Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Przechowywanie opon (temperatura) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13940)

piotr 06-12-06 09:42

Przechowywanie opon (temperatura)
 
Trzymam swoje letnie 16-tki w schowku w mieszkaniu [screwy] (do tej pory trzymałem opony w garażu). Obok na ścianie mam zamontowane zawory do CO, co powoduje że temperatura blachy osłaniającej rurki oscyluje wokół 30 stopni, a opony dotykają do tej blachy. Pytanie. Czy na wiosnę nie spotkam jakiegoś purchla czasem albo innych niespodzianek?

marekj 06-12-06 11:18

A nie mozesz ich z powrotem do tego garażu dać?
Szczerze mówiąc to nie wiem co się może stać - 30C to w końcu nie jakaś niezwykła temperatura ale skoro oddziaływuje punktowo na oponę to kord metalowy się w tym miejscu bardziej rozciągnie niż tam gdzie opona się nie styka z ciepłą blachą. Oczywiście sa to minimalne różnice ale jeśłi będą występować przez kilka miesięcy to może dojść do deformacji opony - niewielkiej ale...

Może przynajmniej je odizoluj od tej blachy kawałkiem styropianu 2-3cm ?

pepo 06-12-06 11:35

ale one leżą czy wiszą a może stoją to to jest istotny czynnik dla opony jak i oczywiście stykanie się z czymś ciepłym

piotr 06-12-06 23:44

Cytat:

Napisał marekj
A nie mozesz ich z powrotem do tego garażu dać?
Szczerze mówiąc to nie wiem co się może stać - 30C to w końcu nie jakaś niezwykła temperatura ale skoro oddziaływuje punktowo na oponę to kord metalowy się w tym miejscu bardziej rozciągnie niż tam gdzie opona się nie styka z ciepłą blachą. Oczywiście sa to minimalne różnice ale jeśłi będą występować przez kilka miesięcy to może dojść do deformacji opony - niewielkiej ale...

Może przynajmniej je odizoluj od tej blachy kawałkiem styropianu 2-3cm ?

Problem w tym, że ten garaż jest 100km od miejsca mojego obecnego zamieszkania i nie chce mi się taszczyć felg z oponami. Do foki do bagażnika da się upchać góra 3 sztuki a czwarta musi jechać na siedzeniu. Z tym styropianem to dobry pomysł!

Cytat:

Napisał pepo
ale one leżą czy wiszą a może stoją to to jest istotny czynnik dla opony jak i oczywiście stykanie się z czymś ciepłym

Leżą jedna na drugiej bo są założone na felgach. Sam nie wiem, chyba wywiozę te koła korzystając z bagażnika w Octavii ;-)

MisiekT 07-12-06 08:26

opony powinno sie przechowywac w mozliwie chlodnym/mroznym miejscu - profesjonalnie jest to nawet ponizej 0 stC, z tego co pamietam - jezeli opona jest dobrze ulozona to bedzie bardzo happy...
ja osobiscie trzymam zawsze w troche grzanym garazu (ok15-22 stC) i problemu nigdy nie mialem - ale oponki sa ladnie ulozone w woreczkach i nie przygniecione niczym wiecej...

takze moja rada jest, zebys jak najszybciej zabral opony z okolic tej rury, bo z tego co pamietam czasy "blokowe", to one grzeja jak gooopie...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi