Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Sprzęgło- nowe czy fabrycznie regenerowane? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28717)

Slay 22-07-09 11:31

Sprzęgło- nowe czy fabrycznie regenerowane?
 
Cześć

Wielkimi krokami zbliża mi się wymiana sprzęgła :cry:

FF1, TDDI 90KM, rok 2002, przedbieg 173tys.


Sprzęgło regenerowane - 525zł

Sprzęgło nowe kompletne LUK -868zł

Sprzęgło nowe MOTORCRAFT - 950zł

Różnica w cenie znacząca.
Czy warto dopłaca do nowego, czy spokojnie zakupić regenerowane?

Pozdrawiam

paolos 22-07-09 11:36

Ja bym się nie bawił w regenerację, oszczędność w kosztach znikoma, a pewność dużo mniejsza. :|

michtat 22-07-09 13:12

Slay, na allegro komplet LUK z wysprzęglikiem jest z tego co pamiętam jakieś 705zł z przesyłką. Poszukaj, a jak nie znajdziesz, to po pracy podeślę link, bo u mnie w robocie allegro zablokowane :-(

[ Dodano: Sro 22 Lip, 2009 15:51 ]
tutaj masz komplet LUK http://www.allegro.pl/item686036524_..._98_11_04.html
Widziałem też aukcje tańsze o kilka złotych, ale tutaj chociaż sprzedawca jakiś dobry

M.A.G. 22-07-09 20:06

sklep.ford.pl mają całe komplety (oryginały jak i zastępcze) - polecam :wink:

Slay 22-07-09 21:07

Dzięki za linki.

Dzisiaj byłem u Niedziałka i mają nowe sprzęgło LUK za 670zł.

Ale zmartwił mnie mój mechanior który sobie zażyczył 600zł za wymianę, bo to trza trochę zawieszenia opuścić i trochę silnika, i że to 2 dni potrwa ale w sierpniu.
Coś za drogo chyba? Ale on taki bardziej od wymiany oleju i kół jest, a za poważniejsze rzeczy to mu się chyba nie chce brać.

Jutro zadzwonię jeszcze w jedno, dwa miejsca i się zorientuje ile biorą za wymianę w FFI sprzęgła.

Matis2 23-07-09 22:48

Cytat:

Napisał Slay
Dzięki za linki.

Dzisiaj byłem u Niedziałka i mają nowe sprzęgło LUK za 670zł.

Ale zmartwił mnie mój mechanior który sobie zażyczył 600zł za wymianę, bo to trza trochę zawieszenia opuścić i trochę silnika, i że to 2 dni potrwa ale w sierpniu.
Coś za drogo chyba? Ale on taki bardziej od wymiany oleju i kół jest, a za poważniejsze rzeczy to mu się chyba nie chce brać.

Jutro zadzwonię jeszcze w jedno, dwa miejsca i się zorientuje ile biorą za wymianę w FFI sprzęgła.

w mojej okolicy wymiana ok. 300 zł.

kicker 25-07-09 18:53

Jeśli chodzi o sprzęgło to tylko i wyłącznie NOWE!, z regenerowanym możesz mieć problemy, na własnej skórze tego doświadczyłem, miałem komplet LUK z regenerowanym dociskiem, 2 razy rozbierane sprzęgło, zamiast zaoszczędzić wyszedł mi koszt nowego sprzęgła...
Ja za wymianę zapłaciłem 150zł ale po znajomości.

grzybek 25-07-09 19:23

Slay, szukaj innego mechanika bo ten widzę, że chce Cię równo oskubać. Wymiana dwumasy gdzie jeszcze zamach wyciągasz kosztuje ca. 400zł [readmore]

mkaminski100 26-07-09 23:16

SAM (bez niczyjej pomocy) wymieniłem sprzęgło w ok 20h w garażu mając tylko żurawik (auto było na koziołkach). Procedura jest opisana w TISie, widziałem gdzieś nawet w necie opis.
Wystarczy rozpiąć sworznie wahaczy i wyjąć półosie. Silnik zostaje na prawej poduszce (patrząc z przodu) a lewą część trzeba przesunąć o ok 20-30cm do przodu i zblokować. Potem już tylko opuścić skrzynię.
Ja robiłem sam więc wymieniłem samo sprzęgło (tarcza + docisk). Wysprzęglik był w dobrym stanie więc zostawiłem.
Nie wiem jakie są obecnie ceny w Polsce ale tutaj w firmie specjalizującej się sprzęgłami wyceniono to na 250-300 Funtów (1200-1500zł) więc licząc to co podałeś pewnie podobnie ;)

Slay 07-08-09 00:23

Cześć
Jestem już po wymianie.
Robiłem w Radomiu (Starokrakowska 70) i razem z robocizna dałem 950zł (sprzęgło+wysprzęglik LUK).

Pozdrawiam
Sylwek

PS. POLECAM w/w zakład, uczciwie, szybko i fachowo :D


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi