Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Zgasł w czasie jazdy + kontrolka ESP (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=64869)

rafal989 25-06-13 17:32

Zgasł w czasie jazdy + kontrolka ESP
 
Witam.
Dzisiaj miałem nie miłą przygode ze swoim focusem :(.Wjechałem samochodem na rondo i nagle samochód zgasł,radio grało,światła świeciły,zgasł bez jakich kolwiek oznak że coś jest nie tak. Jedyne co się stało to zaświeciła sie kontrolka ESP. Probowałem go odpalić,kręcił normalnie lecz się nie dało zapalić no i caly czas kontrolka ESP się świeciła.Zepchnąłem samochód z ronda,stanąłem na poboczu i dopiero za którymś razem jak chwile odczekałem to odpalił.Potem gasiłem go i odpalałem z 2 razy i nie było żadnych problemów. Podejrzewam że może być to coś z elektronika. Jeśli ktoś miał taki sam problem porszę napisać co należy sprawdzić.

Pretorian 25-06-13 18:38

bez odczytu błędów możesz sobie gdybać.

Dom1n 26-06-13 22:11

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46315

Zimne luty w zegarach?

mayak 28-06-13 11:25

Cytat:

Napisał Dom1n (Post 883904)

też mi sie tak wydaje - albo naprawa (lutowanie), albo jest powód do wymiany zegarów na lepsze

z mojego doświadczenia wygląda, że problem zimnych lutów występuje przede wszystkim w zegarach w najbiedniejszej wersji, czyli tej z maleńkim wyświetlaczem przebiegu i bez komputera pokładowego

http://www.focusklubpolska.pl/showpo...&postcount=374 - rafal989, czy masz takie zegary jak pierwsze w tym poście?

kunte 03-07-13 14:19

Podepnę się tutaj.

Dzisiaj po przejechaniu około 100 metrów od włączenia silnika zapaliła się kontrolna ESP. Zgasiłem silnik i po odpaleniu i przejechaniu około 50 kilometrów jest ok. Sprawdziłem w trybie serwisowym czy pojawił się jakiś błąd ale nic nie ma.
Gdzieś tu na forum wyczytałem, że to częsty przypadek i jak zgaśnie to nie należy się przejmować.
Inna rzecz mnie jednak nurtuje, czy po zapaleniu się tej kontrolki nie powinien się pokazać komunikać "Usterka układu ESP" i zapalić się lampka "informacyjna". Z tego co wyczytałem na forum, to w przypadku silnika, czy układu wspomagania, taki komunikat się wyświetla, a jak jest z tą lapką "informacyjną", też się wtedy zapala?

Pretorian 03-07-13 15:33

odczytać błędy modułu pompy oraz modułu PCM tam bedzie wszystko co go boli, inaczej zgaduj zgadula.

tedi_k 03-07-13 22:23

Cytat:

Napisał kunte (Post 886786)
..Gdzieś tu na forum wyczytałem, że to częsty przypadek i jak zgaśnie to nie należy się przejmować.
...

Koledzy, jest poziom głupstw, których jednak nie powinno się wypisywać![nono]:smt021
Jak Ci zgaśnie przy wyprzedaniu TIRa z drugim TIRem naprzeciw to też będzie OK???[pop] Zastanów się Kolego co ty wypisujesz!
Masz normalnie niesprawny samochód i trzeba to ogarnąć a nie się uspokajać!
W takiej sytuacji samochód nadaje się tylko w jedną trasę - do warsztatu i ani metra dalej!:smt021
Jak nie masz wiedzy i narzędzi to czarami i obchodzenim samochodu w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegarka tego nie naprawisz! Trzeba jechać do kogoś, kto ma wypoasażenie i pojęcie - możesz się odezwać do mnie na przykład.

marfm76 03-07-13 22:59

Cytat:

Napisał kunte (Post 886786)
..Gdzieś tu na forum wyczytałem, że to częsty przypadek i jak zgaśnie to nie należy się przejmować.
...

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 886916)
Koledzy, jest poziom głupstw, których jednak nie powinno się wypisywać![nono]:smt021
Jak Ci zgaśnie przy wyprzedaniu TIRa z drugim TIRem naprzeciw to też będzie OK???[pop] Zastanów się Kolego co ty wypisujesz!...

To Ty zacznij czytać ze zrozumieniem! Koledze kunte chodziło o to, że jak zgaśnie KONTROLKA ESP to nie należy się tym przejmować, że wcześniej się pokazała....skąd wniosek, że chodzi o gasnący silnik??

kunte 04-07-13 08:05

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 886929)
skąd wniosek, że chodzi o gasnący silnik??

zapewne koledze tegi_k chodzi o przypadek z pierwszego posta.

Mi samochód nie zgasł, w chwili gdy pojawiła się kontrolka, jak również nie miałem problemów z jego odpaleniem. Narazie wszystko jest ok i auto jeździ normalnie. Jak zapali się ponownie to wtedy pojadę na odczyt błędów.

Wracając jednak do mojego pierwszego posta, czy może mi ktoś odpowiedź na zadane tam pytanie odnośnie pojawienia się stosownego komunuikatu i zapaleniu się lampki "infrormacyjnej".

tedi_k 04-07-13 12:08

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 886929)
...skąd wniosek, że chodzi o gasnący silnik??

Dodam nieśmiało - może z tytułu wątku???

Falcon 04-07-13 12:49

No ale cytowałeś post kolegi kunte, a on wyraźnie pisał o gasnącej kontrolce ESP, a nie o silniku. :-)

wujek1 24-03-14 16:01

Zgasł w czasie jazdy + kontrolka ESP
 
ja mialem podobny przypadek co kolega rafal989. w czasie jazdy gasl silnik i wlaczala sie kontrolka esp. po sprawdzeniu bledow wyszlo ze problem dotyczy zaworu egr. nie bardzo kumalem dlaczego wlacza sie kontrolka esp przy zacinajacym sie zaworze egr. w kazdym razie po wyjeciu go i przeczyszczeniu dalej bylo to samo. dodam ze zawor byl mega czysty bo kupilem uzywke zeby podmienic i sprawdzic czy po zamianie bedzie smigala foka. skoro zawor byl czysty stwierdzilem ze to moze problem z silniczkiem od egru. po wymianie silniczka fura chodzila ja za dobrych lat. ostatnimi czasy znowu pojawil mi sie podobny problem i wydaje mi sie ze znowu jest to wina silniczka w egr. sam zawor chodzi bez problemu. czy to mozliwe zeby po 2 latach znowu zdechl kolejny silniczek? zastanawialem sie jak mozna sprawdzic czy jest on sprawny? wykrecony silniczek egru na odpalonym silniku i po wcisniecu gazu nie wykazywal oznak pracy z tym ze nie wiem czy o czyms to swiadczy bo po przkreceniu go do zaworu fura chodzila normalnie. po jakims czasie znowu zaczely sie problemy no i zastanawiam sie czy to nie jest wina innego ukladu ktory podaje bledy sygnaly do egru a to powoduje ze go szlak trafia? rozwiazal to ktos?

ciuss 11-03-21 18:33

Witam pozwolę sobie odgrzac temat ostatnio dostałem na wyswietlaczu informacje że usterka silnika. Pare dni poźniej usterka wspomagania i silnika dodatkowo chec engine i zgasł. Nastepnie wszystko zdawało sie byc ok i po około tygodniu wszedł w tryb awaryjny brak wspomagania zero rekacji na pedał gazu, po zgaszeniu zakrecił i krecił ale nic to nie zmieniło wiec odczekałem chwile i prubowałem odpali ale rozrusznik wogole nie zareagował. Dodam ze w styczniu tez miałem problem z aku przy -25 st aku padł i musiałem "pożyczać" prąd z innego diselka ale teraz jak było -8 i cos koło odpalał bez problemu stojąc przez 2 dni na zewnątrz. Wyswietlacz kompa też czasmi wyświetla podstawowe informacje jak by na 60% a np licznik tak jak powinien. Może ktoś mi powiedzieć za co pierwsze sie brac licznik czy aku, jeśli licznik to co powiedzieć elektronikowi(będzię wiedział jak mu opowiem stuacje o co chodzi?).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi