Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 18-09-08, 02:31   #1
lukkas
Turysta
 
Avatar lukkas
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Lubon
Postów: 48
Domyślnie Awaria elektryki pedału gazu - dla potomnych

Jak awarie to na całego - po pompie wtryskowej przyszła pora na pedał gazu. Historia dla potomnych.

Wszystko zaczęło się niedługo po wymianie pompy na nową .. na trasie Polska - Portugalia .. jedzie sobie człowiek spokojnie niemiecką autostradą a tu nagle zaczyna migać kontrolka świec żarowych (w tym momencie panika w oczach po poprzednich przygodach z pompą ), pedał gazu nie reaguje, silnik chodzi ale tak jakby bez biegu (na 'luzie'). Chwila rozterki, awaryjne i stop na poboczu - silnik chodzi, znaczy się pompa chyba działa, ale na gaz i biegi zero reakcji. Pytanie się rodzi co tu zrobić - gaszę silnik, niepewnie odpalam (ciągle w głowie mając poprzednią awarię pompy), odpalił, ufff znaczy się chyba nie pompa . Pedał gazu znowu działa, wszystko wydaję się ok, jadę dalej.
I tak zjechałem całe Niemcy, wszystko było ok, za Paryżem znowu to samo - miga kontrolka świec żarowych, gaz nie działa, samochód jedzie na luzie. Pobocze, zgaszenie silnika, odpalenie, pedał działa, jadę dalej. Wszystko niby ok, ale silnik trochę dziwnie chodzi - tak jakby się trochę dławił, bez mocy. I bah po parenastu km znów to samo. Pobocze, gaszenie silnika, odpalenie i w drogę.
I tak jeszcze dwa razy, mówię sobie trzeba znaleźć jakiś serwis forda, nie da się tak jechać. ASO udało się znaleźć ale zlali mnie mówiąc, że mają dużo roboty i nie zerkną co się dzieje , wykręcili jakiś nr telefonu gdzie jakiś assistance podał mi namiary na inne serwisy forda w okolicy. Jedno ASO zamknięte na wakacje, drugie czynne - jakoś udało się z francuzami dogadać, mechanik wziął fokę na kompa, diagnoza - (z tego co zrozumiałem z łamanej angielszczyzny, francuskiego i języka rąk) pedał gazu, a dokładniej jego układ elektroniczny (do tej pory myślałem, że pedał gazu połączony był linką z silnikiem jak za dawnych czasów, ale widać się myliłem ) co wysyła sygnały do kompa się resetuje się czy coś takiego, i komp odcina go od pompy. Zgaszenie silnika i odpalenie go na nowo zmienia jakieś ustawienie czy coś i działa. Pedału mi nie wymienili bo nie mieli na stanie. Coś tam magik zamieszał na kompie i powiedział, że powinno być ok teraz, żebym potem sobie zmienił pedał a teraz spokojnie jechał, a jakby znowu przestał działać zgasić i odpalić autko na nowo. Pytam się ile się należy .. a oni na to, że nic .
I tym sposobem dojechałem do Hiszpanii .. tam znów silnik zaczął dziwnie pracować i bah znów pedał gazu przestawał działać. Z km na km było coraz gorzej, wizyta w ASO w Hiszpanii, pół dnia minęło zanim się za autko zabrali. Na szczęście potwierdzili diagnozę francuzów - elektroniczna część pedału gazu jest padnięta i stąd wszystkie kłopoty. Około 70euro pedał, 50 parę robocizna + podatek, w sumie wyszło prawie 160euro za naprawę. Od tej pory foczka śmiga jak za dawnych czasów .

Podsumowując - mrugająca kontrolka świec żarowych, niereagujący pedał gazu i biegi + silnik chodzący jak 'na luzie' = najprawdopodobniej padnięta elektryka pedał gazu.
lukkas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Diesel -> pedał gazu bocian Elektryka, audio i alarmy 34 06-10-15 20:15
pedał gazu tomi13 Silnik i skrzynia 5 30-06-09 15:38
pedał gazu tomi13 Silnik i skrzynia 9 26-04-09 15:28
(FFI) częściowa awaria elektryki? darpo Elektryka, audio i alarmy 3 09-03-09 19:48
pedał gazu mody Elektryka, audio i alarmy 4 14-08-07 22:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u