Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Sterownik pompy w TDDi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17464)

Xenomorph 23-10-13 08:50

Tak, zamontowany ładnie w środku sterownika.
Wygląda na porządną robotę. Mam nadzieję, że długo pojeżdżę.
Jeszcze tylko wymiana filtrów powietrza, oleju, samego oleju i na zimę będzie gotowy.

Pozdrawiam :cool:

szejk78 08-01-14 20:18

Cytat:

Napisał Xenomorph (Post 917621)
Miałem problem ze sterownikiem. Dokładnie, to pokazywało błędy P1664 i P1564.
Po naprawie sterownika przez mechanika, akurat z Dębicy, bo w Olsztynie nikt się tym
nie zajmuje.

Po naprawie i odpaleniu auta wszystko niby jest dobrze, ale po podłączeniu do kompa, błędy dalej są i dodatkowo nie chcą się usunąć.
Ten program kasuje błędy, to wiem, bo przed naprawą sterownika wszystko sprawdzałem, wyciągałem nawet czujnik położenia wału korbowego, aby przeczyścić i sprawdzić
czy działa, ale po skasowaniu, więcej się błąd nie pokazał, a te dwa nie chcą się skasować.
Przez te błędy nie jestem pewny, czy silnik pracuje w pełni sprawny, czy może komputer jakoś go blokuje, nie daje pełnej mocy, czy coś.

Pozdrawiam :smt004

ile naprawa i zapodaj kontakt do fachowca

mjprzem 09-01-14 12:37

jezeli ma bledy po naprawie to mozliwe ze wsadzil mu cos niebardzo tranzystorek...wiec ja bym nie ryzykowal na waszym miejscu ;)

szejk78 -ale ty masz common raill to ty bedziesz mial z wtryskami i pompa zabawe a nie z tranzystorkiem w pompie jak cos ;)

Rysiul300 16-01-14 10:57

Witam.Widzę że temat pomp i sterowników wałkowany na okrągło.Podepnę się i ja.Wymiana tranzystora sterownika pomogła,ale w połowie.Samochód odpala,ale za drugim lub trzecim razem.Przekręci na chwilke i gaśnie.Za 3cim razem załapie i powoli wejdzie na obroty i jest ok.Poza tym brak mocy(turbo załącza się jak przejadę ok.10km).Komputer pokazał za dużą dawke paliwa tj. 7jedn. , a z tego co wiem to powinno być ok.4,5.Meches powiedział że może da się jeszcze z tym coś zrobić "mechanicznie".Myślę że będzie coś kombinował z cewką w pompie która dawkuje paliwo.Jeśli to nie pomoże-regeneracja pompy.Co o tym myślicie??????????

mjprzem 17-01-14 08:25

komputer pokazuje wieksza dawke bo nowy tranzystorek ktory zostal wlozony przy tych samych wartoscias elektrycznych(pojemnosci) podawanych z sterownika w mniejszym stopniu przestawia zawor dawki wtrysku.

czyli ze tranzystorek slabiej dziala od poprzedniego-i pasowaloby wsadzic bardziej czuly tranzystorek-tak mi sie wydaje. niekoniecznie wiekszej mocy!!!!!

oczywiscie rozumiem ze tylko tranzystorek byl ruszany -wiec to tylko jego wina.

szejk78 17-01-14 23:18

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 940359)
jezeli ma bledy po naprawie to mozliwe ze wsadzil mu cos niebardzo tranzystorek...wiec ja bym nie ryzykowal na waszym miejscu ;)

szejk78 -ale ty masz common raill to ty bedziesz mial z wtryskami i pompa zabawe a nie z tranzystorkiem w pompie jak cos ;)

ale potrzebuje dla ojca ;) czasem mu zgaśnie w czasie jazdy

Rysiul300 18-01-14 17:44

Słyszałem właśnie że bardzo trudno jest dobrać wartości tranzystora do oryginału.Dlatego chyba zrezygnuje z zabawy w ustawianie dawki paliwa,czy to szukając odpowiedniego tranzystora,czy przez kombinowanie przy cewce.Decyzja zapadła:pompa do regeneracji.Za wymiane tranzystora wybóliłem 200zł plus olej "xado" do ON(30zeta).Jeśli dalej będę szukał przyczyny awarii metodą prób i błędów to w sumie uzbiera się większa kwota niż za reg.pompy.Podziękowania dla "mjprzem" za podjęcie tematu.

Krzychu1989 26-01-14 21:36

Witam wszystkich, jestem posiadaczem focusa z 2003 roku z 1.8 TDDi. Przy przebiegu 204tys zrobił mi przykrego psikusa, a mianowicie pompa odmówiła współpracy. Z racji tego, iż mamy znajomego i zaufanego pompiarza, który już bratu robił pompę do 2.0 TDCi 2 miesiące temu, dodatkowo znajomy nasz, tam też trafiła moja pompa. Dostała nowy sterownik, kompletny środek, obudowa moja została. Koszt 2400zł. Jednak mojemu mechanikowi się to bardzo nie podobało, gdyż on nalegał, że on sam to zrobi koszt >3000. Jednak ja się uparłem i tam pojechaliśmy. Mechanik się bardzo bulwersował, że zobaczę, będzie to h*** zrobione i inne. Pompę dostał w piątek, na poniedziałek samochód miał być gotowy. Za moje auto zabrał się w środe ok 12 i na 17 było gotowe. Miałem jeszcze problem z alternatorem, błąd alternatora i rzekomo kable do rozrusznika nadpalone. Alternator był 3-krotnie naprawiany, przy czym 1 miałem kompletną nówkę wsadzoną. Ale do rzeczy, samochód odebrał szwagier i stał w garażu, było ok. Wziąłem go i gdy stał pod akademikiem, było 5C i samochód dramat odpalić... Kreci kreci i po ok 15sek odpalił. Na następny dzień, było -5, podgrzałem 3 razy świece i ku mojemu zaskoczeniu, samochód raz obrócił rozrusznikiem i od razu chwycił. Przy temperaturze -5,-6 nie było problemu. Teraz spadło do -12 i dramat... 4-5 razy świece podgrzewam, krecę i nic, za 3-4 razem odpali dopiero. Podczas kręcenia rozrusznikiem, dymi na przemian na biało i czarno. 2 razy po takim odpaleniu jak próbowałem ruszyć, zgasł. Mechanik oczywiście po moim telefonie suchej nitki nie zostawił na pompiarzu, ze to dureń i w ogóle że bede drugi raz pompe robić... Co mnie zastanowiło, stwierdził, że 500zł robocizna będzie mnie kosztować, a skasował mnie 450zł+170 za uszczelniacze. A teraz pytanie gdzie koszt filtru paliwa? Samochód miał wymieniany olej przy 203 tys. Filtr taki no lekko zakurzony jest, wydaje mi się, że nie wygląda na nowy... Jakieś pomysły? Co by go bolało? Ogólnie jak samochód odpali, to silnik chodzi bardzo kulturalnie jak na TDDi, znacznie ciszej niż przed regeneracją pompy, jak się zagrzeje jest super cichutko i mięciutko, jak na TDDi. Na wysokich obrotach nic się nie dzieje, chodzi pięknie, ale dużo pije, od jakiegoś czasu bardzo dużo pije. Kiedyś miałem spalanie w okolicach 5l, teraz na połowie baku 330km przejechałem. Założyłem co prawda wzmacniacz na przód i suba o mocy 480W czy on tak może podnieść spalanie, słucham na średnim poziomie głośności.

mjprzem 27-01-14 09:19

1-przedewszystkim niema pewnosci ze sie pompa nie zapowietrza-dlatego moze niechciec zapalic
2-nie wolno grzac tak dlugo swiec!!!!
3- takie grzanie swiec moze bardziej szkodzic jak pomagac przy odaplaniu jak silnik jest sprawny i ma kompresje

4- grzej swiece 4-5 sekund do zgasniecia kontrolki i tyle-one i tak pozniej dalej jeszcze grzeja

ale po tym czasie mozesz smialo uruchamiac silnik.

jezeli nie chyta wogole-to mozliwe ze sie zapowietrza

jezeli chyta i gasnie -to raczej napewno sie zapowietrza

a jezeli cos chyta i nie moze calkiem zaskoczyc to tez mozliwe ze wina pompy.

tak czy siak napewno uruchamiasz silnik w niewlasciwy sposob!!!!
a takie grzanie swiec moze czasem pogarszac rozruch jak pomagac.

mozesz tez sprobowac tak odpalac:
-grzejesz swiece 3 sekundy-nawet jak kontrolka nie zgasnie to juz wtedy probuj odpalac-

jezeli pompa by slabo pompowala to taki sposob odpalania bedzie lepszy jak ten co ty robisz!!!!

w przypadku slabego podawania paliwa przez pompe lepiej za 1 razem wogole nie grzac swiec !!!!

Niebede tego tlumaczyl bo to nie temat o tym i musialbym troche wyjasniac ale wiem na 100% ze zle odpalasz samochod.

pkob86 13-07-14 12:03

a moze sprawdz swiece zarowe?

czarny145 29-07-14 22:56

1. 2001 rok | 168 tys | uszkodzony sterownik | naprawa ALL 740zł

2. 2000 rok | 270 tys | uszkodzony sterownik, zawór na pompie| ALL 1950zł

3) 2000rok -150kkm ~8lat-sterownik-tranzystorek dawki (300zl) pompa OK

4) 2000moj -kupiony z przebiegiem 170kkm 3 lata temu juz po zmianie tranzystorka i tylko tranzystorka tydzien temu (260kkm) spalil sie ponownie i drugi raz zmieniony tranzystorek (wsadzony był maly tranzystorek)pompa nadal OK.

5 Rocznik 2000... Ok.260.000km (nieoficjalnie może być więcej) - sterownik -naprawa ALLEGRO -350zł...

6. 2000rok - około 190tyś - uszkodzony sterownik - 550zł

7. 1999 rok - 266 tyś przebieg 100% aktualny - sterownik, zatarta pompa na maxa - 1700 zł

8 . I przyszedł czas na moj steronwnik - 2000 rok 205 tys przebieg 100 % aktualny przy którym padł sterownik w lutym tego roku, Pan z Bojanowa naprawił to w przeciągu 4 godzin. koszt 400 zł - do tej pory chula jak ta lala;) Moge dać namiary na tego speca;)

Falcon 29-07-14 23:00

To jest to Bojanowo koło Rawicza? Jak tak to zapodaj tu namiary na zaś.

czarny145 29-07-14 23:08

dokładnie tak:

Kaźmierczak Kazimierz Elektromechanika Samochodowa

Motoryzacja / Elektromechanika samochodowa

63-940 Bojanowo, Sienkiewicza 7a

gość jest geniuszem....robi tam naprawde tłuste fury

misiek7bz 26-09-14 17:51

Witam. Podpinam sie pod temat. 2 dni temu rano wyjezdzalem do pracy. Odpalilem silnik, wyszedlem zapalic fajke, wrocilem po 2 min, ruszylem i ujechalem tylko z 5 m. Focus zgasl i juz nie odpalil. Wieczorem byl podpiety pod komputer. Wyskoczyly 3 bledy.
Sterownik pompy wtryskowej, zadanie zatrzymania silnika - P1563 bodajze,
Sterownik pompy wtryskowej, usterka - P1664 bodajze,
Czujnik polozenia A walu korbowego - tutaj nie pamietam kodu,
bledy zostaly usuniete, nic to nie dalo, padl aku. Nastepnego dnia po naladowaniu pod komputerem chcielismy go zakrecic i zobaczyc czy jakies obroty pokaze w komputerze czy cos w tym stylu(Mechanikiem nie jestem, nawet sie na tym nie znam, tak mowil moj mechanik), lecz nie pokazalo nic. Silnik stoi w miejscu i nic nie da sie zrobic.
Dzis juz mam zamowiony sterownik walu i na poczatek bedzie on zakladany, po konsultacji kilku mechanikow. Czy to cos moze dac? Jesli nie da to gdzie szukac usterki? Co po kolei sprawdzac? Byc moze cos jest po prostu zablokowane i trzeba najpierw szukac najlatwiejszych rozwiazan? Doradzi ktos? Jestem w sumie zielony w temacie, same podstawy, a to co bym zebral to przekazal bym do pomocy mechanikowi.
Dzieki za odpowiedzi.

Falcon 26-09-14 18:56

Padł czujnik położenia wału także nie stresuj sterownikiem czy pompą.

misiek7bz 26-09-14 20:34

sterownik zalozony i nic nie dal..
Falcon, to czesta usterka? Trudna do usuniecia?
A w razie jesli to nie czujnik? To co ruszyc potem? Zebym nie rzucil sie na regeneracje pompy czy cos na co trzeba troche pieniedzy wyrzucic tylko powoli doszedl do usterki. Nie wiem co robic, a bez samochodu w tej chwili jak bez reki:/

Falcon 27-09-14 12:43

Jaki sterownik? Przybłędzie P0335 (obwód czujnika A położenia wału korbowego) należy wymienić najpierw ów czujnik, a jak to nic nie da to dopiero martwić się dalej. A Ty piszesz o jakimś sterowniku...


misiek7bz 27-09-14 21:43

wiec wlasnie to zostalo wymienione i nadal nic... nie znam sie, dlatego chcialem porady:) Gdzie dalej szukac usterki?

Falcon 27-09-14 21:47

Ponowny odczyt błędów co wykazał?

mjprzem 29-09-14 08:22

Cytat:

Napisał misiek7bz (Post 1010228)
Dzis juz mam zamowiony sterownik walu i na poczatek bedzie on zakladany, po konsultacji kilku mechanikow.

No i po tych konsultacjach tak wlasnie wychodzi
ze nawet niewiadomo o co koledze chodzi-bo kolega tak namotał ze w koncu niewiadomo czy wymienił:
-sterownik pompy wtryskowej
czy
-czujnik polozenia walu korbowego

tak mi sie wydaje bo juz nie pamietam ale chyba tak jak napisal falcon -jak pada sterownik pompy to sa bledy od sterownika, a jak pada czujnik walu to sa bledy od wszystkiego.


W przeciwienstwie do wielu innych marek -co jest bardzo dobrym rozwiazaniem ford jako glowny ma czujnik polozenia walu korbowego. wiec jesli ten czujnik padnie to samochod nie pojedzie.
ale z tego co pamietam to pompy VP... jezeli odlaczysz wtyczke i podlaczysz tylko zasilanie do tej pompy to silnik powinien pracowac na wolnych obrotach-nawet jak by sterownik silnika nie dzialal, bo pompy te maja swoj czujnik kąta w pompie. nigdy tego nie sprawdzalem ale tak jest gdzies napisane. wiec podepnij tylko + i - do pompy w piny gdzie ma miec zasilanie, i mozesz sprobowac odpalic silnik.

misiek7bz 29-09-14 21:26

przepraszam za pomylki, rozmawialem z mechanikiem przez telefon tylko i sam sie widocznie zamotalem. czujnik polozenia walu korbowego zostal wymieniony i nic to nie dalo, dzis byly proby po niedzieli przestoju pod domem i o dziwo udalo sie odpalic po psiknieciu plakiem. Stwierdzili ze sie zapowietrzyl filtr paliwa , bo mialem jakis chinski zamiennik i jutro bedzie wymieniany. Zobaczymy co dalej, oby to bylo to i nie bylo juz problemow. Za pomylki przepraszam, z mechanika samochodu nie mam nic zwiazanego i dlatego jestem praktycznie zielony:)

SirThomas 08-11-14 00:40

Witam Wszystkich. Czeka mnie regeneracja pompy wtryskowej w moim TDDI :(
Czy ktoś z Was orientuje się gdzie dobrze regenerują pompy na Podkarpaciu i jak to cenowo wychodzi???

Falcon 08-11-14 00:49

Pompy czy sterownika?

SirThomas 08-11-14 01:04

Jeśli na samym sterowniku by się skończyło to pół biedy, gorzej jak jak i pompę trzeba będzie naprawiać. Focus u mechanika, pewnie dopiero po niedzieli podepnie go pod kompa to będę konkretnie wiedział co i jak... Na razie pytam na zaś w razie czego, żeby być zorientowanym...

Falcon 08-11-14 01:29

Pytamy wtedy, gdy znamy kody błędów, bo tak to możemy sobie wróżyć.;-)

SirThomas 08-11-14 18:50

Ja tylko pytałem czy ktoś się orientuje kto na Podkarpaciu dobrze naprawia pompy i w jakiej cenie... ;-)
No ale ok, jak mechanik podepnie samochód pod kompa to dam znać jakie błędy wyskoczyły.

mjprzem 10-11-14 09:41

tylko skad wiesz ze to pompa a nie sterownik? po co pompe naprawiac skoro mozna tylko sterownik? nawet nie napisales co sie stalo...?

SirThomas 10-11-14 15:30

A po cóż mam pisać co się stało, skoro inni już setki razy pisali- auto w czasie jazdy zgasło, mignęły kontrolki świec żarowych i ponownie już nie odpaliło...
Dziś byłem u mechanika i sczytał błędy, tu też żadna dla mnie niespodzianka:
p1664 i p1564... Czyli co??? Problemy z pompą wtryskową??? Tak, właśnie tak!

Aktualnie mam przejechane ponad 234tys km i jest to oryginalna pompa fabryczna, nigdy nie było z nią problemów, no ale cóż jej kres nadszedł i czeka ją regeneracja.
Mechanik powiedział mi, że przy takim przebiegu mija się z celem wymiana samego sterownika, bo pompa siłą rzeczy zużywa się mechanicznie i po 15 latach bezawaryjnej eksploatacji należy jej się pełna regeneracja. Pytał też czy znam dobry warsztat gdzie mogliby dobrze zregenerować pompę, więc mu powiedziałem, że jak mi na forum odpiszą to dam znać.. :)

Więc skoro już wiadomo, że to pompa wtryskowa, to czy ktoś zna jakiś dobry warsztat na Podkarpaciu który naprawdę porządnie naprawi pompę, a nie "odwali fuchę"???

Falcon 10-11-14 17:42

Skoro chcesz regenerować pompę i masz kasę to proszę bardzo, ale ja bym jej nie ruszał bo błędy wskazują na sterownik, ale Twoja pompa, Twoja kasa.

SirThomas 10-11-14 19:11

I tu moje pytanie: Czemu pada sterownik pompy??
Czy nie przez samą pompę??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi