Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] konające świece żarowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=22700)

adamg 01-07-08 08:54

[FFI] konające świece żarowe
 
Witam,

Parę miesięcy temu stałem się szczęśliwym użytkownikiem FFI (1.8 TDCI). Aby autko nie podzieliło losu poprzedniego, postanowiłem zawczasu o nie zadbać - przez cztery miesiące odbyło parę planowanych wizyt w warsztatach, m.in.:
- wymiana paska klinowego,
- lakiernik (malowanie maski silnika i klapy bagażnika),

i nieplanownych:
- rozrząd :(
- klima + wentylacja

Pod koniec zeszłego tygodnia pojawił się niepokojący objaw - w trakcie jazdy zaczęła migać kontrolka od świec żarowych, a moc silnika spadła w sposób znaczący. Zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik, odczekałem chwilę i odpaliłem ponownie. Teraz było już w porządku. Wczoraj znowu ta sama sytuacja.

Drugi objaw, nie wiem czy ma jakikolwiek związek - po weekendzie, w trakcie którego samochód stał na podwórku, a jedyna zmian to zamontowany bagażnik dachowy - na wyświetlaczu komputera przestał mi się pojawiać szacowany zasięg. Wszystkie inne pozycje działają, tylko na tej jednej mam pusty ekran.

Instrukcja obsługi focusa nic konkretnego w temacie nie zawiera.

Co to może być i czy jedno ma jakikolwiek związek z drugim (na chłopski rozum nie, ale kto go tam wie...) ?

MisiekT 01-07-08 09:57

adamg,
1. swiece zarowe nie maja nic do rzeczy - potrzebne sa tylko do odpalenia i praktycznie tylko przy niskich temperaturach - teraz nawet na zuzytych bys tego nie odczul...
bardzo prawdopodobne natomiast ze szwankuje ci pedal gazu (przyspieszacza), musisz podjechac na kompa i ewentualnie zaopatrzyc sie w nowy pedal (oryginal bodajze 360zl)... P.S. mam dokladnie to samo najprawdopodobniej...

2. zasieg - z tego co pamietam to w jakichs tam warunkach przestaje sie on pojawiac, zatankowanie do pelna chyba rozwiazywalo problem czy jakos tak...

P.S. juz jest nas tyle z Zielonki ze mozemy chyba spoty zaczac organizowac :wink:

KaZaK 01-07-08 10:04

Ad.2

Czasem głupieje komp - i stąd problemy z określeniem zasięgu.

rozwiązanie:
1. wyjąć bezpiecznik "36"
2. odpiąć AKU na około 5-10 minut (co spowoduje reset kompa)

3. Jeżeli nie pomoże to tak jak napisał MisiekT - czasem przy zatankowaniu pod korek teżgłupieje ale potem wraca do normy....

Pozdrówki

Pabloos 01-07-08 10:37

Re: konające świece żarowe
 
Cytat:

Napisał adamg
Pod koniec zeszłego tygodnia pojawił się niepokojący objaw - w trakcie jazdy zaczęła migać kontrolka od świec żarowych, a moc silnika spadła w sposób znaczący. Zjechałem na pobocze, wyłączyłem silnik, odczekałem chwilę i odpaliłem ponownie. Teraz było już w porządku. Wczoraj znowu ta sama sytuacja.

- migajaca kontrolka świec żarowych to bład zwazany z funkcjionowaniem ukladu wtryskowego .

MisiekT 01-07-08 12:10

Cytat:

Napisał Pabloos
- migajaca kontrolka świec żarowych to bład zwazany z funkcjionowaniem ukladu wtryskowego .

nie tylko, uszkodzony pedal tez daje taki sygnal...

kleofas 01-07-08 13:31

nie chcę być złym prorokiem, ale w tdci jak ktoś pisał o "sprężynce" (kontrolce świec) to zazwyczaj wiązało się to ze sporymi wydatkami (jakaś usterka w układzie paliwowym)

kiedy wymieniałeś filtr paliwa?
gdzie tankujesz?

adamg 01-07-08 18:01

Dzięki za odpowiedzi, czyli potencjalna przyczyna utraty mocy (i migającej kontrolki świec żarowych) to uszkodzony pedał gazu. Gdzie polecacie z tym pojechać? Do wuja Zbycha (po drodze mam)?

Nie ukrywam, że zależy mi trochę na czasie - zaraz po weekendzie mam zaplanowany urlop i w miarę możliwości wybrałbym się fordem :)

Odnośnie komputera i zasięgu - dziś zatankuję (i tak najwyższy czas na to) i zobaczymy.

@kleofas - foczką przejchałem dopiero ok. 5000km, filtru wy nim nie wymieniałem, niestety na kartce otrzymanej od poprzedniego właściciela nie mam informacji odnośnie filtru. Aktualny przebieg 192k km. Tankuję na orlenie.

robercikk 03-07-08 08:30

Migająca kontrolka świec żarowych to niestety tak jak pisał Pabloos, problemy z układem wtryskowym - niestety mogą to być nawet wtryski, czego Ci nie życzę. Jeżeli MisiekT ma rację z pedałem gazu to warto to sprawdzić na początku bo jest to najmniej kosztowna naprawa. Powodzenia

adamg 04-07-08 18:48

Niestety, wtryski - wszystkie 4 :( proba przlewowa to potwierdzila.

Przetestowane w dwoch punktach:
- abscar na instalatorow - bardzo sympatyczna obsluga, ale wycena im spra wyszla),
- roto service na modlinskiej - tu wlasciciel musi popracowac nad rozmowa z klientem ;) wycena nizsza od abscar),

shit happens.

Pabloos 07-07-08 09:26

Cytat:

Napisał adamg
Niestety, wtryski - wszystkie 4 :( proba przlewowa to potwierdzila.

no to pare zeta [ninja]

Szymeq 07-07-08 10:09

adamg,
możesz szepnąć o kosztach - sprawdzenia oraz części :?:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi