Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=797)

PePe 04-02-05 09:44

Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
No więc już jestem po [palacz]

W pierwszych słowach dzięki osakrkowi za wizyte i podtrzymanie na duchu oraz pozdrowienia dla niedzwiedzia, któremu skończyły sie klocki i tarcze i usłyszał wyrok: 1700 ZETA za przegląd po 45.000 [panna]

Za to "gratis" wymienili mu kompa i wgrali nowy soft [hehe]

Ale do rzeczy:
1. Przegląd 205 zeta (cenny brutto)
2. Olej 118 zeta
3. Materiały eksloatacyjne 30 zeta
4. Czyszczenie samoregulatorów 50 zeta
Razem: 403 zeta [panna]

Filtr oleju i filtr powietrza zanabyłem na Allegro

Teraz o aucie - wszystko OKI (zawieszenie powymieniane to co ma być zle) [zlosnik]

I uwaga nowa usterka: słyszałem terkotanie silnika na wolnych obrotach - okazało się że winne są trzy gumowe bolce pod obudową filtra powietrza [panna]..... cena 13,36 za sztukę - ale karwa mieli tylko JEDNĄ [panna] - wiec czeka mnie jeszcze jedna wizyta.

Teraz cós dla pytających o klocki i tarcze.....
Tarcze Brembo + klocki Ferodo po przejechaniu 10.000 po mieście są w stanie super [pub2] Tarcze praktycznie bez śladu zużycia - klocki połowa jest (na oko) - tak więc nie jest żle

To tyle na razie

DOPSIANO:
P.S. - to już ostatni przegląd w ASO - od tej pory tylko na blaszki jeżdżę - naciągacze i tyle 200 za przegląd + 50 za "czyszczenie" samoregulatorów - a wsumie i tak nic nie robią tylko ściemniają - taki przegląd to każdy z nas sobie sam na kanale by zrobił - a jak nie to każdy mechanik za 50 dych z pocałowaniem w rękę zrobi

grabosrobi 04-02-05 11:05

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał PePeto
4. Czyszczenie samoregulatorów 50 zeta

odnośnie pkt 4 rozumię że czyszczenie samoregulatorów w bębnach kół tylnych i teraz pytanie
czy odkręcali tylko nakrętkę piasty i zdejmowali sam bęben i czyścili?
czy odkręcali 4 śruby i zdjęli bęben razem z piastą i dopiero czyścili?

PePe 04-02-05 11:19

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał grabosrobi
Cytat:

Napisał PePeto
4. Czyszczenie samoregulatorów 50 zeta

odnośnie pkt 4 rozumię że czyszczenie samoregulatorów w bębnach kół tylnych i teraz pytanie
czy odkręcali tylko nakrętkę piasty i zdejmowali sam bęben i czyścili?
czy odkręcali 4 śruby i zdjęli bęben razem z piastą i dopiero czyścili?

- na założonej feldze zbity młotkiem pojemniczek ze smarem
- zdjęcie felgi
- zdjęcie bębna
- cóś tam popsikane
- założenie bębna
- założenie pojemniczka ze smarem
- założenie felgi

grabosrobi 04-02-05 12:13

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał PePeto
- na założonej feldze zbity młotkiem pojemniczek ze smarem
- zdjęcie felgi
- zdjęcie bębna
- cóś tam popsikane
- założenie bębna
- założenie pojemniczka ze smarem
- założenie felgi

Ale zanim zdjęli bęben to chyba odkręcili nakrętkę piasty po zdjęciu tego pojemniczka ze smarem ?
Czy tylko po odkręceniu felgi poprostu "zbili młotkiem " bęben? ale wtedy pytanie po co zbijali pojemniczek ze smarem?
Sory za dociekliwość !

PePe 04-02-05 12:25

hmmmm

chyba przeoczyłem bo jakoś nie rzuciło mi sie w oczy...

ale pewnie tak bo chyba nie idzie zdjąć bebna bez odkręcenia tej nakrętki??????

marekj 10-02-05 23:15

Cytat:

Napisał PePeto
hmmmm

chyba przeoczyłem bo jakoś nie rzuciło mi sie w oczy...

ale pewnie tak bo chyba nie idzie zdjąć bebna bez odkręcenia tej nakrętki??????

To ja podrążę temat [los]
To ze musieli odkręcić nakrętki to oczywiste. W TIS'ie jest co prawda napisane że odkręca się całą piastę (cztery śruby os strony wahaczy) ale nikt tego nie robi.
No i skoro okręcili nakretki to założyli te same z powrotem? Bo mnie to założyli nowe po 25 zeta sztuka [panna]

PePe 11-02-05 08:10

nic mnie nie wiadomo cobym płacił za takowe - więc chyba te same

miki1 11-02-05 09:56

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
"I uwaga nowa usterka: słyszałem terkotanie silnika na wolnych obrotach - okazało się że winne są trzy gumowe bolce pod obudową filtra powietrza [panna]..... cena 13,36 za sztukę - ale karwa mieli tylko JEDNĄ [panna] - wiec czeka mnie jeszcze jedna wizyta."

jak sie to objawia jaki jest to mniej wieęcej dzwiek?, bo tez coś mi stuka jakby wydech od spodu (ale to nie on sprawdzano 3 razy) nie moge cholerstwa zlokalozaować

PePe 11-02-05 10:03

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał miki1

jak sie to objawia jaki jest to mniej wieęcej dzwiek?, bo tez coś mi stuka jakby wydech od spodu (ale to nie on sprawdzano 3 razy) nie moge cholerstwa zlokalozaować

no normalnie takie tyrtyrtyrtyrtyrtyr na wolnych obrotach cichnące po dodaniu gazu

miki1 11-02-05 10:14

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał PePeto
Cytat:

Napisał miki1

jak sie to objawia jaki jest to mniej wieęcej dzwiek?, bo tez coś mi stuka jakby wydech od spodu (ale to nie on sprawdzano 3 razy) nie moge cholerstwa zlokalozaować

no normalnie takie tyrtyrtyrtyrtyrtyr na wolnych obrotach cichnące po dodaniu gazu

kurteczka to chyba mam to samo pędze dzisiaj do ASO w celu nabycia tych gumowych bolców. wielkie dzięki

marekj 11-02-05 10:49

Re: Przegląd po 75.000 foka 1,6 podsumowanie
 
Cytat:

Napisał miki1
kurteczka to chyba mam to samo pędze dzisiaj do ASO w celu nabycia tych gumowych bolców. wielkie dzięki

Izi [los] - najpierw się upewnij czy to je to. Przyczyn tyrtyrtyrtyrtyrtyr [los] może byc w aucie od cholery [hehe]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi