Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDI kontra TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47470)

Falcon 25-12-11 12:59

Dokladnie, 115 były od maja 2001, a 100 od maja 2002.

RafikWJ 29-12-11 12:03

Jak słysze klekot TDDi to mi ciarki przechodzą :] mialem kiedyś eskorta 1.8 TD i wiem że takie klekotanie może być uciążliwe. Za to w TDCi mam cichutko różnica kolosalna :]. Dla mnie to jeden z podstawowych argumentów na + dla TDCi a jak ktoś liczy tak strasznie koszty to proponuje Fiata Punto 1.2 tam nawet rozrząd kpl kosztuje z skf-a 50 zł.

mkaminski100 29-12-11 13:23

Cytat:

Napisał Falcon (Post 654887)
... Teraz widać jak bardzo się mylisz.:D

A HEKO swoje 118 wyciagnal samym chipem?
Cytat:

Napisał RafikWJ (Post 656131)
Jak słysze klekot TDDi to mi ciarki przechodzą :] mialem kiedyś eskorta 1.8 TD i wiem że takie klekotanie może być uciążliwe. Za to w TDCi mam cichutko różnica kolosalna :]. Dla mnie to jeden z podstawowych argumentów na + dla TDCi a jak ktoś liczy tak strasznie koszty to proponuje Fiata Punto 1.2 tam nawet rozrząd kpl kosztuje z skf-a 50 zł.

No, swiezy posiadacz tdci. Jak siada wtryski to napisz czy dalej koi Cie ten dzwiek... ;)

berthold61 29-12-11 13:42

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656156)
A HEKO swoje 118 wyciagnal samym chipem?

No, swiezy posiadacz tdci. Jak siada wtryski to napisz czy dalej koi Cie ten dzwiek... ;)

wypadało by jeszcze go zapytać o elektryczny EGR,,,,, dwu-masa ,,,,DPF-a,,,,,przepływkę,,,,trzepotanie silnikiem że serwis opuszcza ręce ,,,,nie wiem dlaczego ale ja tęsknię do klekota ,,tylko już takich fajnych nowych nie robią ,,cóż zostaje tylko benzyna z silnikiem najlepiej 0,9l

yarosyaros 29-12-11 13:43

W pierwszych wersjach forda TDCI, wadliwie działa pompa paliwa, stąd te problemy z wtryskami, nie chodzi tu o złe paliwo tak jak niektórzy mówią, tylko o to że pompa paliwa zaciera się i zaczyna sypać opiłkami stąd tak szybko padające wtryski, ale ten problem trzeba kierować do Delphi które spaprało robotę. Trzeba uważać żeby nie lać za suchego paliwa bo to tez przyspiesza zatarcie, do tego polecam zmieniać filtr paliwa przy zmianie oleju, zawsze masz pewność że będzie lepiej, stosować tylko filtry z górnej półki a nie jakieś Filtrony, ja polecam Manna i Knechta. i nasze TDCI będą się za to nam odwdzięczać.

mkaminski100 29-12-11 14:15

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 656163)
W pierwszych wersjach forda TDCI, wadliwie działa pompa paliwa, stąd te problemy z wtryskami, nie chodzi tu o złe paliwo tak jak niektórzy mówią, tylko o to że pompa paliwa zaciera się i zaczyna sypać opiłkami stąd tak szybko padające wtryski,

Nie do konca prawda. Walek pompy owszem sie wycieral (im wiekszy pobor paliwa i wysilenie pompy tym szybciej, dlatego najwiecej klopotow mialy Mondki, a najmniej np Renault na jednotloczkowych pompkach) , ale nawet bez uszkodzonego walka zaworki przelewowe szybko sie zuzywaly. Dopiero po rewizji C poprawiono je tak, ze potrafia zrobic te 200 tys km.

Cytat:

Napisał yarosyaros (Post 656163)
ale ten problem trzeba kierować do Delphi które spaprało robotę.

Tylko, ze Delphi jako pierwsze zaczelo stosowac CR jak jeszcze inni trajkotali na pompach VP.

---------- Post dodany o 13:15 ---------- Poprzedni post był z 13:10 ----------

Cytat:

Napisał berthold61 (Post 656162)
wypadało by jeszcze go zapytać o elektryczny EGR,,,,, dwu-masa ,,,,DPF-a,,,,,przepływkę,,,,trzepotanie silnikiem że serwis opuszcza ręce ,,,,nie wiem dlaczego ale ja tęsknię do klekota ,,tylko już takich fajnych nowych nie robią ,,cóż zostaje tylko benzyna z silnikiem najlepiej 0,9l

Tutaj raczej jest dyskusja pomiedzy 1.8 tdci a 1.8 tddi, a nie nowsze jednostki.
No ale odpowiadajac to EGR siada od jezdzenia po 2-3 km i deptania silnika, zeby "sie wypalilo".
Dwumasa w silnikach z PSA (1.6 i 2.0 tdci) potrafi wytrzymac 200kkm (ja mam 220 i dalej oryginal dwumasy i zero problemow z EGR).
Przeplywomierz - nie wiem jaki jest problem, bo sie jeszcze nie spotkalem.
DPF - niestety zaprojektorwany pod floty, czyli 3-5 lat i auto ma sie stac skorbonka. ( tu jest fajny filmik Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności - YouTube )

W tych jednostkach dopisalbym turbo i uklad olejowy (1.6 tdci)

mjprzem 29-12-11 14:34

mialem odpisac koledze RafikWJ ale stwierdzilem ze moja odpowiedz bedzie nie brana pod uwage z racji tego ze w opisie swieci mi tddi...ale widze ze dyskusja sama potoczyla wlasciwy tor...Wszystko ma swoje Plusy i Minusy.

Falcon 29-12-11 15:27

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656156)
A HEKO swoje 118 wyciagnal samym chipem?

Swoje 118 wyciągnął coś tam mechanicznie dodatkowo grzebiąc (z jakąś sprężynką), ale wiem, że moje 118 wyciągnął samym chipem i Seboludka 119 również więc rozumiesz. :-)

mkaminski100 29-12-11 15:56

Cytat:

Napisał Falcon (Post 656218)
Swoje 118 wyciągnął coś tam mechanicznie dodatkowo grzebiąc (z jakąś sprężynką), ale wiem, że moje 118 wyciągnął samym chipem i Seboludka 119 również więc rozumiesz. :-)

Podkrecil turbo sporo ponad normalne doladowanie i wiem, ze kiedy pisalem swojego posta, ktory zacytowales to malo ktory tuner wyciagal ponad 110.
Pamietaj, ze w TDDI turbo jest czysto mechaniczne i wystarczy inny naciag sprezyny i juz masz wiecej koni. Kilku ludzi juz w standardzie czesto ma po 95-98 koni. Wtedy da sie wyciagnac 115 i taki silnik TDDI nawet wystepuje w TISie, ale nikt nigdy go nie widzial w rzeczywistosci.

Tak czy siak. Moje skromne zdanie to tak:
TDDI - oprocz problemow z pompa wg mnie super jednostka. Jezda wiecznosc, a wtryski zaczynaja siadac dopiero kolo pol miliona km. Mi wszystkie tddi potrafily sie zmiescic ponizej 4l na bardzo spokojnej trasie (litrazowane), odpalaja za dotknieciem, nie kopca jak TDCI. Sprzeglo kosztowalo mnie 100 Funtow. Tani i latwy do podkrecenia. Klekot? To jest diesel a nie benzyna. Mniej mnie to meczylo beznadziejne wygluszenie MKII
1.8 TDCI - poza cichsza i elastyczniejsza praca nie ma pozytywow. Mialem 2 i kazdy palil prawie 2l wiecej w tym samym miescie, puszczaja baki, sa awaryjne i drogie w diagnozie i naprawie. Dwumasa mnie kosztowala 2.5 raza sprzeglo w TDDI (przebieg 95 tysiecy mil)

W nowej budzie to sensowny jest wg mnie tylko 2.0 tdci - pali tyle co 1.8 tdci w MKI, ciagnie jak tur, elastyczny i ma 6 biegow.

Falcon 29-12-11 16:15

Ale tłumaczę Ci - mi żadnej sprężyny nie naciągał! Czysty chip! Nawet maski nie otwierał.:-)

mkaminski100 29-12-11 17:00

Wierze, ale on na to samo musial podkrecic sprezyne, wiec pisze, ze niektore robia sie latwiej, niektore gorzej.

adams2001 29-12-11 17:15

Ja nie wiem ja mam TDCi i nie narzekam. Dziala jak powinno. Nie ma co porownywac TDDi do TDCi. Dla mnie glupie porownywanie. Wszystko zalezy jak kto dba o motor. Wiadomo w TDCi wtryski padaja ale wszystko zalezy od nas czy skrocimy im zywotnosc czy wydluzymy.

mkaminski100 29-12-11 19:52

Cytat:

Napisał adams2001 (Post 656275)
... Dla mnie glupie porownywanie.

Dla wielu ludzi to "glupie porownanie" kosztowalo kilka tysiecy. Osobiscie podziwiem ludzi kupujacych 1.8 tdci ktorzy nie znaja sie na silnikach, bo to nie kwestia "czy", ale "kiedy" trzeba bedzie wydac kase na kosztowne naprawy. Tylko, ze wtedy auto najczesciej zmienia wlasciciela i kto inny sie buja z problemem.
Ja przerobilem ich kilka i uwazam, ze jezeli kupowac to po kims kto wszystko zrobil, albo brac pod uwage naprawy samemu.
Cytat:

Napisał adams2001 (Post 656275)
Wszystko zalezy jak kto dba o motor. Wiadomo w TDCi wtryski padaja ale wszystko zalezy od nas czy skrocimy im zywotnosc czy wydluzymy.

Wtryski Delphi do 2005 roku wytrzymuja do 160 tysiecy bez wzgledu na to jak dbasz. Tak samo w Fordach, tak samo w Renault. Najbardziej zywotna dwumase w tym silniku widzialem przy 160 tys km, najszybciej padla przy 70.

mjprzem 29-12-11 20:10

Panowie..mozecie sie klocic ale kolega wyzej wam prawde napisal..

Do jednego musze tylko dodac pewien kometarz...
Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656231)
Mi wszystkie tddi potrafily sie zmiescic ponizej 4l na bardzo spokojnej trasie (litrazowane), odpalaja za dotknieciem, nie kopca jak TDCI. .

Powinno byc "Bardzo Spokojnej" a drugi komentarz...komu sie chce tak jezdzic ;)

Swoja droga kupe lat wstecz tez litrazowalem sobie starego orionka 1,8D na trasie 600km w jedna strone...zatankowalem do pelna i mialem przygotowane paliwo...jak dolewalem do pelna to sie oblalem bo zaskoczylo mnie spalanie 4,2l/100km a predkosci w trasie mialem do 120km/h.

I faktem jest ze z nowymi silnikami ciezko wybrac jednostke bezawaryjna...I tez myslalem o 2,0L dieslu ale raczej napewno kolejny samochod to juz nie bedzie diesel.

olo22 29-12-11 20:32

Nie wiem jak wy ale ja uwielbiam te klekot , wole słuchać klekotu swojej foczki na postoju niż żony w domu :):):)
http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-...18-tddi-i-tdci

Falcon 29-12-11 20:42

Świetny ten film, warto obejrzeć...jest tam wątek zepsutej drukarki przewidzianej na ileś tam stron wydruku oraz o nylonowych rajstopach...świetnie to wszystko obrazuje zaplanowaną nieprzydatność - dokładnie tak, jak jest z nowymi samochodami, wtryskami czy dpf'ami przewidzianymi czyli zaplanowanymi awariami po jakimś czasie/przebiegu. Naprawdę polecam bo ładnie nas producenci dymają!

misiom1 29-12-11 23:39

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656361)
Wtryski Delphi do 2005 roku wytrzymuja do 160 tysiecy bez wzgledu na to jak dbasz. Tak samo w Fordach, tak samo w Renault. Najbardziej zywotna dwumase w tym silniku widzialem przy 160 tys km, najszybciej padla przy 70.

Hmm, ja mam 157tyś, oryginalne wtryski, sprzęgło, dwumasa zero objawów padania czegokolwiek, obalam mit? Jak dbasz tak masz

Auto mam od nowości

mjprzem 30-12-11 00:54

poczekaj jeszcze 3kkm i zobaczysz.... ;)

Nie zartuje tylko..ale to tez zalezy jakie trasy silnikiem robisz ale dobra 2 masa z takim przebiegiem to naprawde rzadkosc. moze sie czyma dzieki tym 100KM..a moze poprawiono dawki na wtrysk cieplego silnika w tej wersji co znacznie obniza zuzywanie sie kola 2 masowego. Tak czy siak..powodzenia w dalszych kkm.

qrczakos 30-12-11 01:56

mysle ze artykuł ktory kolega przytoczył wszystko bardzo dobrze obrazuje, z jednym tylko szczegółem że ceny wtrysków są raczej większe niż 2tys zł

adams2001 30-12-11 05:08

Nie wiem u mnie jest 174 tys i jakos zero problemow jest. Moze poprzedni wlasciciel to robil ale mnie nic wiadomo. I prostujac ja z nikim sie nie kloce:) Kolega kaminski poprostu wyrazil swoja opinie. Ale nie zgodze sie ze dbaloscia o wtryski nie wydluzymy zywotnosci ich to z tym sie nie zgodze. Lej zlej jakosci paliwo to szybciej je wykonczysz. Cieszmy sie tym co mamy i szanujmy to co inni maja ;)

misiom1 30-12-11 09:19

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 656498)
poczekaj jeszcze 3kkm i zobaczysz.... ;)

Nie zartuje tylko..ale to tez zalezy jakie trasy silnikiem robisz ale dobra 2 masa z takim przebiegiem to naprawde rzadkosc. moze sie czyma dzieki tym 100KM..a moze poprawiono dawki na wtrysk cieplego silnika w tej wersji co znacznie obniza zuzywanie sie kola 2 masowego. Tak czy siak..powodzenia w dalszych kkm.

Hehe, dzięki. Silnik niestety u mnie łatwo nie ma bo jeżdżony 90% po mieście gdzie nie zdąży się nagrzać i już jest gaszony ;)

RafikWJ 30-12-11 09:25

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656156)
A HEKO swoje 118 wyciagnal samym chipem?

No, swiezy posiadacz tdci. Jak siada wtryski to napisz czy dalej koi Cie ten dzwiek... ;)

Tak dalej koi mnie ten dźwięk zwłaszcza że naprawdę bardzo podoba mi się odgłos TDCi :P:P no oczywiście z dźwiękiem V8 albo boksera subaru to nie ma najmniejszych szans. ;]
To prawda że jestem świeżo upieczonym posiadaczem TDCi bo mam go pół roku zrobiłem dopiero 22k km więc wszystko przede mną ale liczę się z tym inaczej kupił bym fokusika w benzynie ;]

Gimnastikball 30-12-11 09:27

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656361)
Wtryski Delphi do 2005 roku wytrzymuja do 160 tysiecy bez wzgledu na to jak dbasz.

Jakie wtryski miałem w FF1 tdci i w FFII tdci [1,8] niestety nie wiem.
Ale zapewniam, ze wtrzymały po 2x wiecej przebiegu niz podajesz, potem auto sprzedane.
Eksploatowane na naszym paliwku.

Z drugiej strony kolega w MK1 1,8 tdci ma w tej chwili 100 tkm i własnie robił wtryski za 2000,- Auto kupione jako nowiusieńkie w salonie.


Pewne jest, ze diesla kupie do domu jak przebiegi rodzinne/roczne będą powyżej 40 000 km, wtedy mozna ryzykowac

mkaminski100 30-12-11 11:52

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 656531)
...
Ale zapewniam, ze wtrzymały po 2x wiecej przebiegu niz podajesz, potem auto sprzedane.

Zrobiles 320 tys km na 1.8 tdci w MKI i wiesz, ze wtryski nie byly robione?

Ja sie wypowiadam na podstawie tego co sam widzialem i co robilem. Mam jeszcze dwie uszkodzone pompy w garazu i jakis czas temu wyrzucilem worek zaworkow Delphi, a paliwo w UK jest naprawde dobrej jakosci. To co robilem wszystko mialo od 90 do 115 tys mil na liczniku.
No, ale, zeby nie byc goloslownym i pisac tylko o wlasnych doswiadczeniach:
http://www.klubclio.pl/viewtopic.php?f=10&t=740
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76185
niech kazdy popatrzy ile stron tematu, ale niech bedzie... pewnie kazdy z nich nie dbal o swoje wtryski i nie lal premium super ekstra diesla za 6zl. TDDI ladnie przyjmuje "rzepak" B100 za jak pamietam 4zl i wlasciciel nie musi drzec czy to nie bedzie go kosztowalo kilka tysiecy...

Dwumase zgodze sie, ze mozna wydluzuc w zyciu jak sie odpowiednio jezdzi, ale szczerze wolalbym nie zastanawiac sie za kazdym razem jak zdejmuje noge z gazu czy to ma wplyw na jej zycie czy nie.

Gimnastikball 30-12-11 11:58

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656547)
Zrobiles 320 tys km na 1.8 tdci w MKI i wiesz, ze wtryski nie byly robione?

No odbierałem nowe z salonu i tylko ja nimi pomykałem....



A i w tej chwili mam na stanie jednego FFII z 2007 1,8 tdci, ma 170 tysiecy i ten jako pierwszy z kilkudziesieciu puszcza bąki rzeczywiscie.
Ale, zap*^%@la, ze aż strach.

Na mega ilośc TDCI przez 9 lat nie miałem problemów z wtryskami [1,4 tdci, 1,6 hdi i 1,8 tdci]
Do tego tylko jedna dwumasa w FFII, przy 190 przebiegu.

a rózni ludzie tym jeździli ... [dziadek]

mkaminski100 30-12-11 12:19

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 656549)
No odbierałem nowe z salonu i tylko ja nimi pomykałem....

I sam 320 k? Oczom nie wierze...



Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 656549)
Na mega ilośc TDCI przez 9 lat nie miałem problemów z wtryskami [1,4 tdci, 1,6 hdi i 1,8 tdci]
Do tego tylko jedna dwumasa w FFII, przy 190 przebiegu.

a rózni ludzie tym jeździli ... [dziadek]

1.4 i 1.6 to francuskie silniki z PSA o ktorych mam bardzo dobre zdanie (przeczytaj moj post troche wczesniej). Mniej dobre jest 1.6 (turbo jak sie nie dba). Ja mam 2.0 tdci (DW10 z PSA) i uwazam, ze to swietny silnik(najlepszy w gamie diesli Forda), ale np 1.8 tdci bym nie kupil chyba, ze za polowe ceny. Kiedys tak mi sie udalo, ale z nowymi wtryskami, sprawdzona pompa, prawie nowym silnikiem i tak palil ponad litr wiecej niz tddi.

Gimnastikball 30-12-11 12:29

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656560)
I sam 320 k? Oczom nie wierze...

no sam sam

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 656560)
1.4 i 1.6 to francuskie silniki z PSA

Tak wiem, 1,4 tdci w fiescie sprzęgło wytrzymuje 250 tysiecy, i do tego nalotu silniki nawet oleju nie brały.

1,6 HDI w 307 dało rade do 280 tysiecy. Dolewka Fapu przy 160 tysiecy, w sumie sprzdany ze wzgledu na prawie max zapełnienie filtra.
A w miedzyczasie z eksploatacji to jedna podkładka pod wtryskiem, i zawór podcisnienia turbo [gumka pękła]

jeszcze zapomniałem o 1,6 tdci - 90 koni, bo dwa takie były.
Napęd wałków w głowicy siada...

I z tego powodu mam kiepskie zdanie o 90 konnym 1,6 tdci

mkaminski100 30-12-11 12:49

Cytat:

Napisał Gimnastikball (Post 656561)
... 1,6 tdci - 90 koni, Napęd wałków w głowicy siada...

W niektorych otwory olejowe w glowicy byly przesuniete wzgledem otworow w bloku. Ford robil akcje gwarancyjna i przynajmniej w UK ludziom silniki wymieniali.
Zgodze sie, ze ten akurat najmniej sie udal.

mjprzem 30-12-11 13:37

Kolego Gimnastikball
Z calym szacunkiem ale Mk1 320kkm
Mk2 miedzy czasie 170kkm
do tego w opisie masz jeszcze benzynke...wiec tym chyba tez jezdzisz...?

czyli po najmniejszej lini oporu musisz minimum robisz okolo 60kkm rocznie.

Prosta kalkulacja...
srednia predkosc po polskich drogach i miastach w wiekszosci to okolo 50km/h-srednio tyle wychodzi nawet jak sie chce szybciej jezdzic to niebardzo sie da bo zaraz potrzeba stac..bo korki.
czyli 60kkm rocznie PODZIELIC 50km/h = 1200h-w ciagy roku srednio muisz jezdzic samochodem. A to przez 360dni=3,33h czyli 3h20m dziennie i w niedziele i swieta.

Zadam teraz pytanie..kiedy ty miales czas aby napisac jeszcze 1200postow na tym forum ;)

Gimnastikball 30-12-11 13:43

Tak, był czas, ze rypałem po 80 kkm rocznie [od 1999 roku]

Ta benznynka w domu to mój 6ty focus. i jezdzi nim żona. Jak wykręci 5000 w roku to huk

Ja mam w tej chwili c-220 i tym śmigam na codzień

Taki był
http://img716.imageshack.us/img716/3449/ffpnt97an1.jpg

a tak skończył, bo się komuś skręciło na prostej..

http://img163.imageshack.us/img163/7212/img2307z.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi