Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Auto Detailing (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=116)
-   -   Auto Detailing - nasze zmagania, dyskusje, porady (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=51573)

Jankos 07-08-11 18:59

Auto Detailing - nasze zmagania, dyskusje, porady
 
Witam,

Coż miałem opisać jak wypadła moja pierwsza przygoda z "lepszymi" kosmetykami samochodowymi.

Na wstępie dokładne mycie auta, szampon z "woskiem", dokładne suszenie mikrofibrą i jazda do garażu.

W garażu rozrobiłem ok 10g glinki, nie wiedziałem ile trzeba ja układać ale zrobiła się dostatecznie miękka jak to kolega kempus opisał w temacie z OT.

Jako pierwszy tester poszedł na odstrzałMEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER - 100ML, kiepskie światło w garażu więc wcierałem jak szalony (z użyciem mikrofibry nie zostawiającej śladów, taka gładziudka bez "frendzli".

Jako że tester skońył się po glinkowaniu dachu następnie użyłem MEGUIARS LAST TOUCH MIRROR GLAZE - 150ML, ma faktycznie miły zapach jak guma balonowa, powoli zaczynałem widzieć efekt swojej pracy.

On też szybko się zużył bo to i tak testery więc nie żałowałem, ale opierdzieliłem dwoma testerami Meguiars całe auto.

Wyprowadziłem auto i ponownie umyłem szamponem gdyż samą wodą "zacieki" po glince z QD nie chciały zniknąć.

Jako że nie kupiłem dobrego wosku jako "wosk" użyłem SMARTWAX SMARTDETAIL QUIK DETAILER i ten produkt wydaje mi się równie dobry jak
Meguiars Last Touch Mirror Glaze
.

Po umyciu i ponownym wysuszeniu mikrofibrą efekt porażający![jupi]
Auto nie wyglądało jak do tej pory równie dobrze, każdy od razu mówił że świeci się jak psu pysk i pytał czym tego dokonałem :) miło że ktoś docenia wygląda auta i poniekąd ciężko pracę.

Czas poświęcony na mycie, QD + glinkowanie i pseugo wosk. ok 5godzin.

http://imageshack.us/photo/my-images/31/img2111p.jpghttp://img31.imageshack.us/img31/5637/img2111p.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img812.imageshack.us/img812/730/img2109e.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img15.imageshack.us/img15/1835/img2108p.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img263.imageshack.us/img263/2163/img2107x.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img856.imageshack.us/img856/6098/img2106i.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img825.imageshack.us/img825/5645/img2105a.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img717.imageshack.us/img717/4188/img2104p.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img688.imageshack.us/img688/5486/img2103j.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img26.imageshack.us/img26/9428/img2102t.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img269.imageshack.us/img269/8139/img2101ez.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img823.imageshack.us/img823/7578/img2099ph.jpg
By jankos85 at 2011-08-07
http://img33.imageshack.us/img33/8188/img2100i.jpg
By jankos85 at 2011-08-07

W sumie po całym zabiegu nadal pozostało wiele pytań, mam nadzieje że ktoś pomoże.

1. Nie wiem w sumie czy to kwestia tej glinki SHOWCARSHINE CLAY BAR AGRESSIV 50 GRAM , ale na dachu i masce nie spełniła do końca moich oczekiwań, choć może dlatego że niektóre przyschnięte żywiczne kawałki kwitnących topoli są jeszcze z ubiegłego roku... ;)

Rzecz jasna nie żałowałem QD jako nawilżacza, choć glinka była reguralnie czarna po użyciu na dachu, bokach, masce przedniej tylnej.

2. Czy te 10g glinki na całe auto to nie za mało?

3. Jak często należy glinke zmieniać?

4. Czy po zrobieniu np: połowy dachu, przewracam glinke na drugą stronę tą czystą to czy powinienem ją wpierw ugnieźć?

5. Po każdym użyciu glinki na całym aucie np: 10g glinka nadaje się tylko do wyrzucenia?


6. Po wyprowadzeniu auta z garażu na masce mimo wszystko pozostały smugi? czyżby mikrofibra którą użyłem do wcierania SMARTWAX SMARTDETAIL QUIK DETAILER przyjęła za dużo płynu nasiąkła i nie spełniała swojego zadania.

7. Jaką mikrofibrą (chodzi mi o zdjęcie, link do produku z netu) powinienem używać do wcierania QD po umyciu auta?


Nadchodzi dłuuugi weekend pozostały mi jeszcze testery POORBOYS SPRAY AND GLOSS - 150ML oraz FINISH KARE SLICK FINAL - 150ML, które jak sądze powinny wystarczyć no i okaże się który z nich jest naj naj.

Zapraszam do komentowania i udzielania rad.

Pozdrawiam

Jankos

mjq 07-08-11 19:09

Ja do wycierania PB BH i wosku używam Eurow shag puszysta mikrofibra 40/30cm.

Jankos 07-08-11 19:24

Mjq PB BH to - poorboys black hole? czyli uzywasz tego wosku i wcierasz go ta eurow shag mikrofibra.
no wosk na pewno zakupie, oraz jakas mikrofibre do niego.
A QD lub AIO czym wcierasz?

mjq 07-08-11 19:42

U mnie Poorboy’s World Black Hole Show Glaze, nakładany aplikatorem z mikrofibry, po wyschnięciu wycierany czy można powiedzieć polerowny Eurow shag. Po tym na karoserie poszedł Dodo Juice Hard Candy nakładany aplikatorem gąbkowym Meg'sa, no i oczywiście polerka Eurow shag.

Jankos 07-08-11 19:50

Cytat:

Napisał mjq (Post 601639)
Poorboy’s World Black Hole Show Glaze, nakładany aplikatorem z mikrofibry,

Ale to jest wosk taki w "tubce", puszcze czy w płynie z atomizerem?

mariost 07-08-11 20:15

Witam. Interesuje się detailingiem więc postaram się troszkę pomóc:

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601085)
W połowie sierpnia planuje jeszcze zakpu porządnego wosku typu:

POORBOY'S WORLD BLACK HOLE NAJLEPSZA GŁĘBIA I WET LOOK - podobno idealny do czarnego lakieru, który wymaga "liftingu"

...to jest odżywka czyli takie wszystko w jednym (tzw. AIO), odświeża lakier, nadaje głębie, zakrywa delikatne uszkodzenia i zabezpiecza lecz woskiem nie jest...natomiast dla zabezpieczenia można go (tzn. wosk) na BH położyć i najlepiej żeby to był moze jakiś dedykowany np. któryś nattys...ale kombinacji może być wiele...


Cytat:

Napisał Jankos (Post 601627)
On też szybko się zużył bo to i tak testery więc nie żałowałem, ale opierdzieliłem dwoma testerami Meguiars całe auto.

...alfą i omegą nie jestem bo też się tego uczę ale na moje te 250 ml to dużo za dużo...szkoda takich dobrych detailerów na lubrykanty, ja nawilżam wodą z szamponem z neutralnym ph w atomizerze...jeżeli Twoja glinka wymaga lubrykantu staraj się mniej go używać...

1.Jeśli zdążyło to dziadostwo wniknąć w lakier to tutaj tylko polerowanie pomoże...glinka "zbiera" tylko to co "usiadło" na lakierze.
2.Raczej nie.
3.Musisz sam ocenić ja mocno jest już "nasyfiona". Jeśli Twoje auto nie było jeszcze glinkowane to tą pierwszą - skoro po dachu była czarna - bym wy...rzucił...[zlosnik]
4.Nie, robisz czystą a póżniej ugniatasz.
5.Patrz 3. + jak bedziesz regularnie glinkował to następne nie będą się tak szybko "syfiły" więc będziesz ich mógł używać z 2-3 razy.
6.Możliwe. Jak również to, że za dużo Smarta dałeś. Jak używam detailera po myciu to na taką maskę psikam dosłownie 3-4 razy i wycieram. Miej pod ręką jeszcze jedną mikrofibrę jeśli nie masz jeszcze pluszowego ręcznika jakiegoś (którego zapewne będziesz miał jak na to zachorujesz).;)
7.http://www.mrcleaner.pl/mikrofibra-c3692.html - ja używam "fluffy"...

Polecam lekturę Detailingclub.pl...Widać, że Ci sie chce więc zmienisz autko nie do poznania. Pozdrawiam i sukcesów życze.

---------- Post dodany o 20:15 ---------- Poprzedni post był z 20:04 ----------

Zakup sobie jeszcze tego PB BH, do niego aplikator gąbkowy lub z mikrofibry i nie wcieraj tylko kolistymi, małymi ruchami nakładaj aż do wypracowania i pamiętej im mniej tym lepiej, jeśli efekt nie będzie zadowalający to powtórzysz. A na to jakiś mały sampler wosku. Wybór jest duży i trzeba sobie coś dobrać.Ja bym dał Dodo Juice Purple Haze albo FK 1000 Hi-Temp.

Jankos 07-08-11 20:44

Dziękuje za rady/odpowiedzi mariost.
Wszystkie są bardzo cenne dla początkującego detailera :)

Na długi weekend planuje zakupić :

MEGUIARS SOFT FOAM APPLICATOR PAD 2 PACK APLIKATOR DO WSZYSTKIEGO - do nakładania Dodo Juice PH.
EUROW SHAG WEAVE MICROFIBRE TOWEL - do wcierania przyschnietego wosku.
DODO JUICE PURPLE HAZE 30ML TESTER

Te 3 pozycje zamówie na bank, zastanawiam się jeszcze nad czymś takim : POORBOY'S WORLD QUIK DETAILER PLUS (QD+) SHOWCAR

Jankos 07-08-11 21:04

Niestety PB Black Hole kosztuje 52zł i chwilowo jest poza moim zasiegiem finansowym.
Głównie zależy mi na wosku, aplikatorach i porządnej mikrofibrze.

mjq 07-08-11 21:33

A po gllinkowaniu nie myłeś auta? Ja robiłem to trochę inaczej:
  • piana
  • szampon Sonax
  • szampon R&S
  • glinka
  • szampon R&S
  • BP PH
  • wosk

Jankos 07-08-11 21:35

Zamówiłem w ShowCarShine te 3 produkty więc we wtorek dojadą i jako gratis po prosiłem o próbkę PB Black Hole - pewnie będzie to 150ml, powinno wystarczyć.

Podsumowując -
1.mycie szamponem,
2.użycie QD które mi zostały,
3. wosk
4. PB Black Hole

---------- Post dodany o 21:35 ---------- Poprzedni post był z 21:34 ----------

Cytat:

Napisał mjq (Post 601696)
A po gllinkowaniu nie myłeś auta?


Umyłem naturalnie tak jak kempus mi radził, umyłem szamponem.
Mjq jak QD używasz bezpośrednio PB Black Hole? naturalnie przed woskiem.

mjq 07-08-11 21:48

Coś chyba z kolejnością pomieszałeś. Mi Adama z Rise & Shine mówi aby dawać wosk na końcu, czyli najpierw PB BH i na to wosk. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Jankos 07-08-11 21:51

Nie to ja się pomyliłem, pardon nawet mariost tak napisałe że po myciu szamponem daje - PB Black Hole i na koniec naturalnie wosk.

mjq 07-08-11 21:56

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601697)
Mjq jak QD używasz bezpośrednio PB Black Hole? naturalnie przed woskiem.

Przy gruntownym myciu i woskowaniu nie używałem QD, bo go jeszcze nie posiadam. QD będę używał po szybkim myciu, gdy nie ma czasu na zabawę, zresztą takie jest jego zastosowanie. No i na zimę trzeba będzie jeszcze zakupić jakiś sealant.

Jankos 07-08-11 22:02

No tak ale jeśli np: po myciu daje się QD, potem wosk to ten wosk po odpowiednim nałożeniu i wtarciu zostaje co najmniej kilka miesięcy, prawda? taki Dodo Juice Purple Haze powinien się utrzymać. A jeśli znowu po paru tygodniach umyje auto to tylko szampon, suszenie i QD bez wosku.

mjq 07-08-11 22:09

Ale po co dawać QD pod wosk, skoro wcześniej użyjesz produktu typu AIO jakim jest PB BH?
Dla mnie to trochę nie logiczne i raczej nie potrzebne. Tak samo nie warto myć auta szamponem z woskiem, jeśli później bawimy się w woskowanie.

mariost 07-08-11 22:15

1.Szampon.
2.Suszenie.
3.Glinka.
4.Szampon (jesli jest potrzeba)lub tylko opłuknięcię wodą pod ciśnieniem.
5.Suszenie.
6.PB BH + foam megsa + polerowanie (ta ilość, którą zakupiłeś ma Ci starczyć min. na 2 razy.[nono]
7.Dodo i ja za 24h najlepiej spędzone w garażu, żeby sie wygrzał położyłbym go jeszcze raz...pamiętaj, zawsze lepiej dwie cieniutkie warstwy niż jedna za gruba.

I bedzie GRUBO.

...a QD se będziesz póżniej między myciami stosował do wzmacniania wosku...i dopóki bedzie kropelkował i wode odrzucał (ten wosk) to nic nie rób...a póżniej następny wosk...zbieractwo...weekendy przy nie tej foce co trzeba...rozwód itd. itp. [rotfl2]

Jankos 07-08-11 22:16

Nie nie czekaj chyba źle to napisałem albo po prostu nie zrozumieliśmy się.
Na nadchodzący długi weekend planuje zrobić to samo o czym pisałem w temacie z dzisiaj tyle że na koniec nałożę elegancko wosk.

Jesli za miesiąc (od nałożenia wosku) będe mył auto to po umyciu i wysuszeniu wystarczy tylko dać QD i gotowe.
W chwili obecnej nie zamówiłem PB BH (mówie o butelce 500ml) tylko tester jako gratis do zamównia.

mariost 07-08-11 22:21

mjq ma racje..a purple haze kilka miesięcy nie posiedzi ale do 2 myśle że tak i wystarczy myć często dobrym szamponem auto i poprawiać QD i to jest git zabezpieczenie...

---------- Post dodany o 22:21 ---------- Poprzedni post był z 22:18 ----------

...i ten tester ma Ci starczyć na tyle co napisałem ...trzy krople na gąbke to jakieś 30-40cm2.a jak sie nasączy to jeszcze więcej...jeśli oczywiście będzie go te 150ml, zaznaczam...

mjq 07-08-11 22:30

Jeszcze jedna uwaga do PB BH, za radą Adama z R&S nakładałem go dwa razy.

Jankos 07-08-11 22:34

Cytat:

Napisał mariost (Post 601728)
I bedzie GRUBO.

...a QD se będziesz póżniej między myciami stosował do wzmacniania wosku...i dopóki bedzie kropelkował i wode odrzucał (ten wosk) to nic nie rób...a póżniej następny wosk...zbieractwo...weekendy przy nie tej foce co trzeba...rozwód itd. itp. [rotfl2]


Haha dobre ale rozwodu nie bedzie bo nie planuje ślubu :-P choć już kobieta jest zazdrosna o to że spędzam przy aucie wiecej czasu i troski niż skupiam się na niej, ale niestety musi się z tym godzić.

No i teraz wszystko jasne:
1.Szampon. :smt023

2.Suszenie. :smt023

3.Glinka.:smt023 + QD lub jak pisałeś szampon z wodą w atomizerze bo przecież na sucho nie pójdzie.
4.Szampon (jesli jest potrzeba)lub tylko opłuknięcię wodą pod ciśnieniem.:smt023

5.Suszenie.:smt023

6.PB BH + foam megsa + polerowanie (ta ilość, którą zakupiłeś ma Ci starczyć min. na 2 razy.[nono]:smt023 - tzn. ja tylko dostane tester PB BH o ile będą mieli bo jesli nie to gucio - własnie co moge wybrać jako gratis? kolejny atomizer o pojemnosci 250ml?

7.Dodo i ja za 24h najlepiej spędzone w garażu, żeby sie wygrzał położyłbym go jeszcze raz...pamiętaj, zawsze lepiej dwie cieniutkie warstwy niż jedna za gruba.

Co do 7 punktu to może być problem z garażem bo nie będzie on już dostępny, o ile w nocy nie będzie padać to z rana stawiam w cień i nakładam jeszcze raz wosk. Dla pewności przed drugim nałożeniem przetrę po nocy lakier jakimś QD na szybko i drugi raz wosk.

Mówicie o dobrym szamponie a nie piszecie jaki? nie ładnie, więc zapytam wprost.

Drodzy koledzy detailerzy jaki szampon polecacie?:smt040

Tani podobno nie usuwa nałożonego wcześniej wosku?
NEUTRAL PH FOAM Pre-wash 1 LITR - PIANA BEZPIECZNA DLA WOSKU DO MYCIA
SMARTWAX SMARTCARWAS - ale tylko 473ml
MEGUIARS NEXT GENERATION CAR WASH - 561ml
MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER 1 LITR :smt023

Czy może kupować "zwykły" szampon a la super market który ma neutralne PH? a jest w bańce np: 5 litrowej?

mariost 07-08-11 22:44

cyt. z wyżej:

Cytat:

Napisał mariost (Post 601650)
Zakup sobie jeszcze tego PB BH, do niego aplikator gąbkowy lub z mikrofibry i nie wcieraj tylko kolistymi, małymi ruchami nakładaj aż do wypracowania i pamiętej im mniej tym lepiej, jeśli efekt nie będzie zadowalający to powtórzysz.

...to do mjq...jeśli jest potrzeba to można 2 razy użyć ...ale R&S zdania nie podważam bo nie dorastam im do pięt...[zimny]

---------- Post dodany o 22:39 ---------- Poprzedni post był z 22:34 ----------

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601736)
Dla pewności przed drugim nałożeniem przetrę po nocy lakier jakimś QD na szybko i drugi raz wosk.

...dokladnie tak...

---------- Post dodany o 22:44 ---------- Poprzedni post był z 22:39 ----------

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601736)
ale niestety musi się z tym godzić.

...tzn.najpierw kłócić a póżniej godzić ? Noo ja wiem, że tak jest doobrze [dance1] ...ale moja żoncia już kręci noskiem jak całą sobote spędzam przy "tamtej"...

Jankos 07-08-11 22:50

Cytat:

Napisał mariost (Post 601737)


...tzn.najpierw kłócić a póżniej godzić ? Noo ja wiem, że tak jest doobrze [dance1] ...ale moja żoncia już kręci noskiem jak całą sobote spędzam przy "tamtej"...

Nie, u mnie sprawa jest prosta, wóz albo przewóz :) osób najlepiej :P.
Wiem kiepski żart, nie jestśmy zareczenie ani nie planujemy scementować związku wiec ja dlubie a raczej pieszcze auto a ona robie to co tam sobie lubi robić i co uwaza za sluszne i ja jej w tym nie przeszkadzam ani nie odciągam i tego samego wymagam to wszystko. [palacz]

Proste jak rogal nie?

Ale powiedz że chociaż żona docenia to że kiedy jedziecie na zakupy czy w ogóle poruszacie się to wsiada do zaj****iście zadbanego auta, czystego na które ludzie na pewno zwrócą uwagę?
[pub2]

mjq 07-08-11 22:50

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601736)
Drodzy koledzy detailerzy jaki szampon polecacie?:smt040

Ja osobiście używałem Big Apple R&S i miałem próbkę szamponu 4nano.
BA mniej się pieni od 4nano, oba nie zostawiają zacieków. Do mycia wstępnego ludzie polecają Sonax 2w1. Ja miałem zwykły koncentrat Sonax i nie za dobrze go wspominam. I to tyle co wiem w temacie szamponów.

mariost 07-08-11 22:57

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601736)
NEUTRAL PH FOAM Pre-wash 1 LITR - PIANA BEZPIECZNA DLA WOSKU DO MYCIA
SMARTWAX SMARTCARWAS - ale tylko 473ml
MEGUIARS NEXT GENERATION CAR WASH - 561ml
MEGUIARS ALL PURPOSE CLEANER 1 LITR

1.To jest do takiego pierwszego mycia tych największych zabrudzeń. Chyba Ci to niepotrzebne.
2.Ok.
3.Ok.
4.Do karoserii nie, ale do wnęk, silnika różnych profili, plastików mocno zabrudzonych, ogólnie wszystkiego Ok.

---------- Post dodany o 22:57 ---------- Poprzedni post był z 22:52 ----------

...ja mam to http://showcarshine.pl/82-meguiars-g...ikrofibry.html ...
i marketowego Nigrina z woskiem i powiem wam że kosztował pół z tego co tamten jest go litr a szałowej różnicy w nich nie ma...po prostu sie mniej pieni tylko.

Jankos 07-08-11 22:59

Jednym słowem SMARTWAX SMARTCARWAS i MEGUIARS NEXT GENERATION CAR WASH mimo niewielkiej pojemności muszą być wyjątkowo wydaje na to wychodzi?

No czasem taki Nigrin czy Sonax potrafią zaskoczyć choć ja sugerowałem się zazwyczaj szamponami które były wyróżniane przez pisma samochodowe typu autoland czy Moje auto - choć te są akurat z tańszych.

mariost 07-08-11 23:02

...tak...to bardzo dobre szampony...

Jankos 07-08-11 23:11

Mario pisałeś że dopóty dopóki woda na lakierze po nałożeniu wosku będzie kropelkować to będzie dobrze.
Ja takie zjawisko zaobserwowałem własnie wczoraj po tym jak skończyłem glinkować i myłem auto przed położeniem SMARTWAX SMARTDETAIL QUIK DETAILER czyli tego AIO.
Czy to możliwe że, podczas glinowania do spółki z QD mogło to dać efekt kropelkowania?
Pojawiały się krople a nadmiar wody elegancko i szybko spływał z całego auta, nigdy przedtem nie widziałem czegoś podobnego na moim aucie po zwykłym myciu szamponami z woskiem.

holo 08-08-11 08:39

Cytat:

Napisał Jankos (Post 601751)
Ja takie zjawisko zaobserwowałem własnie wczoraj po tym jak skończyłem glinkować

No ale napisałeś, że myłeś auto szamponem z woskiem, co uważam za błąd.

Jankos 08-08-11 08:57

Nie nie, szampon którego użyłem nie zawierał wosku a jest to :

Autoland Szampon Aktywny

SZAMPON AKTYWNY - wysoce skuteczny i wydajny aktywny szampon samochodowy stworzony na bazie technologii NANO+ oraz anionowych i niejonowych środków myjących najnowszej generacji.

SUPER KONCENTRAT
WZMOCNIONA SKUTECZNOŚĆ MYCIA
PRZYGOTOWUJE DO WOSKOWANIA

MisiekT 08-08-11 09:03

wielki car detailing i szampon za 10 czy 12zl z marketu? siakos tego nie widze...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi