Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Zablokowane drzwi tylne. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=32832)

tomwiech 23-11-09 23:39

Zablokowane drzwi tylne.
 
W mojej foce zablokowały się tylne drzwi i przypuszczam że przez to również uszkodziły się wszystkie zamki i centralny nie działa (SPRAWDZONE) bezpiecznik centralnego również się spalił- wymieniłem. Zamki kupiłem ale niestety tego jednego nie mogę otworzyć, drzwi rozebrałem, cięgna i linki na miejscu i działają klamka wewnętrzna jest zablokowana w pozycji zamknięcia i powraca do niej za żadne skarby nie można tego zmienić smarowanie smarami penetrującymi też nie daje efektów wyszarpywanie również!
Pozatym wszystkie dźwignie zamka które powinny otworzyć drzwi chodzą, więc wygląda na to że zablokował albo zatarł się zatrzask i on nie pozwala na otwarcie .
Może ktoś miał już taki problem i doradzi mi jak z tym sobie poradzić i otworzyć zatrzaśnięte drzwi!

Kacper85 24-11-09 00:23

tak z ciekawości - nie masz włączonej blokady rodzicielskiej ? w drzwiach jest otwór na kluczyk, przekręcasz i w tedy nie da się drzwi otworzyć od środka, zewnętrzna klamka działa normalnie.

Pabloos 24-11-09 09:08

et to nie to , bo przy włączonej blokadzie , klamka wewnętrzna owszem nie działa ale powinna być jak najbardziej w "normalnej" pozycji a nie zamkniętej .
Trzeba by jednak zdjąć boczki i zobaczyć czy linka od klamki nie strzeliła albo nie spadła gdzieś z jakiegoś uchwytu .

wro_bel 24-11-09 09:14

Ja się podepnę - czy możliwe jest żeby w wersji GHIA nie było tej blokady rodzicielskiej, bo nie mam otworów na kluczyk ani w zamku drzwi kierowcy ani w zamku drzwi pasażera z przodu, a prawe drzwi nie chcą mi się otwierać od wewnątrz. A tak swoją drogą to czy w fokach klamka nie jest zawsze w pozycji "normalnej"? Chyba do zamykania zamków są takie dodatkowe przyciski a nie wciskanie klamek jak w essim?

Kubuch 24-11-09 09:54

Blokada rodzicielska chyba tylko z tyłu jest? W każdym razie ta dziura na kluczyk jest tak głęboko i pierwszy raz też nie mogłem jej znaleźć - pomogła instrukcja :)

wro_bel 24-11-09 10:12

Ja to imbecyl jestem :D Przednie drzwi sprawdziłem w poszukiwaniu blokady rodzicielskiej, ale tylnych już nie. Byłem przy autku jeszcze raz (kto nie ma w głowie ten ma w nogach) i blokada jest z tyłu i właśnie w prawych drzwiach była włączona, już wyłączyłem i wszystko działa. Dzięki Kubuch.

tomwiech 24-11-09 10:32

jak pisałem drzwi mam już rozebrane dostęp do zamka mam, dlatego wiem ze żadna dżwignia ani ta od klamki zewnętrznej ani od wewnętrznej nie jest zablokowana dlatego podejżewam że zatarł się sam zatrzask !!!
Sam zamek jest cały zabudowany więc rozerwanie go na siłe jest mało możliwe bez uszkadzania drzwi !
Ale z tego co widzę bez szlifierki i dokupienia nowych drzwi sie nie obejdzie chyba że narazie wyłącze ten zamek i będe wpuszczał do środka tylko jednymi

Lucjan24Legnica 26-12-09 18:11

Jeśli interesuje Cię jeszcze jak dobrać się do tych drzwi, to służę bo właśnie przeżyłem identyczną awarię.

tomwiech 19-01-10 10:25

Cytat:

Napisał Lucjan24Legnica (Post 398178)
Jeśli interesuje Cię jeszcze jak dobrać się do tych drzwi, to służę bo właśnie przeżyłem identyczną awarię.

interesuje mnie więc prosze o podpowiedż!

Lucjan24Legnica 19-01-10 11:16

Witam!

Najpierw trzeba zdjąć tapicerkę, w tym celu trzeba odkręcić 5 albo 6 śrub odkręcić wewnętrzną klamkę i wyjąć z zatrzasków, w rączce do zamykania trzeba wyjąć , podważyć plastik tam są jeszcze dwie śruby po bokach i na dole do wszystkich jest dostęp ale nie wkrętakiem tylko płasko szczypcami. po zdjęciu tapi, należ odkręcić prowadnicę szyby 2 śruby torx nie trzeba ich odkręcać do końca wystarzy poluzować.
po tch operacjach masz dostęp do zamka. Spróbuj poruszać idąc po lince cięgnem zamka(pareset razy) powinno w końcu odpuścić , jeżeli nie w górnym rogu długim małym wiertłem wywierć otwór 1 lub 1,5 mm i do niego wlać wd-40 lub pulsar osobiście polecam jakiś penetrant izolujący kiedy chcesz odzyskać zamek. jeśli nie lej co masz. do pełna i nie żałuj. odczekaj 30 minut. potem znowu popróbuj z cięgnem (nie klamką) powinno się udać
Powodzenia. W razie problemów pisz na priv. Jeśli będą potrzebne foty też mnogę przesłać

tomwiech 30-09-10 00:32

Powinno się udać „Lucjan24Legnica” niestety ten sposób nie był w moim przypadku skuteczny.
Zamek otworzyłem jakiś czas temu, niestety żadna z podpowiedzi nie była pomocna. Musiałem mikro szlifierką wyciąć obudowę zamka od strony zewnętrznej (płata drzwi) i dosłownie przesunąłem jedną z dźwigni która wydawała sie zbyt daleko przesunięta i problem z głowy zamek otwarty (20 minut nie licząc rozebrania drzwi)!
Po wykręceniu i rozebraniu zamka na czynniki pierwsze a nie jest to bez cięcia plastików możliwe, okazuje sie ze zamek chodzi bez problemu próbowałem dociskać blokować to czym go odblokowałem niestety wszystko ok i teraz nie wiem czy się zaczepił się o plastik obudowy bo korozji najmniejszej w nim nie zauważyłem i wydaje mi sie ze nie jest to wyczyszczone płynami penetrującymi tylko każdy element jest pokryty mosiądzem czy temu podobnym metalem a całość zamka jest dość szczelnie zamknięta! Oczywiście ten poszedł do kosza nowy założony.
W razie pytań piszcie prywat może cos pomogę.

ronnie86 29-10-10 06:55

mialem to samo, u mnie centralka sie zawiesila sama w sobie (drzwi zamkniete i atom ich nie ruszy), po kilku godzinach udalo sie wyjąć zamek, wywalic z niego centralke i teraz smiga wszystko tylko bez centrala - koszt zamka wraz z centralką na allegro ~ 40zł :) wiec nie jest drogo..

tomwiech 31-07-12 23:58

Z powodu bawienia się centralnym i próby otwarcia go przez impuls elektyryczny spaliłem wszystkie zamki dlatego konieczna była ich wymiana, teraz pisze ale sprawa podobna się powtórzyła z zatrzaśnięćiem centralki i nie reagowaniem a było to ponownie w zimie przy mrozach i juz myślałem ze od nowa wszystko do rozbiórki a tu jak popuściło z wiosną wszystko powoli wróciło do normy ale powoli najpierw otwierał się centralny z zamka pasażera dopiero potem kierowcy i następnie z pilota niewiedzieć czemu taka przypadłość ale tak właśnie u mnie jest Teraz nieraz przy pardzo wilgotnych dniach coś sie pitoli ale wraca do normy zamki co jakiś czas przemywam i czyszcze wd 40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi