Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Auto Detailing

Komunikaty

Auto Detailing Po co myć i tak będzie brudny :)

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-08-14, 02:34   #14
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

Odkopię trochę temat, ale myłem silnik kilka razy i mam kilka spostrzeżeń.

Zacznijmy od tego - myłem tylko benzynówki (1.6 100KM w MK1 i MK2 oraz 1.6 125KM w mundku MK4). Używałem do mycia zarówno opryskiwacza ciśnieniowego (konkretnie VENUS SUPER 360 KWAZAR jako jedynie źródło wody), szlaucha z pistoletem zraszającym oraz ostatnio myjki ciśnieniowej. Efekty każdego rozwiązania są porównywalne jeżeli chodzi o domycie, ale z każdym krokiem (zmiana z opryskiwacza na mycie niskociśnieniowe, a później z nisko na wysokociśnieniowe) jest po prostu łatwiej i szybciej.

Problemy - miałem, nie powiem. Za pierwszym razem miałem problem z chłodzeniem po myciu - wiatraki na maxa, wariująca wskazówka temperatury, w końcu check engine. Okazało się, że poluzowana była wtyczka od czujnika temperatury głowicy i przy myciu kompletnie wypadła. Problem rozwiązany.

Za drugim razem silnik zaczął się krztusić i palił na 3 cylindry. Okazało się, że kabel WN zapiekł się na świecy i przy zdejmowaniu kabli się ukruszył. Wymiana kabla i świecy.

Później już bez problemów. Czyli problemy nie były związane z samą wodą na silnik, a z pewną niedokładnością przy myciu i mogły wyniknąć nawet bez mycia (no może nie do końca z pierwszym - w innym wypadku bym nawet nie dotykał tego kabla).

Ja do mycia wyjmowałem akumulator, ale tylko po to, aby umyć jego podstawę. Zasłonięta cewka, zatkany dolot i osłonięta puszka filtra powietrza, skrzynka bezpieczników i alternator. Wszystkie te elementy były obmyte jedynie wilgotną szmatką.

Cały silnik umyty przy użyciu Tenzi Truck - roztwór dosyć mocny (chyba 1:5 czy też 1:7). Małe spostrzeżenie - lepiej mi się pracowało opryskiwaczem spieniającym niż pianownicą (mam przerobionego marolexa) - co prawda więcej trzeba było się nawachlować triggerem, ale efekt lepszy. W paru miejscach brud poruszyłem pędzelkiem, ale nie była to praca po całości, a bardziej miejsca, gdzie ta piana nie spływała (podstawa aku, kielichy, pokrywa zaworów).

Co do syreny alarmu - nie zasłaniałem jej. Alarm to cobra, kiedyś widziałem jak wygląda ona w środku gdy wymieniałem jej akumulator (w innym samochodzie). Robiłem też wtedy próbę szczelności zanużając samą puszkę w wodzie. Zero przecieków, jest naprawdę szczelna więc nie ma obaw.

Myjką ciśnieniową starałem się pracować z trochę większej odległości (50-60cm) wykonując dużo dosyć szybkich ruchów.

Po wszystkim zostawiłem samochód na słońcu na ok. godzinę z otwartą maską (czas na ogarnięcie wnętrza), osuszyłem kilka zakamarków i położyłem na wszystkie plastiki SG JetBlack. Akumulator przetarłem wilgotną szmatką (6letni z masą zapieczonego syfu), złożyłem wszystko do kupy i silnik zaskoczył od ręki.

Podsumowując - nie ma problemów, ale trzeba dokładnie wiedzieć co gdzie jest (czyli co osłonić) i nie śpieszyć się, bo to z tego wynikają problemy.

Poniżej kilka fotek
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Mycie silnika Liskiewicz Silnik i skrzynia 2 13-03-12 20:23
Mycie podwozia Tomi Inne techniczne 5 19-12-06 01:17
Mycie silnika - czy można??? jodler Silnik i skrzynia 11 29-05-05 12:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u