Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] WEBASTO w foce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36703)

luksyn 09-03-10 16:39

WEBASTO w foce
 
Witam
czy ktoś już pokusił się o założenie webasta???
Ja właśnie dwa tygodnie temu założyłem Model termo top c + telestart
Robota paskudna ale wcześnie na odcinku 6 km z domu do pracy wskazówka niewiele się podnosiła a do połowy to jeszcze daleko teraz oczka otwieram chwytam za pilota pyk i jak już wchodze do foczki to miło cieplutko szyby czyste az milo silnik nagrzany super sprawa

ziemiu 09-03-10 17:44

A ile kolego kosztowała ta przyjemność?

luksyn 09-03-10 18:18

sporo bo aż 2500 ale webasto nowe telestrat używany ale polecam każdemu kto stawia samochód pod niebem rano nie ma problemu z odpaleniem samochód nie dymi równo pracuje cacy wszystko działa

KASZUB 10-03-10 07:57

popieram miałem w ROVER taką zabawkę tylko bez pilota z programatorem rewelacje ale jeśli ktoś chce montować to nie oszczędzać na pilota zdalnego będzie znacznie wygodnie niekiedy nie przewidzisz o której będziesz przy aucie a pilocikiem od 05-1 godziny wystarczy nacisnąć Dla ludzi stawiających auta pod chmurką zdecydowanie polecam

luksyn 10-03-10 16:32

z montażem jest sporo problemów trzeba zdejmować zderzak ale warto naprawde warto mi założenie zajeło cztery dni ale robiłem tylko od 15 do 18 jest sporo dłubaniny silnik (ręce miałem pościerane przez tydzień) tddi jest strasznie ciasny ale sie udało cena 2500 wychodzi z tego ze nowe webasto termo top c z programatorem analogowym to wydatek ok 1700 zł a telestart 800 jak bede miał chwile to zrobie zdjęcia instalacji

thermalfake 10-03-10 17:49

bardzo fajna sprawa [up] czekamy na faq

miro. 10-03-10 19:23

Cytat:

Napisał luksyn (Post 423116)
z montażem jest sporo problemów trzeba zdejmować zderzak ale warto naprawde warto mi założenie zajeło cztery dni ale robiłem tylko od 15 do 18 jest sporo dłubaniny silnik (ręce miałem pościerane przez tydzień) tddi jest strasznie ciasny ale sie udało cena 2500 wychodzi z tego ze nowe webasto termo top c z programatorem analogowym to wydatek ok 1700 zł a telestart 800 jak bede miał chwile to zrobie zdjęcia instalacji

Cena jest wysoka. Chodź jestem pewny, że cieszy właściciela zwłaszcza w czasie takich mrozach jakie mieliśmy w styczniu.

Gdybym miał furę za 100 tyś., to pewnie bym się zdecydował...

luksyn 10-03-10 20:08

jeszce jedna zaleta webasto odkręcam i przenosze do innego auta a w foce nie zostaje zaden śład po webaście

miro. 10-03-10 21:46

Cytat:

Napisał luksyn (Post 423195)
jeszce jedna zaleta webasto odkręcam i przenosze do innego auta a w foce nie zostaje zaden śład po webaście

No, to już coś. Jeśli to nie jednorazówka, to może warto...

thermalfake 10-03-10 22:02

Na pewno dobrze wydany jednorazowy wydatek o ile impuls sterowany jest analogowo a nie po szynie CAN (jest pewność, że zadziała wszędzie). Obecnie mam tylko thermo top Z dogrzewający silnik - wpinane w obieg płynu podczas pracy silnika. Temat dokładki pompki na obieg wymuszony w M6 po fl-u jest u mnie niemal niemożliwy do zrealizowania i nieopłacalny :(

Gdzie tak tanio dorwałeś cały zestaw :?:

maniek1.3 08-02-11 14:12

Witam
Ja załozyłem webasto u siebie jakies 2 miesiące temu, roboty fakt sporo, ale to co dostajemy w zamian jest nie do opisania. Swoje załozyłem pod podstawą od akumulatora, a paliwo pobieram z przewodu paliwowego FILTR-PĄPA WTRYSKOWA.
Ja za piec wraz z instalacją dałem 290pln + zegar sterujący 100. Wszystko na alledrogo.

miro. 08-02-11 15:55

Cytat:

Napisał maniek1.3 (Post 537771)
Witam
to co dostajemy w zamian jest nie do opisania. Swoje załozyłem pod podstawą od akumulatora, a paliwo pobieram z przewodu paliwowego FILTR-PĄPA WTRYSKOWA.
Ja za piec wraz z instalacją dałem 290pln + zegar sterujący 100. Wszystko na alledrogo.

Napisz proszę coś więcej ? Bo koszt 400 zł jest dla mnie jak najbardziej do ogarnięcia...

bialy202 22-04-12 11:04

witam. Zamieżam założyć Eberspacher d4wsc do mojej Foki. Mam tylko jeden problem - w który przewód chłodniczy wchodzący do nagrzewnicy się wpiąć?
W krutki który idzie do silnika w okolicy filtra oleju czy w ten długi który idzie na prawą stronę silnika?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi