Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-11-09, 19:18   #1
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 887
Question Tłusta plama pod nowym autem i w środku

Jak odbierałem wczoraj auto od dealera to na podłodze salonu na wysokości mniej więcej lewego lusterka wstecznego (tego przy kierowcy) stwierdziłem na podłodze plamę oleistą ale o bardzo rzadkiej konsystencji (bez dotknięcia palcami wyglądało jak woda która spłynęła po umyciu auta przed wydaniem). Wyglądał (konsystencja) jak WD40.
Nie wiem czy dokładnie określam miejsce, bo plamę zauważyli pracownicy jak wyjechaliśmy na jazdę odbiorową.
Auto oczywiście natychmiast wjechało na kanał ale nie stwierdzono żadnego wycieku pod spodem.
Wczoraj oczywiście pojeździłem sporo autem ale raczej wieczorem (ciemno było) i dopiero dziś rano stwierdziłem lekkie zatłuszczenie jakby przez któryś otworów wentylacyjnych albo nawiew "nawiało" trochę tego tłuszczu i powierzchnia podszybia i w tym rejonie jest lekko tłusta (jakby ktoś psiknął i roztarł WD40). Widać to dobrze bo plastik pociemniał trochę ale ciężko stwierdzić źródło...
Oczywiście jadę to zgłosić do ASO w ramach gwarancji ale nie chcę by mnie zbyli byle czym (np. znów, że "nic nie widzą" po 3h postoju auta w ASO). Chciałbym móc coś im zasugerować do sprawdzenia i nie być łatwym do zbycia....
Zajrzałem w ten rejon (akumulator, skrzynka bezpieczników) przed chwilą no i wyglądaja jak "utłuszczone" - tzn. jest takie wrażenie pod palcami aczokolwiek może to być rosa lub sam nie wiem co....
Czy ktoś miał coś podobnego ? Co to może być ?
Dodam, że mam klimę manualną a w czasie jazd nie stwierdziłem żadnych nieprawidłowości...

EDIT:
z lokacji różnych zbiorników pod maską wynika, że może być to płyn hamulcowy i sprzęgła hydraulicznego ? ale sprawdzałem przed chwila i jest go w zbiorniku prawie maximum......
A może coś się wydobywa z układu regulacji kierownicy ? Jak ciągnę i popycham kierownicę podczas regulacji to czuć że ten ruch jest jakoś tłumiony....

Ostatnio edytowane przez langolier ; 08-11-09 o 20:16
langolier jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u