Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Klapa bagażnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=27111)

jacekn74 05-05-09 20:41

Klapa bagażnika
 
Witam szukałem dużo ale nie znalazłem nic konkretnego. Mam pytanko odnośnie otwierania klapy bagażnika - nie działa ani z przycisku ani z pilota. Po wciśnięciu przycisku słychac tylko załaczenie sie na chwile przekaźnika za schowkiem ale zamek sie nie otwiera. Co może być powodem i ewentualnie jak to usprawnić?

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 06:06 ]
Widzę, że nikt nie ma problemów z klapą bagażnika.

huberthc 07-05-09 16:47

U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P

Ranid 07-05-09 18:29

Cytat:

Napisał huberthc
U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P

Potwierdzam mam tak samo ale kolega jest tajemniczy i nie podaje o jakie model chodzi i czeka na odpowiedż,może przytrzasnąłeś coś klapą i ją naprężyło i teraz mechanizm nie chce puścić lub druga osoba niech naciśnie klapę a ty próbuj otwierać,a z kluczyka też nie działa?

gildor 07-05-09 19:35

Cytat:

Napisał Ranid
Cytat:

Napisał huberthc
U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P

Potwierdzam mam tak samo ale kolega jest tajemniczy i nie podaje o jakie model chodzi i czeka na odpowiedż,może przytrzasnąłeś coś klapą i ją naprężyło i teraz mechanizm nie chce puścić lub druga osoba niech naciśnie klapę a ty próbuj otwierać,a z kluczyka też nie działa?

ja tez mam problem. ale wiem co jest przyczyną. mianowicie nie chce sie otworzyc ani z przycisku konsoli ani z kluczyka. przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany. mozna zlamac a nie ruszy. po dosicnieciu klapy przy zamku z kluczyka ciagle jest zablokowane, ale z przycisku konsoli da sie otworzyc. problemem jest sam zamek klapy a wlasciwie jego element plastikowy do ktorego dociska sie zatrzask zamka. po prostu zatrzaska wlazi za daleko. ten plastik jest popękany. zużył sie. nie widze zeby dalo sie rozebrac samego zamka, wiec nabylem go na szrocie.

Ranid 07-05-09 20:12

Cytat:

Napisał gildor
przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany.

Czyszczenie wkładki jest proste ale trzeba ją wyciągnąć,można spróbować po zdięciu tapicerki z klapy nasmarować,moim zdaniem jak nie chodzi na kluczyk to złodziej ma utrudnienie,dawniej kolega zapychał specjalnie zamki żeby złodziej nie wlazł.

gildor 07-05-09 20:20

Cytat:

Napisał Ranid
Cytat:

Napisał gildor
przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany.

Czyszczenie wkładki jest proste ale trzeba ją wyciągnąć,można spróbować po zdięciu tapicerki z klapy nasmarować,moim zdaniem jak nie chodzi na kluczyk to złodziej ma utrudnienie,dawniej kolega zapychał specjalnie zamki żeby złodziej nie wlazł.

przecież pisalem, ze winny jest zamek. opisałem tez z grubsza gdzie. nie mam problemu z wkladką. zwyczajnie linką się nie daje ruszyć, a automat otwiera.

jacekn74 10-05-09 19:36

Problem klapy dotyczy kombi, kluczykiem otwiera sie bez problemu. czy ma ktos jakis patent na otwieranie z przycisku???

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 17:14 ]
Czy ktoś wie jakie powinno być napięcie na kostce przy zamku klapy bagażnika. Dzisiaj zmierzyłem i po nacisnieciu przycisku pojawia sie na chwile napiecie ok 8V i słychac jak załacza sie przekaznik w schowku ale to trwa tylko chwilke no i klapa sie nie otwiera. Czy to napięcie nie jest za małe i co moze byc tego powodem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi