Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Czy są różnice w silnikach 1.8TDDi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4856)

wiekru66 21-07-05 14:16

Czy są różnice w silnikach 1.8TDDi
 
Po wymianie paska rozrządu (w serwisie)tłok spotkał się z zaworem, muszę wymienić silnik, mam o symb. C9DB, a inny który miałbym włożyć ma symb. C9DC i czy to jest to samo?

marekj 21-07-05 17:08

Możesz napisac cos więcej?
to było ASO ?
czy awaria nastąpiła od razu?
reklamowałeś? uznali?

Tak pytam bo tez mnie czeka wymiana niebawem.

Co do kodów silnika to trudno wyczuć jaka jest różnica. Były TDDI 75KM ale one miały zupełnie inne oznaczenie. Sprawdzę wieczorem (jak bedę miał czas) jaki ja mam kod silnika. Możesz zapodać numery tych silników ?

Podejrzewam ze jest to jakaś drobiazgowa różnica - być może normy czystosci spalin [hmm]

wiekru66 21-07-05 20:33

Wymiana paska była w ASO, stało się to po kilkunastu tyś.km, nie chcieli mówic nawet o reklamacji twierdząc że to wina ekspl., znajomy mechanik spr. i pasek dawał się okrcić prawie o 180st. wiem że silniki montowane w focusach 1.8 TDDI(90Ps) mają oznaczenia : C9DA, C9DB, C9DC ale co je różni ? dalsza część ozankowania to data produkcji i nr seryjny co jóż nie ma takiego znaczenia.

marekj 22-07-05 00:07

No ja zerknąłem na mój i ma oznaczenie C9DA, samochód z 05'2000
Tak jak pisałem różnice mogą być czysto kosmetyczne i jeśli wymieniasz cały silnik to pewno nie będzie problemów.

Co to znaczy że pasek dał się okręcić o 180st? Poszedł napinacz?
Jakie są dokładnie uszkodzenia? Czy na pewno jest konieczna wymiana silnika? Jeśli dobrze kojarzę to do TDDI występują pojedyncze części zamienne typu tłoki pierścienie itd.

wojtek 22-07-05 09:39

Cytat:

Napisał wiekru66
C9DA, C9DB, C9DC ale co je różni ?

Wydaje mi się, że te oznaczenia dotyczą typu rozrządu np. z kółkiem zębatym czy bez...

moon 22-07-05 09:51

Trzeba by sprawdzic w Microcat byly rozne paski.

Najlepeij jesli bys wiedzial jeszcze jaki byl numer czesci albo numer FINIS paska zamontowanego przez ASO.

Zastanowilbym sie jeszcze - moze porozmawial z Ford Polska czy pasek ma jakas okreslona gwarancje. Czy to jest czas czy przebieg.

Ktos mowil o naprawie silnika... watpie zeby to sie oplacalo...

marekj 22-07-05 11:35

Z tymi paskami to chyba jednak nie ma różnicy - nie mam microcata pod ręką ale zawsze widziałem tylko jedną pozycję - TDDI rozrząd - komplet naprawczy (czyli pewno pasek i napinacz)

Co do naprawy silnika to zależy co sie stało. Był w klubie ( &yZ ) przypadek zapieczenia pierścieni w 1.6 i w/g forda do wymiany był cały blok z korbowodem i tłokami "bo te silniki w częściach nie występują [hehe]"i, natomiast udało się z innego silnika z innym uszkodzeniem wymontować potrzebne, sprawne części i koszt był radykalnie mniejszy.

Kurcze coraz bardziej sie stresuję. U mnie 116kkm i czasowo z racji trzech pod rząd wyjazdów nie widzę możliwości wymiany rozrządu przed ok 120kkm. Niby do 150 jeszcze daleko ale... [zimny]
Z drugiej strony mam zasadę "nie dłubać nic przy aucie przed wyjazdami"

wiekru66 22-07-05 12:07

Witam!
Dzięki za odpowiedź. Umówiłem się dzisiaj z mechanikiem, będzie przekładał mi cały silnik z osprzętem, paski i rozrząd faktycznie są takie same, a tak porównując silniki z zewnątrz to nie widć żadnej różnicy, napiszę coś jak będzie jóż przełożony, i zobaczymy jak to będzie śmigać.
Wiesiek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi