Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   zamykanie focusa z pilota (podwójne ryglowanie drzwi) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18369)

ms focus 24-08-07 21:20

zamykanie focusa z pilota (podwójne ryglowanie drzwi)
 
witam
otóż nie jestem pewien, czy dobrze robię, bo posiadam focusa od tygodnia - więc proszę o podpowiedź
pytanie dotyczy podwójnego ryglowania drzwi;
zamykam auto pilotem od alarmu (cobra), powoduje to zamknięcie wszystkich drzwi (centralny zamek) i uzbrojenie alarmu;
dodatkowo naciskam na pilocie z kluczyka przycisk z podwójną kłódką. co powoduje podwójne zaryglowanie drzwi;
to jest chyba ok, problem jest z otwarciem tak zamkniętego wozu;
1. jak otworzę pilotem od alarmu to rozbraja się alarm, siłowniki w drzwiach zabrzęczą jakby chciały otworzyć drzwi, ale drzwi są nadal zamknięte...
2. jak najpierw otworzę drzwi pilotem z kluczyka, to drzwi się otwierają, ale nie rozbraja się alarm, a jak nacisne wtedy pilot od alarmu to robraja się alarm ale zamykają się drzwi i nie mogę wejść do wozu;

rozwiązałem to tak, że zamykam i otwieram drzwi z pilota od alarmu - wtedy wszystko jest ok
... ale czy wtedy drzwi są podwójnie zaryglowane? chyba nie
może ktoś podpowiedziałby jak zamykać auto prawidłowo (tzn. z podwójnym zaryglowaniem drzwi), bo już sam nie wiem (niby taka prosta rzecz...)
pozdr
Marcin

TomFoc 25-08-07 18:26

Moja foczka nie ma podwójnego ryglowania drzwi, lecz wiem, że polega to na tym, że drzwi nie da się otworzyć od wewnątrz. Przykładowa sytuacja: złodziej rozbija szybę i wkłada łapę do środka aby klamką otworzyć drzwi, a tu figa z makiem. Sprawdź z opuszczoną szybą czy możesz dłonią otworzyć drzwi od środka. Jestem gliną i miałem kiedyś ciekawy przypadek - złodziej chciał się dostać do Audi A6, rozbił jedną szybę, ale drzwi nie dało się otworzyć, rozbił więc drugą, trzecią i czwartą. W końcu ukradł portfel z pieniędzmi w kwocie 30zł. Wyobraźcie sobie wartość zbitych szyb.

ms focus 02-09-07 12:36

hej
sprawdziłem zamykanie;
pilot alarmu otwiera drzwi podwójnie zaryglowane;
czyli:
1. zamykanie - pilotem od alarmu (centralny + uzbrojenie alarmu) i podwójna kłódka na pilocie kluczyka (podwójne ryglowanie)
2. otwieranie - tylko pilotem oa alarmu
pozdr
Marcin

i1max 18-10-07 21:36

hej

nie wiem czy to bedzie tak samo ale może cos zasugeruje. w cmax ja zamykam przez nacisniecie dwa razy podwójna kłódke na pilocie kluczyka. otwieranie jeden raz kłódka pojedyncza.

spidigonzales 24-10-07 20:41

Hej
 
Ja tez jestem posiadaczem foki od kilku dni i jak na razie do szczęścia mi daleko a to przez ten wynalazek alarm. natomiast zasada w oryginalnym kluczu jest taka że jak raz klikniesz to ryglujesz drzwi, drugie klikniecie w kłódki załącza ryglowanie wewnętrzne i od środka nie można otworzyć. Niestety gorzej gdy klikasz i klikasz a alarm wyprawia cuda. dziś wieczorem stałem i klikałem na zamkniecie a to paskudztwo odmykało cały czas zamki. W końcu wsiadłem do auta i ręcznie zamknąłem lock w drzwiach pasażera kierowcy i pomogło.


pozdro spidigonzales


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi