Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Problem z odpalaniem (benzyna) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53054)

mjprzem 15-04-12 21:16

GN/YE
BK/YE
Idle speed control valve
wtyczka z 2 kabelkami przy ukladzie dolotowym do silnika.

u ciebie chyba z tylu silnika i nie bedzie za wesole dojscie do tego zaworka.

korek007 17-04-12 14:25

Cytat:

Napisał rafikik90 (Post 706597)
A w którym miejscu się ten elektrozawór znajduję?

Witam
Poszukaj czegoś takiego przy przepustnicy:
http://ewcar.pl/pl,product,364580,si...t,1086369.html

IAC - idle air control

siw-y 18-04-12 23:07

z tyłu silnika, na kolektorze ssącym, ciężkie dojście z góry silnika, polecam odkręcanie od dołu ale to tylko z podnośnika, z góry praktycznie nie ma szans na odkręcenie, chyba że masz rączki jak 3miesięczne dziecko :p

grass-ik 21-05-12 12:36

Witam, od jakiegoś miesiąca borykam się w swoim focusie mk2 z problemem uruchamiania silnika na zimnym (na ciepłym bez problemu). Odpala dopiero po kręceniu tak 5s albo dopiero przy drugim podejściu. Świece wymieniane 3 tyg. temu. Dodam że samochód ma instalacje LPG.

Co może być przyczyną? rozrusznik, cewki, zespół przepustnicy, pompa paliwowa?
Jakieś sugestie ? :)


Byłem dziś rano podpiąć samochód pod komputer zobaczyć czy jakiś błędów nie wywala ale nic. Wszystko jest w porządku wg kompa a problem z odpaleniem na zimnym silniku dalej jest :/

razor666 23-05-12 09:50

I ja się przyłącze do tematu. Od niedawna też mam problem z odpalaniem. Do wczoraj zwyczajnie kręcił potem co jakiś czas o 2sekundy dłużej a dziś ledwo odpalił za 2 może 3 razem po ok 8h stania. Ostatnio tankuje mojego smoka dość ubogo (za 30zł) i jak ledwo sie zapali kontrolka staram sie uzupelniać bak. Poza tym nie wiem czy to wina skrzyni ale wydaje mi się moja foczka trochę za "mulasta" jak na taką moc.

ps. jeszcze jedno mi się przypomniało że jakiś czas temu podczas jazdy zauważyłem że pomimo przejechania paru kilometrów temperatura silnika nie była w normie tylko troche niższa...ale to się przytrafiło raz może dwa. Niedawno komp był sprawdzony i jest w nim czysto. Kable, świece, cewka nowe.

rexo 24-05-12 20:53

Dolej więcej benzyny - resetnij komp.
Przy małych ilościach benzyny takie cuda się mogą przytrafiać przy starszym samochodzie, a do tego komp potrafi się dziwnie zachowywać jak.
Tak jak pisałem już w innym poście, u mnie był cyrk, że zabrakło paliwa (źle pokazywało stan paliwa i myślałem, że jest) - to później po dolaniu nadal nie chciał normalnie jechać. Dopiero reset pomógł.

Ja w swoim Zetecu SE musiałem wymienić pompę wraz z pływakiem (oryginał 1423 zł) - bo się takie cuda działy, że szok - teraz jest git majonez.

Dj Nypel 28-06-12 20:52

Panowie ostatnio wymieniałem rozrusznik i teraz odpala z pierwszego strzału. Ale czasami ma takie akcje, że w ogóle nie chce zakręcić. Po przekręceniu kluczyka jest tylko cyknięcie. Po kilku minutach prób zakręci i odpala z pierwszego strzału. Oddać rozrusznika na reklamacje czy może co innego jest przyczyną?

Trochę to wygląda tak jakby w samym rozruszniku blokowały się szczotki, albo było zbyt małe napięcie. Na tą chwilę to mi przychodzi do głowy.

Adam Getka 29-06-12 08:07

To jeszcze rozróżniaj Diesel vs Benzyna [panna]

rexo 30-06-12 17:26

Cyka jak jest AKU syłabe

Dj Nypel 01-07-12 10:27

sory faktycznie napisałem nie wtym temacie co trzeba przez przypadek. I tak głupi szukam i myślałem, że skasowali wiadomość. Ale skoro już napisałem tu to nie wiem czy to wina akumulatora czy co bo on cyka a za jakiś czas normalnie z pierwszego odpala :(

rexo 02-07-12 12:49

Wiem, że jak mi padał aku to właśnie cykało - rozrusznik nawet nie drgnął.
Dopiero po załadowaniu aku ruszał normalnie - ale miałem oryginalny 10-cio letni aku.
Kupiłem Boscha S5 chodzi idealnie.

U ciebie może jakieś kable się przetarły. Sprawdź kable od alternatora, rozrusznika i od aku.
Zdejmij klemy przeczyść i załóż ponownie.

Dj Nypel 02-07-12 23:53

no będę chyba musiał zajrzeć do tego. Nie wydaje się mi by u mnie była wina aku. Bo nawet czasami po dłuższej trasie powinien się naładować a po np 2 godzinach odpoczynku później tylko cykanie. Około 20 prób i zapala z pierwszym strzałem. Chyba, że może jest jakiś czujnik czy coś innego co może za to odpowiadać ?

siw-y 07-07-12 15:24

Cytat:

Napisał Dj Nypel (Post 743134)
no będę chyba musiał zajrzeć do tego. Nie wydaje się mi by u mnie była wina aku. Bo nawet czasami po dłuższej trasie powinien się naładować a po np 2 godzinach odpoczynku później tylko cykanie. Około 20 prób i zapala z pierwszym strzałem. Chyba, że może jest jakiś czujnik czy coś innego co może za to odpowiadać ?

ewidentnie gdzieś nie masz styku, wyczyść klemy na początek i zobacz co będzie

ble 15-10-12 06:21

Witam, mnie też dopadł problem z odpalaniem, dziwi mnie to,że czasem pare dni pojeździ normalnie a później znowu to samo. Wymieniłem aku, cewke, swiece, kable, filtr paliwa, czujnik temperatury i dalej to samo. W miedzy czasie zdechła pompa wody po jej wymianie zaczeło czasem bardzo dymić na biało po odpaleniu i zaczoł sie przegrzewać. Jakieś pomysły co to może być?

ble 17-10-12 07:15

Juz znam powód... Uszczelka pod głowicą. za naprawe krzykneli 1800 a w tym wszystkie uszczelki, splanowanie głowicy + sprawdzenie szczelnosci, wymiana uszczelniaczy zaworów, termostat i rozrząd. Uczciwa cena?

siw-y 18-10-12 22:17

jak na moje to przy takim zakresie prac to nawet ok

siekiera 25-12-12 10:07

Zdarzyło mi się to już kilka razy że nie chciał odpalić musiałem kręcić z 5-10sek po czym odpalił i zapachniało paliwem.....dlaczego?

maciobyk 25-12-12 13:16

Na zimnym czy na ciepłym masz takie jajca ???

siekiera 25-12-12 14:25

Raz na ciepłym raz na zimnym nie ma reguły

maciobyk 25-12-12 18:55

Podpinałeś pod kompa ???

siekiera 26-12-12 02:43

Jeszcze nie zaraz po nowym roku to zrobię podpinałem ale po taki tani skaner i nic nie wyszło więc musz pojechac do aso na komputer

Kubala666 29-12-12 19:51

Witam. Miałem objawy podobne do Twoich i wina była nie po stronie aku, cewki, świec czy pompy paliwa lecz wtrysków. Wymiana kosztowała mnie ok 250 zł za dwa a problem z głowy. Może też warto by sprawdzić?

siekiera 29-12-12 21:37

A jak tobie to sprawdzono? Jakie miałeś dokładnie objawy?

Kubala666 01-01-13 22:04

Ogólnie miałem problem z odpaleniem auta zarówno po dłuższym postoju - po nocy jak i po kilkudziesięciu minutach, gdy silnik nie zdążył jeszcze dobrze ostygnąć. Nieraz zaskakiwał po kilku sekundach kręcenia ale zazwyczaj odpalał za drugim razem. Dźwięk pompy paliwa był słyszalny chociaż podejrzenie było właśnie na pompę. Też czasami czułem zapach benzyny. Auto było lekko zamulone. Po wymianie wtrysków nie mam już problemu, ale mechanik doszedł do tego sam bez komputera, więc może warto by było sprawdzić konkretnie wtryskiwacze.

rexo 08-01-13 10:43

Wymień filtr paliwa w pierwszej kolejności, może coś ci blokuje.
Koszt niewielki.

Co do wtryskiwaczy, to zalej sobie dodatek do benzyny np. Millersa.
Dodaje oktanów i niby czyści układ wtryskowy.
Nie daj się nabrać na naprawę wtryskiwaczy (to zrób w ostateczności) bo zedrą z Ciebie kasę.

Sprawdź cewkę i przewody, wymień świece (na allegro oryginały za 20zł komplet), może cewka lub świeca nie dopala przez co robi się lipa.

Jak coś to mam cewkę na pożyczenie i sprawdzenie (oryginalną Motocrafta), jakieś stare kable chyba także.
jakbyś był zainteresowany mail i telefon na priv
Po testach proszę o zwrot :).
Sam u siebie mam rok temu założoną BERU (polecam), ale stara jest całkiem dobra i działa w 100% ok.

siekiera 14-01-13 00:21

Jak juz wiadomo mój temat z problemem przy odpaleniu tzn taki strzałem w kolektor oraz przerywaniem na 4 biegu przy 120km/h znany. Więc podmieniłem cewke jak mówiliście na szybko sie przejechałem jak i odpaliłem bez zmjan więc? Gdzie szukać dalej?

arur 14-01-13 09:37

W focusie MK1 2.0 130KM byly problemy z odpalaniem po pojawieniu sie ujemnych temp. -7 trzeba bylo dodac troszeczke gazu i juz palil. 4 dni pozniej trzeba bylo nie tylko dodawac gazu przy odpalaniu ale tez trzymac go na gazie az nie osiagnal temp zadanej czyli okolo 90 stopni. Obroty nie falowaly nic nie wskazywalo na krokowca. Ale jak trzeba gazu dodac to znaczy ze ma za malo powietrza silnik. Tps sprawdzalem na kompie i bylo ok. Kupilem oryginalny silniczek krokowy i go wymienilem (ford sie nie popisal z umiejscowieniem silniczka krokowego... masakryczny dostep)
Problem zniknal. Foka odpala bez problemu tak jak kiedys:-)

siekiera 24-01-13 20:07

Dziś trochę się bawiłem j wykrecilem praktycznie nowe świece i gwinty były w oleju nie wiem czy to mogło w czymś zawadzac jutro rano sprawdze... Tylko przerywania przy 120km/h raczej się da rady przez pogodę..

Lucekk 04-02-13 22:31

U mnie sytuacja wygląda następująco:

Focus 1.8 ZETEC '99, pow. 180k przebiegu
-Akumulator wymieniony jakieś 6 lat temu na większą pojemność (Bosh Silver), ale nie wykluczam, że to jego wina (choć po podpięciu do prostownika zawsze jest prawie pełny, nigdy nie było tak, że rozrusznik nie kręcił, zmierzyłem ładowanie alternatora i mieści się w normie, przy odpalaniu na innym aku taki sam efekt).
-Świece wymienione 10k temu (motorcraft)

I teraz objawy:
gdy jest chłodno, przy odpaleniu trzeba dłużej kręcić rozrusznikiem by zapalił. Przy uruchomieniu słychać jakby pisk i trzask. Czasami trzeba dodać gazu (wtedy zeruję mi się licznik dzienny kilometrów). Wskazówki zawsze zamykają licznik przy odpaleniu (czyli teoretycznie aku do wymiany, jednak odpalałem na nowym aku z diesla 1.8TDCi i jest tak samo). Po odpaleniu ma przez chwilę wyższe obroty gdy jest zimno (ale to chyba normalne). Czasami zimny silnik chodzi podobnie do diesla 1.8 TDCi (klekocze, chyba szklanki, nigdy to nie było robione). Zdarza się, że po wciśnięciu sprzęgła obroty rosną same (sprzęgło wymienione, na pewno się nie ślizga). Czasami przy przyspieszaniu przy ok. 3k obrotów łapie laga i 'nie jedzie', a czasami chodzi jak powinien, nie ma reguły. Pali mi to średnio 8,5l w zimie, 7,5 w lecie, przy czym czasami stoję w korkach, a w trasie jeżdżę 'dynamicznie', więc wynik wg. mnie ok. Paliwo kupuję na różnych, sieciowych stacjach więc raczej to nie jego wina. Od wymiany do wymiany (rok/15k) nie bierze oleju.

Co może być objawem?
Auto od nowości u mnie i wiem, że nie były wymieniane nigdy kable WN, nie był czyszczony silnik krokowy, ani nie było regulacji zaworów (propo głośnej pracy).

rexo 05-02-13 09:02

Tu masz jakiś fail z instalacją. Gdzieś brak jest masy, lub coś zwiera.
Masz restart komputera za każdym razem jak wskazówki lecą na maxa przy odpaleniu (kalibracja się włacza).
Jeśli aku jest dobry - to jest dobry :).

W pierwszej kolejności należy sprawdzić masy w okolicach aku.
Są tam poprzykręcane styki śrubami.
Całość potrafi być zaśniedziała lub zardzewiała.
Pilnik i do roboty.

Na 100% jest to wina instalacji - bo wątpię, że kompie coś poszło.
Jeśli zam nie dasz rady trzeba by oddać jakiemuś kumatemu elektrykowi.
Trzeba wszystko posprawdzać i znaleźć przyczynę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi