Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] ST170 - pytania o IMRC (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=73115)

bobson37 20-02-15 00:21

ST170 - pytania o IMRC
 
Witam, mam pytanie do posiadaczy/obeznanych w kwestii działania dolotu w ST170.

Jestem na etapie składania w rajdówce Zeteca Silvertopa na dolocie i wydechu z ST170.
Chciałbym na Standalonie ogarnąć sobie zmienny dolot poprzez oryginalne sterowanie IMRC. Mam w związku z tym kilka pytań :)

1. Kiedy dolot przełącza się na krótkie runnery? Domyślam się, jest to zakres od jakiś obrotów w góre i jednocześnie jakieś obciążenie/uchylenie przepustnicy. Zna ktoś precyzyjne dane?

2. Oglądając ssaka z ST widzę, że bez podpiętej linki są domyślnie krótkie runnery. Czy silnik IMRC naciąga dolot cały czas i puszcza linke tylko podczas butowania? Jeśli tak jest to nie dziwie się, że scalaki się smarzą...

3. Sterowanie IMRC. Wtyczka posiada 6 pinów, 5 aktywnych. Plus i masa do silnika, sterowanie z ECU i 2 kontrolne (podobno mają zwarcie podczas pracy, ale kiedy? jak są krótkie doloty czy długie).
W jaki sposób ECU steruje sygnałem, doczytałem coś że tam jest tylko kwestia podania masy?

Za każdą konkretną odpowiedź będe wdzięczny :)

dominiksoul 20-02-15 16:16

1. nie znam się, ale podrzucam link do postu kolegi z forum :)
http://www.focusklubpolska.pl/showpo...&postcount=666

czarny-daffy 22-02-15 00:11

Do sterowania IMRC potrzebny jest miedzy innymi sygnal 5V.

Pzdr

bobson37 23-02-15 00:09

Zamówię na dniach IMRC to sobie to dokładnie pomierzę. Muszę wiedzieć dokładnie jaki sygnał jest potrzebny aby silniczek pracował ponieważ muszę zamówić nowe firmware do standalona który posiadamz opcją jego sterowania.

Wczoraj posiedziałem trochę w garażu i przerobiłem mechanizm sterowania runnerami.
Ford to ma jednak czasami głupie pomysły... zamiast zrobić normalnie długie doloty bez ingerencji IMRC, a krótkie po podciągnięciu linki to zrobili odwrotnie. Silnik IMRC musi pracować przez 90%? warunków w jakich pracuje silnik i tylko przy butowaniu IMRC puszcza linke, nie dziwię się że to tak pada...

Odwróciłem mechanizm, Wam użytkownikom ST170 dużo to nie da bo trzeba przeprogramować ECU co jest praktycznie nie możliwe w PL ale mi to ułatwi życie. Mod jest banalny, potrzeba tylko sprężyny z przepustnicy Durateca :)


czarny-daffy 24-02-15 09:48

Przeprogramowac ECU mozna np. uzywajac SCT Xcal4 przy uzyciu portu OBD2.

Niedogodnosciami sa:

-cena ~400$
-fakt ze trzeba to sprowadzic z US
-brak wsparcia w EU
-mozna go uzywac tylko dla jednego ECU

Co do sterowania kanalami to twoja opcja jest najlepsza z mozliwych + IMRC z Mondeo I sterowanie sygnalem 5V za pomoca wyjscia mocy z DET3 I mamy ogarniety dolot na zwyklym ECU z mozliwoscia ustawienia przelanaczania wg wlasnego widzi-misie :)

Pzdr

maciobyk 24-02-15 10:23

Cholera, dlaczego ja nie mieszkam w USA... :(

kamaye 24-02-15 10:38

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1044388)
Cholera, dlaczego ja nie mieszkam w USA... :(


A no. W USA nowy ST kosztuje trochę ponad 70 tys zł. :D

maciobyk 24-02-15 10:54

Kamil.. Mnie tam nowy ST nie interesuje. Bardziej graty do ST170. ;)

fabio210 24-02-15 21:06

Cytat:

Napisał maciobyk (Post 1044396)
Kamil.. Mnie tam nowy ST nie interesuje.

Pewnie zaraz byś handlował :P

bobson37 03-03-15 23:17

Za 800zł to ja mam polskiego Standalona :) także z wystrojeniem i ogrnięciem tego nie powinno być problemu.

Wracając do mojego pierwszego postu, ma ktoś jakieś dane odnośnie pytania nr 1?

mike86 04-03-15 18:30

około 5000rpm chyba

budi 05-03-15 01:39

Cytat:

Napisał bobson37 (Post 1044144)
Zamówię na dniach IMRC to sobie to dokładnie pomierzę. Muszę wiedzieć dokładnie jaki sygnał jest potrzebny aby silniczek pracował ponieważ muszę zamówić nowe firmware do standalona który posiadamz opcją jego sterowania.

Wczoraj posiedziałem trochę w garażu i przerobiłem mechanizm sterowania runnerami.
Ford to ma jednak czasami głupie pomysły... zamiast zrobić normalnie długie doloty bez ingerencji IMRC, a krótkie po podciągnięciu linki to zrobili odwrotnie. Silnik IMRC musi pracować przez 90%? warunków w jakich pracuje silnik i tylko przy butowaniu IMRC puszcza linke, nie dziwię się że to tak pada...

Odwróciłem mechanizm, Wam użytkownikom ST170 dużo to nie da bo trzeba przeprogramować ECU co jest praktycznie nie możliwe w PL ale mi to ułatwi życie. Mod jest banalny, potrzeba tylko sprężyny z przepustnicy Durateca :)


Akurat ford odwrocil dzialanie imrc w przypadku st170,tym samym zmiejszajac jego trwalosc. A np. w v6 forda imrc dziala calkowicie na odwrot tzn. przy niskich obrotach dzialaja tylko dlugie doloty, a po przekroczeniu pewnej wartosci do akcji wkracza imrc(skracajac dolot). W przypadki st170 imrc zalacza sie tylko na podstawie obrotow, niezaleznie od obciazenia.

Vatashi 07-03-15 09:55

Nie ma co sie bawic z tym... Zablokowac w pozycji otwartej i wystroic ECU najsensowniejsze rozwiazanie i nie trzeba sie martwic awaria IMRC. Jedynym minusem to spalanie ale w rajdowce na to sie nie patrzy :)

czarny-daffy 15-03-15 19:24

Niebardzo rozumiem czemu mamy spalanie jak w rajdowce? Dlaczego?

Pzdr

Vatashi 21-03-15 16:42

Cytat:

Napisał bobson37 (Post 1043496)
Witam, mam pytanie do posiadaczy/obeznanych w kwestii działania dolotu w ST170.

Jestem na etapie składania w rajdówce Zeteca Silvertopa na dolocie i wydechu z ST170

Tu masz odpowiedź. Czytamy ze zrozumieniem.

czarny-daffy 22-03-15 22:27

No niebardzo rozumiem, dlaczego mialoby mi wzrosnac spalanie?

Pzdr

Vatashi 23-03-15 09:56

Wiekasza ilosc powietrza przy otwartym IMRC po wystrojeniu spala wiecej paliwa bo mieszanka sie zmienia. Czego tu nie rozumiec wiecej powietrza = wiecej paliwa = wieksze spalanie.

czarny-daffy 23-03-15 19:14

Cytat:

Napisał Vatashi (Post 1051065)
wiecej powietrza = wiecej paliwa = wieksze spalanie.

Rzeczywiscie ma to sens. Dzieki.

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi