Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   biały dym i drgania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27259)

Boczek 12-05-09 17:41

biały dym i drgania
 
w trakcie jazdy zaczela mi mrugac kontrolka od swiec zarowych. po chwili jak dodalem gazu zaczal drzec i leci bialy dym. czy ktos moze wiedziec co to jest?

sanjarek 12-05-09 17:48

Cytat:

Napisał Boczek
leci bialy dym. czy ktos moze wiedziec co to jest?

sprawdź czy nie ubyło płynu w chłodnicy - stan na zbiorniczku wyrównawczym - i czy na bagnecie od oleju widać czysty olej. Jeśli OK to nie uszczelka pod głowicą, a jeśli tak to [ass]

Boczek 12-05-09 18:08

olej czysty i plyn w chlodnicy jest

Pabloos 12-05-09 22:22

Cytat:

Napisał Boczek
olej czysty

a nie za szybko go ubywa ?

egon111 12-05-09 22:30

kategorycznie odradzam dalszą jazdę!!!!
Najbardziej prawdopodobna diagnoza to agonia układu wtryskowego a biały dym to niedopalone paliwo, które pewnie leje się ciurkiem do cylindrów (wiem z autopsji ale możesz sprawdzić na niuch) jak będziesz pociskał nim dalej to nie zdziw się jak wał bokiem wyjdzie - radze zaciągnąć na dobrą rzeczową diagnostykę

Boczek 12-05-09 23:02

nie ubywa ani kropli
jutro jade na serwis zeby go obejrzeli, czuje ze to bedzie droga naprawa... :( :( :(

sanjarek 13-05-09 07:44

sprawdź jeszcze przewody elastyczne przy silniku czy są całe i czy czasami się jakiś nie zsunął albo nie pękł ... lewe powietrze też może narobić niezłego stracha POWODZENIA

Boczek 13-05-09 20:19

bylem na diagnozie, okazalo sie ze siadla turbosprezarka:(:(:( okolo 2500 naprawa...

Jackiller 13-05-09 20:28

Szkoda, że nie spisałeś numeru błędu w trybie serwisowym licznika byłoby przynajmniej jakieś potwierdzenie skąd błąd.
Może się nie znam ale jeszcze nie słyszałem/czytałem o przypadku żeby check zapalił się jak się wysera turbo.

m4ki 14-05-09 21:00

Cytat:

Napisał Jackiller
Szkoda, że nie spisałeś numeru błędu w trybie serwisowym licznika byłoby przynajmniej jakieś potwierdzenie skąd błąd.
Może się nie znam ale jeszcze nie słyszałem/czytałem o przypadku żeby check zapalił się jak się wysera turbo.

Potwierdzam u mnie nic się nic nie zapaliło jak siadła turbinka, za to biały dym i pobór oleju i grzechotanie przy wyższych obrotach. Nie jeszcze raz sprawdza dokładnie. Jakieś hałasy miałeś podczas jazdy oraz utratę mocy ?

Boczek 15-05-09 22:05

tak glosno chodzil i stracil moc... okazalo sie ze to nie turbosprezarka... siadly wszystkie wtryski:( :cry:

googie 18-05-09 15:39

A czy ktoś, koledzy, orientuje się może ile powinna kosztować wymiana uszczelki pod głowicą w 1.6 TDCi? (w ABC Focus krzyknęli mi 2500zł, ale to chyba za dużo...?)

XymoX 18-05-09 15:41

Cytat:

Napisał Boczek
... siadly wszystkie wtryski:( :cry:

wszystkie wtryski ??? Jak na komendę - od czego ?

Pabloos 18-05-09 15:46

Cytat:

Napisał XymoX
wszystkie wtryski ??? Jak na komendę - od czego ?

może ktoś je czyścił jakimś super specyfikiem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi