Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Wymiana rozrządu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19191)

benias 17-10-07 21:10

Wymiana rozrządu
 
Witam!
Mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu, jak mniej więcej czasowo przedstawia się wymiana całego rozrządu, oczywiście średnio... bo pewnie różnie to bywa u poszczególnych mechaników , ja jutro wybieram się do ABC Focus w Krakowie ....

mkmal 17-10-07 21:23

U mnie było to trzy dni. Z czego pierwszy dzień (a właściwie kilka godzin) to oczekiwanie na wystygnięcie i pomiary luzów. Następne to zakup płytek, pomiary i przekazanie do szlifowania na odpowiedni wymiar. No i trzeci dzień sama robota - płytki, rolki i pasek.

shogoleo 18-10-07 15:27

Cena i przebieg
 
Mam pytanie.
Przy jakim przebiegu powinna nastąpić pierwsza wymiana paska oraz ile za nią zapłaciliście.

Vandroiy 18-10-07 15:36

mkmal, z tymi płytkami, pomiarami i szlifowaniem to chyba nie wchodzi w standardową wymianę rozrządu, miałeś robione coś jeszcze. W FFI 1.6 to będzie pasek i rolka z napinaczem (2 elementy).

Darelk 18-10-07 15:42

koledzy słuchajcie skorzystajcie z funkcji "szukaj" na ten temat już było pisane :)

benias 03-11-07 00:11

Witam

W końcu melduje wykonanie zadania :-), a konkretnie wymiane rozrządu, oleju, filtrów. Przy okazji wyszło iż pompa sprzęgła zaczęła cieknąć i postanowiłem ją wymienić.
Nie wspomniałem wcześniej że to wszystko robiłem ponieważ nie tak dawno zakupiłem ten samochodzik.
To wszystko robiłem w ABC Focus w Krakowie, w sumie wywarli na mnie pozytywne wrażenie.
Gościu wspominał jeszcze o wymianie tulej z przodu jak i również wahacza z tyłu. Zastanawia mnie to gdyż podczas jazdy nie odczuwam stuków...
Poza tym czeka mnie jeszcze wymiana tarcz wraz klockami....
Jeśli macie jakieś sugestie to bardzo prosze......

tigernet 03-11-07 09:10

Cytat:

Napisał benias
Gościu wspominał jeszcze o wymianie tulej z przodu jak i również wahacza z tyłu

heheheeeee, oni chyba tych serwisantow szkola wedlug jednego schematu. ja swiezo po zakupie mojej foki pojechalem na przeglad do ASO pod Poznaniem i uslyszalem dokladnie to samo co Ty :mrgreen: lekko sie zaniepokoilem tym co mi pan w krawacie powiedzial, ale po podaniu ceny w serwisie postanowilem dac sobie na luz... i do dzisiaj smigam stabilnie (co potwierdzilo mi juz 3 mechanikow)
na propozycje ASO reaguje z duzym dystansem :razz:

gribek_elk 03-11-07 10:03

Ile za wymiane rozrzadu zaplaciliscie? ja po zakupie foczki pojechalem do servisu forda. Za filtry + swiece+ rozrzad zaspiewali 1500 zł....... :D

drof 03-11-07 12:16

Cytat:

Napisał gribek_elk
Za filtry + swiece+ rozrzad zaspiewali 1500 zł....... :D

:shock: dowcipnisie pracują w tym fordzie-nie sądzisz??


benias tutaj znajdziesz coś na ten temat:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...rz%B1d&start=0


:D

mariusz8445 03-11-07 18:56

Za wymiane rozrzadu zapiłaciłem 150 zł a nie jak tam gdzies wyzej 1500 [banghead]

alien1 03-11-07 19:32

wg producenta wymiana co 150 000 lub co 10 lat, ja mialem wymieniany przy 80 ale mysle ze to troche za wczesnie- koszt 360 zeta z robocizna

gribek_elk 03-11-07 19:48

rozrzad (pasek, rolki,napinacz,pompa wody) + robocizna wyszla u mnie 600 zł + 120 zł za filtry(kabinowy, powietrza, olej, paliwa) + 40 kpl swiec ngk + olej + plyn chłodniczy = 800 zł w zaufanym warsztacie.... i teraz moge jezdzic spokojnie :D

Maksikaz_v2 04-11-07 13:53

W Eurocarze w Krakowie (PGD) 400 robocizna - części kupiłem sam w sklepie internetowym (pasek, napinacz, koło pośrednie, świeczki) - niecałe 500 - oddałem furę o 10 (dostałem Fusiona [zlosnik] ) i o 16 było po robocie. No i gwara jest bo części oryginalne i robota w ASO - jak strzeli to bedzie robota dla chłopaków z DAS :twisted:

spidigonzales 09-11-07 16:55

Cytat:

Napisał gribek_elk
ozrzad (pasek, rolki,napinacz,pompa wody)

Gribek a czemu wymieniałeś pompę wodną przy rozrządzie czy miała kuku?
I ile dałeś za części możesz rzucić link do sklepu internetowego?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi