Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] szarpanie przy ok. 2000 obr (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43040)

lql69 06-09-10 07:43

szarpanie przy ok. 2000 obr
 
Witam

Mam dziwny problem - jak rano jadę do roboty to po jakiś 4-5 km auto zaczyna podszarpywać, gdy jest na biegach 3-5 w okolicach 1800-2300 obrotów - więcej lub mniej problemu nie ma - efekt ten się utrzymuje przez kolejne kilka km po czym problem znika.
Ostatnio jest tak prawie codziennie.
Co ciekawe jak odstoi w robocie 8h na parkingu to w drodze powrotnej zdarza się to bardzo sporadycznie.
Trochę to wygląda jakby była zależność z dogrzaniem silnika, ale pomysłu nie mam.
Filtry były wymieniane i jakiś czas temu czyściłem egr'a wynnsem.

Proszę o sugestie :D

gregK 06-09-10 09:41

Moze to byc padający wtryskiwacz

lql69 06-09-10 09:46

tylko czy jakby padał - to nie działo by się tak przerwy...

gregK 06-09-10 20:47

właśnie jak jest zimny to tak sie może dziać,ew pedał gazu do sprawdzenia

lql69 07-09-10 07:45

Cytat:

Napisał gregK (Post 481368)
właśnie jak jest zimny to tak sie może dziać,ew pedał gazu do sprawdzenia

tylko gdy jest zimny - to jest ok
dopiero kiedy wskazówka temp dochodzi do środka po kilku km zaczynają się na pare km takie problemy

trolmin 09-09-10 20:45

Podłączam się...czasem i u mnie występuje takie szarpanie. TDCI 2002 po lifcie. Ktoś pisał, że wężyki od sterowania podciśnieniem, ktoś inny, że filtr paliwa, ktoś, że pedał przyspieszenie a jeszcze inny, że wtryski. Jednoznacznej odpowiedzi nikt nie udzielił...Może jakieś nowe info ktoś posiada?

lql69 10-09-10 11:07

Cytat:

Napisał trolmin (Post 482379)
Podłączam się...czasem i u mnie występuje takie szarpanie. TDCI 2002 po lifcie. Ktoś pisał, że wężyki od sterowania podciśnieniem, ktoś inny, że filtr paliwa, ktoś, że pedał przyspieszenie a jeszcze inny, że wtryski. Jednoznacznej odpowiedzi nikt nie udzielił...Może jakieś nowe info ktoś posiada?

Jak dla mnie dziwna jest kwestia nieregularności problemu:
- jakby to się walił pedał gazu - to by non stop się to działo (przy 1 i 2 też)
- jakby się walił wtrysk - to byłoby to niezależne od obrotów i temperatury
- jakby filtr paliwa - patrz wyżej
- jakby wężyk sterowania podciśnieniem - to niezależnie od temperatury i nie chwilowo
takie moje zdanie

Może prędzej coś z turbo się dzieje, że przy pewnej temp. oleju coś odblokowuje i dopóki nie uzyska odpowiedniej lepkości / rzadkości to się coś dławi... ?? ale tu znowu powraca kwestia dlaczego na 1 i 2 się to nie dzieje.

Chwilowo trochę żal mi autka wrzucać do pierwszego lepszego speca, który wymieni mi połowę silnika zanim dojdzie co to jest hehe i mnie skosi na grubą kasę... chociaż pewnie innej opcji nie ma - bo na takie objawy ciężko coś wymyślić.

I tutaj prośba - o jakiś namiar w ok. Warszawy na dobrego speca od focusów - co ma podłączenie pod kompa itp. Wiem, że wszyscy polecają Zbycha - tylko czy on nie zajmuje się bardziej mechaniką aniżeli wtryskami / turbo itp.

lql69 17-10-10 12:19

byłem narazie u mechanika - wymieniłem filterek paliwa ... przy okazji robiłem sprzęgło + dwumasę
koleś dobrał się też do turbinki, gdize stwierdził, że łożysko coś cienko chodzi (przy okazji sprawdził układ od turbinki i nie stwierdził innych problemów) i pewnie trza będzie z czasem turbo albo zregenerować albo nowe wstawić - od razu pytanko czy warto regenerować, a jeśli tak to gdzie w okolicach Wawy (czy lepiej gdzieś wysłać)
tak czy inaczej problem został - znaczy 3,4,5 po kilku km w okolicach 2000 obr podszarpuje - nawet jak nie przyspieszam - czyli przy utrzymaniu stałej prędkości - ale jest widoczna zależność, że akcja się dzieje dopiero po dogrzaniu silnika, bo na zimnym jest git
Jakieś sugestie ?

przemokielce 19-10-10 19:44

mialem to

luzny jeden z przewodow podcisnienia
i podlaczenie dokompa (w celu wykasowania jakiegos bledu)

trolmin 21-10-10 22:48

Cytat:

Napisał przemokielce (Post 496260)
luzny jeden z przewodow podcisnienia

Kolego..który to przewód?????


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi