Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 19-05-09, 16:11   #1
googie
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kraków
Postów: 38
Domyślnie [FFII] Biały dym z rury po raz kolejny

Witam,

mam swoją Fokę od początku tego roku. Rocznik 2005, przebieg ponad 200tys. km. Jak widać w moim opisie, silnik Duratorq 1.6 TDCi o mocy 109KM. Po sprowadzeniu do Polski miał regenerowaną turbinę w Mielcu. Od momentu kupna przejechałem ok. 20tys. km.
Od kilku miesięcy, można by nawet chyba stwierdzić, że od początku mojego użytkowania tego auta, w trakcie jazdy zauważam w tylnym lusterku biały dym, jaki wychodzi z rury wydechowej. Zignorowałem to początkowo, bo samochód oleju nie brał, spalał w normie i nic nie wskazywało na problem. Niedawno ktoś na CB powiedział mi, że strasznie kurzę za sobą, wtedy się trochę przejąłem. Rzeczywiście, na ciepłym silniku na postoju widać było biały dymek o gryzącym zapachu wydostający się z rury wydechowej. Przed wyjazdem do Krakowa w niedzielę sprawdziłem poziom płynu chłodniczego - było poniżej minimum, co jest chyba dość ciekawe, bo w styczniu robiony miałem rozrząd i przy okazji dolano mi płynu chłodniczego (niestety nie wiem dokładnie ile, bo nie patrzyłem, ale można twierdzić, że do pełna, czyli do max). Sprawdzałem w miarę na bieżąco stan oleju i nie zmienił się, a pod korkiem nie było majonezu. Dolałem trochę wody mineralizowanej, żeby było ponad min, i pojechałem. W trakcie jazdy na obrotach powyżej 2.5tys. samochód zaczął mi się wyraźnie dławić, ale tak było tylko przez krótki okres, potem jechał jakby normalnie.
Po lekturze forum wszystko wskazywało na to, że to uszczelka pod głowicą silnika. Zadzwoniłem do ABC Focus w Krakowie, po mojej opowieści potwierdzono przypuszczenia, że to uszczelka. Dzisiaj tam byłem i po sprawdzeniu przez mechaników uszczelka została wykluczona, ale sprawdzanie było organoleptyczne - popatrzyli na to jaki dym jest po przygazowaniu, powąchali płyn chłodniczy i stwierdzili że to nie to. Sprawdzili więc komputerem, podejrzewając wtryski (po tym jak powiedziałem że trochę ostatnio rwał). Niestety, mechanik nie znalazł opcji kontroli wtrysków w komputerze, a jedyna usterka, jaką zauważył, to bliski minimum poziom płynu w filtrze cząsteczek stałych. Stwierdził, że to może być powód całego zamieszania, a jedynym sposobem naprawienia tego jest wizyta w ASO, gdzie mi filtr przepalą i uzupełnią płyn, no i że będzie drogo dość.
W drodze powrotnej zajechałem jeszcze do ABC Auto po płyn do chłodnicy i przy okazji zapytałem o tę usterkę. Stwierdzili, że za 50 zł mogą podpiąć pod maszynę i na pewno sprawdzić, czy to nie uszczelka pod głowicą. Zostawiłem i czekam, odpowiedź mają dać jutro.

Teraz pytanie do Was, forumowicze. Ktoś jest mi w stanie coś doradzić w takiej sytuacji? Może znacie dobrego mechanika w Krakowie, niekoniecznie jakiś Bóg-wie-jaki serwis, który za wszystko pobiera opłaty. Poza tym, jeśli okazałoby się, że to uszczelka pod głowicą, to wszędzie krzyczą ceny powyżej 2tys. złotych. Czy to rzeczywiście powinno tyle kosztować? I ostatnie pytanie: czy z tym filtrem cząstek stałych to prawda? Nigdzie indziej poza ASO mi tego nie zrobią?

Sorry za grad pytań, ale trochę rozbity jestem tym, co się dzieje :-/.
googie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Polerowane rury do intercooler'a krystian8814 Tuning mechaniczny 2 29-05-09 08:46
czarny dym z rury andzrzej Silnik i skrzynia 19 12-05-09 19:27
rury od intercoolera kuffs Silnik i skrzynia 7 18-05-08 15:08
Końcówka rury do Kombi2 FiFi Tuning mechaniczny 6 20-01-07 09:26
woda out z rury wydechowej - co to ?? acmeadow Inne techniczne 2 11-03-05 21:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u