Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-02-08, 19:39   #1
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie Instalacja reflektorów z poliftowego Focusa do przedliftowego

Cel:
Instalacja przednich reflektorów z Focusa ST 170. Dotyczy też zwykłych reflektorów od Foczki I poliftowej.

Po co:
Aby Foczka wyglądała młodziej, lepiej świeciła i wyglądała bardziej bojowo.

Dlaczego nie wypasione soczewki z ringami:
Bo one po prostu nie świecą. Niestety, prawda jest taka, że wszystkie bajecznie wyglądające wynalazki z Chin nadają się tarcia chrzanu. Sam byłem swego czasu posiadaczem oryginalnych lamp soczewkowych Hella, które „świeciły” wręcz dramatycznie. W dodatku mało, które lampy Chińskie oferują możliwość instalacji silniczków umożliwiający regulację wysokości strumienia światła, a niektóre modele nie posiadają jakiejkolwiek regulacji

Co potrzebne:
- Lampiony , na Allegro można kupić oryginały za 500 pln. Producentem jest Visteon, który dostarcza je Fordowi na pierwszy montaż, więc nie ma lipy



- Konektory szt. 7 (nr. części 000 979 133) do kupienia w dowolnym ASO grupy VW (Seat, Audi, Skoda, VW). Warto podzwonić i popytać o cenę, bo różnica może być naprawdę duża, teoretycznie najtaniej powinno być w ASO Skody - nic mylnego . Ja najtaniej dorwałem w VW Szewczyk na Radzymińskiej w cenie 6,47 pln szt. W ASO Seata chcieli 12 pln



- Kostka reflektora sz. 2 (nr. części 1J0973735) cena 29 pln za szt. Do kupienia w dowolnym ASO VW czyli j.w. Na fakturze mam napisane kostka reflektora Superb



- Zaślepka lampy szt. 2 cena 25 pln szt. Niestety nie są na wyposarzeniu lamp. Kupiłem u tego samego gościa co lampy. O cenę w ASO nie pytałem



- Zaślepka do kierunku szt. 2 (nr. części 4 367 318 lub 2M5A-13K370-AA) ceny nie pamiętam ale ok. 25 pln szt. Zakupiłem w ASO Forda, ciekawostką jest logo Visteon na kostce



Co warto wiedzieć:
Silniki od starych lamp można przełożyć do nowych dzięki czemu zachowujemy regulację wysokości.
Kostka posiada 7 pinów, czyli teoretycznie powinno się kupić 14 konektorów, ale jest to niepotrzebny wydatek, przecinamy konektor na pól i gotowe. Tak robią panowie w ASO.
Lampy standardowo przykręcane są na 4 śruby. Do trzech dostęp jest banalnie prosty, wystarczy otworzyć maskę, z czwartą może być kłopot bo mocuje ona lampę do nadkola. Najlepiej będzie wdrapać się pod samochód lub wjechać na kanał.
Lampy i zaślepki można kupić u gości z Allegro Pitofi, niestety ostatnio coś poleciał z cenami, obecnie lampy ma za 320 pln szt. Widać zwąchał interes.

Nie jestem elektrykiem, dlatego opisu instalacji nie przedstawiam, ale nawet samozwańczy elektryk spokojnie sobie z tym poradzi, Ew. zawsze można do jakiegoś speca podjechać, więcej jak 100 pln nie powinien skasować.

A co z kierunkami w zderzaku:
Zwieńczeniem faceliftingu będzie na pewno zmiana przedniego zderzaka na wersję bez kierunkowskazów.

Możliwości jest kilka:
- zderzak poliftowy od zwykłej foczki + halogeny od ST 170 niestety halogeny to wydatek ok. 800-900 pln w ASO, na Allegro właściwie nieosiągalne



- zderzak z oferty Forda tzw. RS, niestety trzeba w nim zaślepić kierunkowskazy (koszt ok. 100-120 pln). Zaletą tego zderzak, że jest idealnie spasowany i posiada wszystkie zaczepy. Kompletny zderzak z halogenami można wyrwać za 500-800 pln. Sam zderzak za 150-250 pln trzeba mocno poszukać, trafiają się goście, którzy nie wiedzą co sprzedają.



- i wiele innych.

Podsumowanie:

Tanio nie wychodzi ale przynajmniej nasza foczka wygląda o wiele młodziej (własnie zrobiliśmy facelifting), lepiej świeci i wyróżnia sie z tłumu, no i nikogo nie oślepia

Teraz mamu lampiony jak w Focusie WRC


Jeśli posiadasz jakieś istotne informacje, o które można by uzupełnić ten FAQ wal na PW.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Montaż lusterek poliftowych (full opcja) do przedliftowego ppawel Elektryka, audio i alarmy 74 23-01-21 16:22
[MK2] Spryskiwacze reflektorów mik99 Elektryka, audio i alarmy 5 01-05-15 09:38
Spryskiwacze reflektorów Masterjam Tuning Optyczny 3 15-06-11 18:11
Wtyczki reflektórów do Focusa 1999 - gdzie zdobyć? wojtas0308 Elektryka, audio i alarmy 0 14-01-09 22:34
Pytanie o cenę używanych reflektorów do focusa! RSSSS Elektryka, audio i alarmy 2 19-06-05 11:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u