Forum Focus Klub Polska
Strona Domowa O Nas Forum Ford Focus Gielda Rejestracja
Komunikaty

Foczka Miesiąca
...
Tuning Zrób To Sam Download Galeria Facebook
Zaprzyjaźnione Kluby


Polecamy

Białe zegary w Focusie
Na początku należy zgromadzić następujące elementy:

1. Super jasne (przezroczysta bańka) diody LED 3mm ( kolor dowolny ) – 12szt.
2. Rezystory 470(najlepiej miniatury) ( gdy diody LED niebieskie )-6 szt.
3. Czerwony filtr 50x30 ( w miejsce wskaźnika kilometrów ).
4. Kabelki i złącza do połączenia diód
10. No i białe tarcze ( lub jakieś inne).


Będą potrzebne następujące przyrządy:

1. Wiertarka i wiertło 5mm i 6mm.
2. Pistolet na gorący klej
3. Ostra żyletka
4. Lutownica i cyna
5. Nożyczki
6. Pilnik lub szlifierka
7. Pojemnik na drobne elementy
8. Szmatka do wycierania potu z czoła.


Przygotowanie tarcz

Tarcze najlepiej wydrukować na śnieżno białym kartonie ( bez połysku ) bez wyraźnych włókien celulozy.
Po wydrukowaniu należy precyzyjnie wyciąć żyletką otwór na wskaźnik kilometrów i z mniejszą już precyzją wyciąć otwory pod wskazówki, podpórki, przycisk reset i lampki.
Najpierw warto wysunąć i opuścić maksymalnie kierownicę. Teraz wystarczy odkręcić kilka śrubek mocujących plastik okrywający licznik. Po odkręceniu plastik trzeba wyszarpnąć trzymając go z obu stron. Odczepić złączkę od przycisku do otwierania bagażnika. Następnie znów trzeba wykręcić kilka śrubek mocujących sam licznik. Po wykręceniu śrubek odciągnąć trochę licznik tak aby można było wsadzić rękę za licznik. Z tyłu znajduje się złącze dołączone do licznika. Znajduje się na nim „wichajster”, który należy przesunąć do siebie.
Zdejmujemy wierzch licznika ( szybka z czarnym plastikiem ). Wskazówki należy równomiernie podważyć wokół pręta na którym są umieszczone – należy je chociaż trochę zruszać. Całkowite zdjęcie wskazówek można dokonać rękoma. Wykręcamy śrubki z nietypowymi łbami od strony tarczy licznika. Należy wykręcić 3 żarówki podświetlające licznik – nie będą one już potrzebne – można wykorzystać oprawkę do podłączenia zasilania diód w miejsce jednej z żarówek.
Montaż bajerków
Przymierzamy nowe tarcze. Jeśli wszystko pasuje delikatnie możemy przykleić nowe tarcze ( starych nie trzeba zrywać ). Teraz delikatnie bardzo trzeba zdjąć plastik mocujący wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jeszcze delikatniej należy odkleić spod wyświetlacza zielony filtr i włożyć nowy filtr (jeśli filtr nie jest matowy to trzeba go czymś przykryć-może być kawałek białej kartki-aby nie było widać żarówki. Przyciąć filtr ( i ew. kartkę) do wymiaru wyświetlacza.
Teraz najbardziej stresująca czynność. Należy wywiercić (lub wypalić rozgrzanym gwoździem) 12 dziurek w „czarnym plastiku z szybką” na górnym rancie – tuż przy połączeniu szybki z plastikiem ( wiercimy oczywiście w plastiku a nie w szybce ).Przy wierceniu radzę uważać na szybkę. Dziurki należy rozmieścić równomiernie. Skrajne dziurki wiercimy po skosie z góry na dół i z prawej na lewą stronę w przypadku lewego otworu i z lewej na prawą w przypadku prawego otworu. Poprawnie wywiercone dziurki to takie, gdy po włożeniu diód LED będą oświetlać kolejne partie tarczy licznika. Soczewki (czubki) diód należy spiłować na płasko, aby światło z diód było bardziej rozproszone. Po włożeniu diody do wywierconego otworu podłączyć ją do zasilania i przykleić ją gorącym klejem jednocześnie ustawiając optymalne jej położenie. Jest to bardzo żmudne ale dobre ustawienie diód gwarantuje SUPER efekt. Po sklejeniu wszystkich diód najlepiej je połączyć przy pomocy złączek ( można też je polutować ). Po połączeniu diód wg schematu ( trzeba go oczywiście powielić 6x) dołączamy je do złącza jednej z wykręconych żarówek.


Copyright by Ślepy


Powered by vBadvanced CMPS v3.2.1