Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK2] DECAT w ST (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49309)

Fidel 30-04-11 23:40

DECAT w ST
 
Witam po raz kolejny

Zastanawiam się nad wywaleniem kata tylko pytanie czy przez usunięcie zyskam coś (moc, ładniejszy dzwięk)? Mam kupować decata czy wspawać rurę -jest jakaś różnica?

KrisSz 02-05-11 08:18

Decat - bedzie bardziej częściej strzelał, bedzię śmierdzieć z rury i zapali się lampka EML (ze względu na sondę lambda (chyba że dobierzesz emulator lub tulejkę dystansową do Lambdy ewenytualnie wyłaczysz EML w ramach remapu). Będzie troche inny dzwięk i odrobinę więcej mocy (ale niewiele). Na decacie nie przjedziesz badań technicznych (najprawdopodobniej). Jak dasz decat na flanszach to zawsze możesz wrócić do katalizatora. O takich rzeczach jak gwarancja nie wpominam....

Jak jesteś zdecydowany to kup decata a nie drutuj...

RSSSS 02-05-11 21:16

Cytat:

Napisał Fidel (Post 566825)
Witam po raz kolejny

Zastanawiam się nad wywaleniem kata tylko pytanie czy przez usunięcie zyskam coś (moc, ładniejszy dzwięk)? Mam kupować decata czy wspawać rurę -jest jakaś różnica?

Decat = rura = wywalenie katalizatora!

Kwestia montażu nie powoduje zmiany nazwy rozwiązania.

Ale warto wstawić rurę skręcaną na flanszach, żeby w razie czego można było zrobić szybką zamianę.

Na zwiększenie parametrów silnika bym nie liczył, dźwięk zmieni się ale delikatnie.

Doradzałbym zainteresowanie się IC w focusie ST bo jest to pięta Achillesa w tych autach.

IC+decat+ program i może być przyjemnie za w miarę sensowne pieniądze.

Pozdr.

Fidel 03-05-11 13:46

Wlasnie takie ma zalozenie IC+decat+program chyba ze ktos ma jeszcze jakis pomysł?

KrisSz 03-05-11 14:31

Większa suszarka i wtryski, mocniejsze sprzęgło, kucizna, kolektor dolotowy Mountune lub Sitech, filtr pow/ CAIS kit, remap, big brake kit, regulowane zawieszenie, AWD od Wolfa....lista nie ma końca ... :-D

RSSSS 03-05-11 14:33

Tu nie chodzi o pomysły bo wiadomo co jest dalej- kompletny układ wydechowy, większe turbo, kucie silnika,itp. Ale to już inna bajka, przede wszystkim cenowo.

KrisSz 03-05-11 15:29

Fidel nie pisał nic o budżecie.... ;-)

Fidel 03-05-11 15:52

Dobra uściślam budżet też jest istotnym elementem!!
Myśle jeszcze o wydechu ale czasami puszczam się tym autem na trasy 200-300km i trochę obawiam się że będzie uciążliwy.
To co zainstaluje jeszcze to napewno blow off może baileya DV26 chyba ktoś na forum miał i chwalił...-jakieś uwagi.
Pytanie gdzie robić program jestem umowiony w Katowicach w dynosoft. Facet jest podobno dobry robi dużo aut ale powiedział że STka jeszcze nie robił ale chętnie się podejmie co ważne pisze programy a nie wgrywa gotowce.

karmaz 03-05-11 16:09

Cytat:

Napisał KrisSz (Post 567424)
Większa suszarka i wtryski, mocniejsze sprzęgło, kucizna, kolektor dolotowy Mountune lub Sitech, filtr pow/ CAIS kit, remap, big brake kit, regulowane zawieszenie, AWD od Wolfa....lista nie ma końca ... :-D

co niby idzie go zrobić 4x4

RSSSS 03-05-11 16:10

Mam baileya w mk1 i działa bez zarzutu ale nie wiem jak silniki 2,5T reagują na zamianę zsworu DV na BOVa.

---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post był z 16:09 ----------

Cytat:

Napisał karmaz (Post 567448)
co niby idzie go zrobić 4x4

Wolf wsadził do RSa napęd z Kugi 4x4

Fidel 03-05-11 16:18

Na ebayu są sprzedawane z tzw fitting kit ale ciężko znaleźć jakies opinie jak to działa w ST. W opisie zaworu firmy collins "Collins now produce an excellent Double Piston Dump Valve and fitting kit for the Focus ST (2.5 Turbo). This kit does not bring any warning lights on the dashboard like others can do"

pum 03-05-11 18:04

Cytat:

Napisał Fidel (Post 567444)
Myśle jeszcze o wydechu ale czasami puszczam się tym autem na trasy 200-300km i trochę obawiam się że będzie uciążliwy.

catback milteca... uderz do Trojana. on ma u siebie to cudo.

karmaz 03-05-11 18:38

Cytat:

Napisał RSSSS (Post 567449)
Mam baileya w mk1 i działa bez zarzutu ale nie wiem jak silniki 2,5T reagują na zamianę zsworu DV na BOVa.

---------- Post dodany o 16:10 ---------- Poprzedni post był z 16:09 ----------



Wolf wsadził do RSa napęd z Kugi 4x4

o kufna zbieram na rsa

KrisSz 03-05-11 18:52

Poczekaj jeszcze chwilę. Jakoś od paru miesięcy nie moga się wygrzebać z konkretami. Wiadomo że jest to na bazie Kugi i LSD Drexlera. Cena zadaje sie 13 tys Euro. To już chyba taniej od razu Evo kupić.

vtec 07-05-11 20:51

u mnie planuje wymianę frontpipe z catem na 100psi, dolot z filtrem stożkowym pod przednią lewą lampą (podłużnicą-ala DSCI) oraz IC (z pełnym orurowaniem). Wszystko z nierdzewki robione u gościa, który wszystko sam składa. Koszt całości myślę, że 4500zł. Wydechu tylnego nie ma co wymieniać, bo i tak jest 2.4 cala (zawsze końcówki można wymienić na większe podczas modów przodu), także nie ma co dłubać, chyba ze padnie stal spożywcza :D.
O blowoff więcej rozpisywałem się na stdrivers.pl, tam jest cały opis, koszt oraz jak zrobić. Myślę ze do wakacji uporam sie, pozniej program w ... hmm zapomniałem, szwedzka firma od Volvo ...
mam zamiar zbliżyć się do 300, ale nie ma ciśnienia ;)
a sprzęgło jak padnie zrobi się u Radzika, wcześniej robiłem tam ST220.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi