Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Płyn do wspomagania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24139)

jacekn74 26-10-08 18:38

Płyn do wspomagania
 
Witam wszystkich posiadaczy Focusów. Mam pytanko czy do wspomagania można dolać płynu Mobil ATF 220. Moja foczka jest z 2003 roku. Wg. instrukcji jest tam płyn forda M2C195-A.

artax 26-10-08 18:49

plynow hamulcowych sie nie miesza .Jasli masz fordowski do kup w opakowaniu 0,250 oryginal i dolej .pzdr
p.s.Polecam pomiar zawartosci wody w plynie bo jak ma 2 i wiecej lat to jest szansa ,ze calosc musisz wymienic :mrgreen:

ppgor 26-10-08 18:59

można dolać tylko sprawdź normę: Dextron II

Cytat:

Napisał artax
plynow hamulcowych sie nie miesza

chieba o wspomaganko chodzi :mrgreen:

artax 26-10-08 21:18

sorry niedoczytalem,ze o wpomaganie chodzi :oops:

grzegorz76 26-10-08 22:05

Ja miałem zamiar kupić całą butelkę, ale sprzedawca zapytał, czy chcę wymieniać, czy tylko uzupełnić i za około 10 zł( nie pamiętam dokładnie ) pan z serwisu dolał ( około 100 mll ) oryginalnego płynu.

Emf 26-10-08 22:21

O właśnie, nie będę zakładał nowego tematu, a mam ten sam problem.
Muszę dolać, a nie wiem czy są mieszalne te płyny :|
Wymieniać nie potrzebuję bo jego kolor nie wskazuje na potrzebę utylizacji :mrgreen:
Jaki mogę dolać do mojej Foki :?:

gregorc 26-10-08 22:25

Re: Płyn do wspomagania
 
Cytat:

Napisał jacekn74
.. Mam pytanko czy do wspomagania można dolać płynu Mobil ATF 220..

Tak, ja np. jeżdżę na takiej dolewce od 6 m-cy i jest oki...

artur76 27-10-08 05:27

Cytat:

Napisał Emf
nie wiem czy są mieszalne te płyny

są mieszalne i można śmiało lać. ATF 220 ma zastosowanie w układach wspomagania kierownicy i w skrzyniach automatycznych. 8)

Emf 27-10-08 10:51

Dzięki artur76,
Mam prośbę do autora postu.
jacekn74, gdybyś mógł kliknąć w opcję pomógł arturowi76, w moim imieniu.
Możesz zrobić to tylko Ty, jako autor, ja nie chciałem zakładać takiego samego tematu, dlatego pytałem tutaj.

lukaa 27-10-08 18:08

Ja na Twoim miejscu dolałbym oryginalny płyn do wspomagania FORDowski. Ja dolałem płyn PRESTONE, który podobno miał uszczelniać układ wspomagania. I jak wcześniej zużycie płynu miałem śladowe (ok. 50ml/50tys) to teraz muszę dolewać tyle co 10tys. km. Niby niedużo ale jednak ten płyn miał uszczelniać a nie rozszczelnić.

artur76 29-10-08 06:07

Cytat:

Napisał lukaa
zużycie płynu miałem śladowe

w ogole nie powinno byc zuzycia, jesli jest to znaczy wyciek byc musi. Uklad wspomagania to nie silnik i nie spala oleju.
:D

lukaa 02-11-08 18:10

Cytat:

Napisał artur76
Cytat:

Napisał lukaa
zużycie płynu miałem śladowe

w ogole nie powinno byc zuzycia, jesli jest to znaczy wyciek byc musi. Uklad wspomagania to nie silnik i nie spala oleju.
:D

No niestety ja troszeczkę muszę dolewać ale się tym na razie nie przejmuję. Oczywiście wyciek jest - cieknie mi z pompy no ale na forum piszą że Foczki tak mają...
Pozdrawiam.

JACO100 03-11-08 20:53

płyn wspomagania
 
Witam. Znalazłem w "szukaj" informacji apropo płynu do wspomagania i dowiedziałem się że na dolewkę mogę zastosować płyn który zakupiłem na stacji Orlen ATF IID . I teraz mam pytanko czy mogę dolewać tego płynu bo ten płyn jest czerwony a u mnie w zbiorniczku jest płyn ciemny chyba zielony? :shock:

Pabloos 03-11-08 21:55

JACO100 staramy się nie powielać tematów a jak już taki był to Twoje pytanko będzie się myślę dobrze czuło jako kontynuacja :D

[ Dodano: Pon 03 Lis, 2008 22:57 ]
PS.
Płyn do wspomagania , to właściwie nic innego jak olej przekładniowy , i powinno się stosować w tym przypadku taką samą zasadę jak ze wszystkimi olejami , czyli nie mieszać rożnych rodzai olei , tylko że przy olejach silnikowych tudzież przekładniowym problem który może powstać czyli zmiany lepkości oleju a przede wszystkim utratę jego właściwości smarnych w takich miejscach jak skrzynia czy silnik będzie miało dużo większe znaczenie , niż w układzie wspomagania . Tu główne zadanie oleju jest troszku inne :)

JACO100 04-11-08 18:10

płyn wspomagania
 
Witam. Dowiedziałem się czytając wasze opinie w opcji szukaj ze do wspomagania na dolewkę mogę użyć płynu który zakupiłem na stacji orlen ATF IID i mam pytanie bo u mnie w zbiorniczku jest płyn ciemny chyba zielony a płyn który kupiłem jest czerwony i nie wiem czy mogę go używać [notworthy]

Pabloos 04-11-08 21:16

JACO100, Po raz już drugi proszę Cie o nie powielanie takich samych tematów

JACO100 04-11-08 21:52

sorry za powtórkę :shock:

Pabloos 04-11-08 22:27

nio nio nio [nono] :wink:

Sikor122 24-02-10 21:02

Może się mylę ale z tego co mi wiadomo to wymiana płynu w wspomaganiu jest niekonieczna. Praktykuje się tylko dolewki. Co innego inne układy

szejk78 25-02-10 15:45

Płyn się wymienia a w szczególności jak już zmienił kolor!!!???Przede wszystkim jeżeli już dolewacie to jest gdzieś jakiś mały wyciek na razie , jest płyn z uszczelniaczem firmy STP mi pomogło na pompe (przekładnia jest po regenerce i jest suchutka )płyn można stosować jako dolewke lub jako płyn wlaściwy(jest czerwony i spełnia parametry, proponuje wyciągnąć szczykawką z wężykiem ze zbiorniczka wszystko wlać i czekać na efekt:)

_domino 14-03-10 02:42

pozwole sobie odkopac temat ;)

czy mozna dolac to:
http://www.hil.pl/-p-229.html

ew. to:
http://www.hil.pl/-p-206.html

przy czym domyslam sie, ze drugi lepiej nie.

czy dolac oryginalny (3x drozej) - zauwazylem, ze brakuje mi tak z 50-100 ml i chce uzupelnic

szejk78 16-03-10 13:28

Płyn do wspomagania
 
Opis produktu:Cytat z linku:
Płyn stosowany zarówno do wypełniania całego układu wspomagania, jak i uzupełniania braków zastosowanego wcześniej płynu. Zawiera zwiększoną ilość dodatków uszczelniających i zapobiegających wyciekom. Zabezpiecza przed spienieniem się płynu oraz przedłuża żywotność układu wspomagania. Jest mieszalny z innymi płynami stosowanymi w układach wspomagania. Zachowuje swoje właściwości nawet w ekstremalnych temperaturach
:)To drugie też może być jak najbardziej gdy masz mały wyciek ,a może jest skoro masz ubytek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi