Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Tddi -syczenie i kostka (i gdzie naprawić turbine!?) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13635)

Budzik_p 18-11-06 21:09

Tddi -syczenie i kostka (i gdzie naprawić turbine!?)
 
Niedawno kupiłem foczkę 1,8 tddi 2000r sprowadzoną i mam dwa pytania dot. auta.
1. Podczas przyspieszania, pod obciążeniem z komory silnika dochodzi dziwny gwizd/świst. Nie wiem czy "te modele tak mają" bo nie mam porównania (i nigdy nie jeździłem samochodem z turbiną), czy to jednak jest normalny objaw.
2. Pod przednimi siedzeniami mam kostki z jakimiś złączkami (kabel od nich idzie w podłogę i wygląda na fabryczny). Do niczego nie podłączone. Co to jest? Do zmieniarki, ogrzewania, czy jeszcze czegoś inszego?
Macie też tak?

KP 18-11-06 21:14

ad2. raczej do podłączenia bocznych poduszek lub napinaczy pasów

NeroN 19-11-06 00:46

1) raczej normalne, o ile nie jest bardzo głośne itp. najlpeij porównać z kimś kto ma taki sam silniczek jak ty.
2) Boczne poduszki które są w foteach i napinacze pasów.
Jeśli nie są podłączone, a tym bardziej Ci nie świeci kontrolka na desce, to znak że coś mogło być szpejane w aucie. (zobacz na przedniej szybie, na dole po stronie kierowcy chyba jest numer nadwozia, zobacz ile tam jest poduszek napisane [chytry] .

ppgor 19-11-06 13:13

ad. 1 - turbina pracuje i gwizda
ad. 2 - złącze do poduchy, napinacza i np. u mnie do podnoszenia siedziska

Budzik_p 19-11-06 18:11

Dzięki.
Co do porownania z innym -oczywiście jest to najlepsze rozwiązanie, ale gdybym mial taka mozliwość to bym Wam głowy nie zawracał :) Świst jest dość głośny (dobrze słyszalny w kabinie), wiec zastanowiło mnie to. Nie chciałem iść do warsztatu i sie wygłupić.

Kostki pod siedzeniem sa chyba tylko po to, coby miejsce zmieniarki zajmować ;) -seryjnie mam dwie poduchy, zadnej elektryki w fotelach, a i napinaczy (chyba) nie ma.

Gherkin 19-11-06 23:00

Mam TDDi 2000 i nic nie swiszczy... Jesli chodzi o wiazke, to chyba jest do podgrzewanych siedzen, ktorych niestety nie mam - bo przeciez te do napinaczy i poduszek sa raczej podlaczone. ;)

kleofas 20-11-06 10:37

napinacze masz w 99% (taka rurka wielkości flamastra/markera odchodząca w bok od zapięcia pasów...)

NeroN 20-11-06 13:18

Cytat:

Kostki pod siedzeniem sa chyba tylko po to, coby miejsce zmieniarki zajmować -seryjnie mam dwie poduchy, zadnej elektryki w fotelach, a i napinaczy (chyba) nie ma.

Napinacze są na bank, są w każdej europejskiej wersji focusa.
Natomiast poduchy skoro masz 4-ry, to do fotela idzie jedna i tylko jedna
wiązka kabli wychodzi z samego środka wykładziny pod fotelem i jest przypięta za "gałką" do przesuwania fotela przód-tył.

Jeśli tego nie masz to w najlepszym przypadku masz póki co 2 poduszki [chytry]

Budzik_p 20-11-06 16:28

Toz właśnie napisałem, że mam dwie a nie 4 poduchy :)
A wiązki wyglądają dokładnie tak jak mówisz.

[ Dodano: Sro 29 Lis, 2006 16:25 ]
Niestety świszczenie nie jest naturalne -po wizycie w autoryzowanej przez FKP stacji serwisowej "u Wuja Zbycha" ;) dowiedziałem sie, że "tak jednak nie ma być" i ze właściwie to nie wiadomo czemu.
Coś musze z tym zrobić, bo boje sie, że któregos pięknego dnia turbina się rozsypie w czasie jazdy.
W związku z powyższym kieruję do Was Szanowni Klubowicze zapytanie: czy ktoś zna jakiś warsztat zajmujący się turbinami?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi