Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] FL- Brak komunikatu o otwartej pokrywie silnika. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61218)

wojtix 14-12-12 16:00

FL- Brak komunikatu o otwartej pokrywie silnika.
 
Witam forumowiczów,
dwa dni temu zauważyłem, że mam uszkodzony przełącznik krańcowy pod maską od alarmu (słynna Cobra) w związku z czym alarm się nie załączał w momencie jej otwarcia, jak również nie wyświetlał się komunikat o otwartej pokrywie silnika. Sądziłem, że komunikat ma związek z tym przełącznikiem. Przed momentem wymieniłem przełącznik, alarm już się załącza po jej otwarciu , jednak komunikat się nadal nie wyświetla (czy to maska jest całkowicie otwarta czy tylko niedomknięta). W momencie otwarcia poszczególnych drzwi i bagażnika komunikat się pojawia. W związku z tym mam pytanie czy pod maską jest jeszcze jakiś jeden czujnik odpowiadający za komunikaty? Dodaję, że po zmianie przełącznika nie konfigurowałem alarmu na nowo (czujniki wstrząsowe działają, drzwi się ryglują w chwili wyłączenia alarmu bez przerwania obwodu).

uri90 14-12-12 20:29

ja mam alarm cobra i ten przycisk pod maska odpowiada tylko za włączenie alarmu po otwarciu maski. W Foce chyba nie ma komunikatu o otwartej pokrywie silnika- przynajmniej u mnie :)

loki34 14-12-12 21:17

W moim egzemplarzu taki komunikat rowniez sie nie pojawia wiec chyba naprawde go nie ma.:?

wojtix 15-12-12 00:38

Własnie o to chodzi, że wydaje mi się, że taki u mnie się pojawiał w momencie jak sprawdzałem światła po wymianie żarówki i włączałem zapłon (maska otwarta). Ponadto taki komunikat jest również podany w polskiej instrukcji obsługi.

---------- Post dodany 15-12-12 o 00:38 ---------- Poprzedni post był z 14-12-12 22:58 ----------

Muszę sprostować, że alarm to nie Cobra a Logic Can LC4. Mój błąd ;/

Arturek 15-12-12 07:45

Cytat:

Napisał wojtix (Post 805698)
[...]
Muszę sprostować, że alarm to nie Cobra a Logic Can LC4. Mój błąd ;/

Witam

Mam alarm Logic LC4 i nie pojawia się komunikat otwartej maski
Piszesz, że przeczytałeś o tym w instrukcji obsługi - moje pytanie
a) czy masz na myśli instrukcję obsługi samochodu?
b) czy chodzi o instrukcję alarmu?

pozdrawiam
Arturek

wojtix 15-12-12 13:13

samochodu

tedi_k 17-12-12 22:46

Cytat:

Napisał wojtix (Post 805698)
taki u mnie się pojawiał w momencie jak sprawdzałem światła po wymianie żarówki i włączałem zapłon (maska otwarta). Ponadto taki komunikat jest również podany w polskiej instrukcji obsługi

Komunikat o otwartej pokrywie silnika pojawia się jedynie, gdy aktywowany jest alarm fabryczny wbudowany w moduł GEM.
Na pewno nie będzie się pojawiał z alarmami dokładanymi (nawet w ASO)...
Aby komunikat się mógł pojawić i można było aktywować alarm fabryczny, niezbędne jest posiadanie specjalnej wersji zamka pokrywy silnika z wbudowanym czujnikiem otwarcia pokrywy. Zamek taki poznaje się po tym, że ma piny w tym złączu od spodu zamka. Sporo zamków ma włożoną złączkę z kablem w to gniazdo i wygląda jakby wszytko było, ale jak się złączkę wyjmie i zajrzy lusterkiem, to widać, że pinów brak i czujnik otwarcia maski nie działa (a dokładniej go nie ma).
Dla pomysłowych - ciężko jest ten czujnik "podrobić", bo odwrotnie od standardowych krańcówek stosowanych z alarmami dokładanymi, ten czujnik jest zwarty (do masy) jak pokrywa jest zamknięta i rozwarty jak jest otwarta. Krańcówki działają dokładnie odwrotnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi