Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Wymiana klocków tył na ręcznym (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35839)

Rafi78 15-02-10 14:31

Wymiana klocków tył na ręcznym
 
Dziś byłem w Zaprzyjaźnionym Forumowym Warsztacie w W-wie, na skutek pomyłki mechanik przystąpił do zmiany tylnych klocków przy zaciągniętym ręcznym. Ponieważ tłoczek nie bardzo chciał się schować/wkręcić( co teraz wydaje się oczywiste), w ruch poszedł młotek. Po całej operacji hamulec zasadniczy wydaje się działać prawidłowo, awaryjny bierze bardzo wysoko. Pytanie - jest się czego bać? Co mogło się uszkodzić przy takiej wymianie?

radeksim 15-02-10 15:45

WOW!!!!!! a gdzie ten warsztat??

MisiekT 15-02-10 15:47

Rafi, kazdemu sie zdarza - regulacja linki nie pomogla czy po prostu zauwazyles juz po wyjezdzie?

kleofas 15-02-10 16:09

po ostatkach tak bywa [bigok]

Rafi78 15-02-10 16:21

Oczywiście że każdemu może się zdarzyć, dlatego niewątpliwie skorzystam jeszcze z usług w/w warsztatu. Na podciągnięcie linki podjadę jak klocki się ułożą do tarcz. Natomiast jestem ciekaw czy w wyniku takiego zabiegu (wepchnięcie tłoczka na napiętej lince) coś mogło się uszkodzić przy zacisku/lince - coś, co potencjalnie będzie generować dodatkowe koszty.

MisiekT 15-02-10 16:27

raczej nie...

ale tak przy okazji jeszcze dopytam - rozumiem ze z tym zaciagnietym recznym chodzi o to, ze rozpieli reczny z zacisku i zalozyli z powrotem na podciagnietym po prostu, tak? IMO poza utrudnieniem dla mechanika nic w takiej sytuacji zlego nie powinno sie stac

Oskar 15-02-10 16:59

Cytat:

Napisał Rafi78 (Post 415040)
Oczywiście że każdemu może się zdarzyć, dlatego niewątpliwie skorzystam jeszcze z usług w/w warsztatu. Na podciągnięcie linki podjadę jak klocki się ułożą do tarcz. Natomiast jestem ciekaw czy w wyniku takiego zabiegu (wepchnięcie tłoczka na napiętej lince) coś mogło się uszkodzić przy zacisku/lince - coś, co potencjalnie będzie generować dodatkowe koszty.

podjedz od razu podciagna linke i bedzie ok przy okazji bedą pamiętać który sie tak mordował :))

Rafi78 15-02-10 19:18

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 415042)
ale tak przy okazji jeszcze dopytam - rozumiem ze z tym zaciagnietym recznym chodzi o to, ze rozpieli reczny z zacisku i zalozyli z powrotem na podciagnietym po prostu, tak?

właśnie nie mam pewności czy ręczny był odpięty od zacisku,nigdy nie zmieniałem tyłu sam. Da się zmienić bez odpinania? Przed wymianą ręczny trzymał na 4-5 ząbku przy klockach startych niemal do 0 mm. teraz zaciągam jak w Jelczu i dopiero łapie.BTW-w tym układzie jest samoregulacja ręcznego,tak?

moons 15-02-10 22:27

Nie da się zdjąć linki przy zaciągniętym ręcznym, przecież to oczywiste że wtedy linka jest napięta i delikatnie mówiąc dosyć trudno ją zdjąć a gdyby ją ktoś próbował zdjąć przy zaciągniętym ręcznym to od razu by się kapnął że ręczny jest zaciągnięty. Powiem tak jeśli starczy Ci regulacji przy dźwigni to może i da rady to naprawić ale niestety raczej wątpię, ręczny wypycha tłoczka mechanicznie a nie tak jak zwykły płynem, więc jeśli tłoczek został wkręcony czujnikiem impulsowym z trzonkiem drewnianym :) to coś jednak musiało się odkształcić w zacisku i raczej kiszka :smt089.
Pozdrawiam

axxxe 24-02-10 00:39

polak potrafi !!! na bank jes uszkodzone ! jak w opisie kolegi ( moons )

radeksim 24-02-10 11:27

Cytat:

Napisał moons (Post 415206)
tłoczek został wkręcony czujnikiem impulsowym z trzonkiem drewnianym :)

dobre. Nie ma jak naukowy tekst

Oskar 24-02-10 12:08

Cytat:

Napisał Rafi78 (Post 415094)
właśnie nie mam pewności czy ręczny był odpięty od zacisku,nigdy nie zmieniałem tyłu sam. Da się zmienić bez odpinania? Przed wymianą ręczny trzymał na 4-5 ząbku przy klockach startych niemal do 0 mm. teraz zaciągam jak w Jelczu i dopiero łapie.BTW-w tym układzie jest samoregulacja ręcznego,tak?

Podjedz do Zbycha i tak jak mówił Ci to poprawi .

Bourne 24-02-10 17:15

A ja sobie kupiłem zestaw do wkręcania tłoczków i już nie muszę jeździć z takimi naprawami na warsztat :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi