolnym pudełkiem
uwielbiam te autko i chce coś zrobić żeby mu dodać trochę mocy mogę wydać
500 max 1000 zł zależałoby mi na osiągnięciu chociaż tych 90 koni... auta nie mogę sprzedać to nie wchodzi w grę...
aha wymiana samego silnika też nie wchodz w grę bo mam jeszcze gwarancje na gaz i nie chce jej stracic wiec prosze nie mowcie mi nic
w stylu wstaw sobie silnik od ST... czy tam 1.8 słyszałem że można poprzekładać sporo częsci z innych silników np 1.6 i że to raczej tani koszt...

jakieś 14s do 100 i 178 kmh to wszystko co udało mi sie z niego wycisnac... na gazie jeszcze gorzej poza tym ostatnio nie moglem nim nawet
wydusic 170 moze to ze wzgledu na pogodę...

F_Driver 03-11-10 19:46

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=787

czytać czytać jeszcze raz czytać :-)

elite 03-11-10 19:54

Nie no 2 razy ten sam zart nie jest smieszny juz :P

MIlion osob Ci pisalo- to jest najslabszy silnik jaki jest, sluzy do jezdzenia wolnego za bardzo mala kase, chcesz jezdzic szybciej- sprzedaj i kupuj cos z wiekszym silnikiem. Nie da sie "tanio" podniesc mocy. Na nastepny raz kupujac auto dobrze przemysl czego oczekujesz

Kubeq 03-11-10 19:59

Najtańszym kosztem będzie wymiana silnika na 1.6 102KM :)

bacu55 03-11-10 20:06

Cytat:

Napisał Kubeq (Post 500835)
Najtańszym kosztem będzie wymiana silnika na 1.6 102KM :)

boże wy ludzie czytać nie umiecie... słyszałem coś o przełożeniu części z foki 1.6 do 1.4 że coś tam można poprzekładać i będzie troche lepiej latał a wy tu że żartuje itd... szczerze zaczynam żałować że to kupiłem ale narazie nie moge sie tego pozbyć i juz... jest wolne i się sypie... wolałbym już starą hondę civic... tylko się jak głupi osioł uparłem na takie gówno co trzeszczy i skrzypi... w dodatku reakcja na wcisniecie gazu jest zwiekszenie buczenia w środku bo poza tym nie widze żadnych pozytywnych stron... pali jak smok... jak 1.4 przy spokojnej jezdzie moze brać 9l gazu...

Komor 03-11-10 20:08

Cytat:

Napisał Kubeq (Post 500835)
Najtańszym kosztem będzie wymiana silnika na 1.6 102KM :)

Zapomniałeś że najtańszym, ale nic nie dającym bo to dalej muł :)

mar-pow 03-11-10 20:09

Wyciśnięcie "chociaż tych 90koni" z 1,4 do max 1000zł nierealne... Zrozum że z tego nic nie zrobisz...Musisz się cieszyć z tego co masz...Jeśli Ci nie pasował było trzeba kupić 15letnią Hondę(oczywiście z pseudo mugenem ktory na pewno by Ci przyniósł wzrost mocy) z sypiącymi się nadkolami i na pewno nie "trzeszczącymi" plastikami i do tego dolewać olej co tankowanie...

mlody891 03-11-10 20:11

Stożek, inna przepustnica dolot i z 85 koni bedzie [dance]

MisiekT 03-11-10 20:14

jak juz mowilem - szukaj postow o dlubaniu 1.6, bo to blizniacze jednostki. z gory jednak moge Cie uprzedzic, ze bez wymiany silnika nic rozsadnego nie osiagniesz, a juz na pewno nie w tych pieniadzach...

PS. temat zostawiam otwarty dopoki nie pojawi sie spam :)

bacu55 03-11-10 20:21

nie no kurde juz moze nie te 90 km ale cokolwiek co by mu dało parę kucy żeby móc chociaz zejsc do tych 13 s do 100 i by można było go rozbujać do tych 180-paru nie chodzi mi o bóg wie co poprostu ma być tanio proszę o konkretne rzeczy do wymiany które poprawią osiągi części będę brał w większości za grosze używki wiec jakiś dolot czy coś to mogę poprsotu miec powiedzmy za 20 zł kompletny czy góra 50 tylko chodzi mi o to który od jakiego modelu i co to da...

MisiekT 03-11-10 20:23

to nie honda, ze wyciagasz zwezke w przepustnicy i masz +15KM [rotfl]

mar-pow 03-11-10 20:26

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 500850)
to nie honda, ze wyciagasz zwezke w przepustnicy i masz +15KM [rotfl]


[dance]


Bacu55 weź przeczytaj sobie uważnie wątek z linku który dał Ci F_Driver i oblicz na co Cię stać a na co nie... podejmij decyzję co kupić. Nie oczekuj zbyt wiele... Szkoda ładować kasę tylko ...nawet dla tych 13s. czy ok.90hp...

pum 03-11-10 20:26

wyrzuć tylne fotele

mlody891 03-11-10 20:35

zobacz we FAQ jest tam temat o montażu przepustnicy od 2.0 w silniku 1.6, napewno bedzie pasowac bo przeustnice w 1.4 i 1.6 są takie same... wiec coś da.... do tego stożek z dolotem zimnego powietrza i zmieścisz sie w 300-400 zł jak bedziesz dobrze kombinował, ja przepustnice kupiłem za 40 zł do tego jakiś stożek za 200 zł + jakieś rurki kolanka do dolotu i pół dnia roboty i bedziesz miał PRAWIE RAKIETE :)

bacu55 03-11-10 20:35

Cytat:

Napisał mar-pow (Post 500854)
[dance]


Bacu55 weź przeczytaj sobie uważnie wątek z linku który dał Ci F_Driver i oblicz na co Cię stać a na co nie... podejmij decyzję co kupić. Nie oczekuj zbyt wiele... Szkoda ładować kasę tylko ...nawet dla tych 13s. czy ok.90hp...

no właśnie przeczytałem i nie doszedłem do żadnych wniosków... chyba sobie rzeczywiście sprzedam jak najszybciej to BADZIEWIE... czyli na przyszłe lato... jak nazbieram na coś lepszego... żałuje tylko tego gazu bo to było wyrzucenie 3 tyś zł w błoto... szkoda było... nie spodziewałem sie że to auto to będzie takie gówno... chyba trafił mi się taki egzemplarz ale nie jestem zadowolony i zaczynam mieć uprzedzenia do marki ford... nigdy wiecej nie kupię forda bo pomimo że mi sie focus podoba jest fatalny... nie licząc tego że dobrze się trzyma drogi... no i nigdy juz nie kupie auta poniżej tych 2.0
bo takim czymś się nie jezdzi tym sie turla... nie ma to jak mercedes W210 3.2 l 220 kucy mimo 15 lat nic nie stuka nic nie trzeszczy i 300 tyś najechane a u mnie 9 lat 70 tyś i zaraz sie rozleci... :D

Falcon 03-11-10 20:38

70,000 ? Dobre!! [rotfl]

MisiekT 03-11-10 20:42

bacu55 - glupote ludzka jeszcze jakos na forum tolerujemy jak widac, ale obrazal fok nie bedziesz [rotfl]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi