Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Czy to mogą być zwichrowane tarcze? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16097)

Art75 03-04-07 10:21

Czy to mogą być zwichrowane tarcze?
 
Czołem Fokusiarze :)))

Jeżdżę i piszczę jak cholera ... przykład
Jadę w korku ... ruszam - hamuję ... ruszam - hamuje i to cholerstwo wtedy piszczy ... odgłos jakby od koła przedniego od strony kierowcy

Inny przykład ... skręcam w ulicę w bok ... przyhamowywyuję ... gdy wjadę w ulicę ... zaś piszczę

To piszczenie pojawia się zawsze po hamowaniu ... względnie gdy auto wpadnie w jakieś nierówności na drodze

Przy ok. 100 km/h pojawiają się czasem lekkie drgania ... od koła przedniego od strony kierowcy

Jak dotknę przenich felg są ciepłe ... tylne normalne

Czy dobrze myślę?? Mogą to być zwichrowane tarcze?
Jeśli tak ... jaki polecacie zestaw klocki + tarcze???

Dzięki za informacje

Czy dobrze myślę że

M.A.G. 04-04-07 07:25

Art75, a zdejmowałeś koła :?: zobacz najpierw wzrokowo czy nie masz może już klocków zużytych :!:

Jeżeli klocki są ok to obejrzyj tarcze, może coś zauważysz - innych pomysłów nie mam, jak wszystko na oko będzie w porządku to już tylko pan Chenio od mechanika pozostaje :wink:

Cytat:

Napisał Art75
Jak dotknę przenich felg są ciepłe ... tylne normalne

Normalny objaw przy jeździe i korzystaniu z hamulca, co nie wyklucza mozliwości,że coś obciera od wewnątrz :? , a z tyłu masz bębnowe - ciężko je rozgrzać :twisted:

Art75 04-04-07 08:10

Widzisz klocki i tarcze to ja mam raczej ok (błąd był jedynie taki że mi mechanik naraił jakieś tanie) ... z tym że pamiętam że niedługo po ich wymianie się wrypałem w głęboką kałużę ... i chyba od tego momentu się to zaczęło
Zimą było w miarę cicho ... ale teraz wyższa teperatura i piszczę całkiem donośnie ...
Cholera a może coś z zaciskiem hamulcowym ... moim zdaniem piska tylko z jednej strony??? Może się tylko jedna tarcza zwichrować???

4tun 04-04-07 08:54

Cytat:

Napisał Art75
Może się tylko jedna tarcza zwichrować???

tak

M.A.G. 04-04-07 23:14

Cytat:

Napisał Art75
się wrypałem w głęboką kałużę

Mało prawdopodobne, żeby coś się osadziło na tarczach/klockach - więc powtarzam najlepiej zajrzyj i wtedy napisz czy wzrokowo wszystko jest ok.

Prawdopodobnie jeżeli byłoby to jakieś inne uszkodzenie mechaniczne to piski występowałyby nie tylko podczas hamowania :?

marpi 07-04-07 23:24

Na 90% trzeba przesmarować prowadnice zacisków. Nic nie kosztuje (prawie) a prawie na pewno pomoże.

lobuzek 09-04-07 16:07

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Kupiłeś jakieś tanie klocki i efekt jest taki, że piszczą. Większośc tanich klocków niestety piszczy. Oszczędziłeś kilka złotych a teraz masz hamowanie jak pociąg towarowy. Niestety wiele z tym nie zrobisz.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi