Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Wymiana pokrywki schowka na desce rozdzielczej Ghia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41848)

woocash_k 01-08-10 12:10

Wymiana pokrywki schowka na desce rozdzielczej Ghia
 
WItam.
Potrzebuję wskazówek odnośnie wymiany pokrywy schowka na środku deski rozdzielczej (ten pod szybą) w FFII Ghia. Szukałem na forum ale nie znalazłem nic co mogłoby mi pomóc. Kupiłem drugą klapkę tylko nie wiem jak zdemontować starą :) Czy ktoś przerabiał już taki problem? Jakie elementy muszę pozdejmować, w jakiej kolejności? Wszelkie info będzie bardzo pomocne bo nie chce zabierać się za to na rympał.
Pozdro.

viker 01-08-10 21:44

Wydaje mi się że musisz zdemontować cały ten element w którym ta klapka jest zamocowana.
Ten plastik musisz podważyć od lewej strony i od przodu wtedy popuści tył (od strony szyby).
Ogólnie powoli, spokojnie podważaj, nic na siłę i aż samo wyjdzie.

woocash_k 01-08-10 22:52

Ok. Czyli ten plastik siedzi tylko na jakichś zaciskach. Bałem się, że bede musiał wymontować radio i tą konsolę w której jest osadzone radio i że tam od spodu jest jakieś mocowanie. Ale jak da się bez tego zdemontować to luzik.
Dzieki za info

Jarroo 02-08-10 08:32

Witam,
Ja też muszę wymienić ten schowek. Daj znać jak już to zrobisz czy przypadkiem nie ma jakichś niespodzaianek (typu: trzeba było wykręcić śrubkę ale się urwała).
Ile dałeś za schowek i gdzie??
Pozdr

NostradamuS 02-08-10 08:42

Owszem, wymontowuje się "normalnie" całość górną. Są na wtykanie. Potem już luzik z demontażem samej klapki. Tak, że nie ma co się bać, nic nie urwiecie.
Mnie osobiście wkurza, że sama klapka zamyka się na plastikowym zatrzasku. Przecież to na naszych dziurach nie wytrzyma i będzie się wyłamywać. Co ciekawe po jakim czasie urwał mi się zawias tej klapki! Haha. A sam klapka to ponad 2 setki w plecy.
3 lata temu też ją wymieniałem, także jest to mało wytrzymała rzecz (sam zatrzask trzymający jest nieporozumieniem, powinien być metalowy)
Choć to i tak tanio. Przepaliła mi się Lamka tylna do oświetlenia tablicy rejestracyjnej, koszt ok 100 zł :( za takie maleństwo.

Black_Dev 26-08-10 22:49

a jak to wyglada ? jakies zdjecie czy cos ?

adamzx4 08-10-12 13:22

Macie może uszkodzoną klapkę (urwany zatrzask/zawias) już Wam niepotrzebną?
Pytam, bo u mnie jakiś d....l jak sprowadzał mi auto zgubił nakładkę. Sam schowek jest i działa, natomiast wygląd trochę nie pasuje do reszty, a w serwisie nie kupię...
Proszę o kontakt na priv'a.

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
Adam

marfm76 08-10-12 20:37

adamzx4 -ostatni wpis w tym temacie był w sierpniu 2010r. -ale z Ciebie archeolog ;)
Jeżeli potrzebujesz coś kupić to daj ogłoszenie w dziale GIEŁDA
Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi