Forum Focus Klub Polska
Strona Domowa O Nas Forum Ford Focus Gielda Rejestracja
Komunikaty

Foczka Miesiąca
...
Tuning Zrób To Sam Download Galeria Facebook
Zaprzyjaźnione Kluby


Polecamy

Carbonowanie
Przed carbonowaniem należy zmatowić grubym papierem ściernym powierzchnię do klejenia. Docinamy odpowiedni kawałek tkaniny węglowej.Akurat ta tkanina ma drobny splot nie tak jak typowa tkanina używana w tuningu.Element malujemy żywicą poliestrową. Są odpowiednie żywice do carbonu ale ta jest zdecydowanie tańsza i dostępna wszędzie.
Na pomalowaną powierzchnię nakładamy tkaninę i miękkim pędzlem nasączamy żywicą. Jeśli powierzchnia jest duża po nasączeniu warto nadmiar żywicy lekko wycisnąć gumowym wałkiem.
Uwaga! Przy dodaniu sporej ilości utwardzacza na całą operację mamy ok 7-8 min.Nadmiar tkaniny odcinamy. Jeśli tkanina ma grubą fakturę można zalać wszystko jeszcze raz żywicą. Po wyschnięciu szlifujemy powierzchnię papierem ściernym.
Trzeba bardzo uważać by nie "przetrzeć" się przez tkaninę ( mnie niestety na małym kawałku się to udało). Powierzchnia musi być gładziutka.Wstępne lakierowanie bezbarwnym. Teraz wychodzą wszelkie nierówności, skazy, rysy po papierze ściernym itp. Szlifujemy powierzchnię papierem 600 na mokro.
I kolejne lakierowanie i tak do skutku aż znikną rysy.Ot i gotowy element. Profesjonalnie to powinno się użyć lakieru poliuretanowego ( 90zł/1l) ale zupełnie wystarczy jeśli odda się element do lakiernika (mnie się nie chciało).
Lakiery z pistoletu są gęstsze i łatwo maskują małe niedoróbki a poza tym są twardsze od spray'a.Detal.Tak samo wykonujemy inny element. W tym przypadku nakładka na lusterko.I gotowa nakładka!by Trojan


Powered by vBadvanced CMPS v3.2.1