Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą

Komunikaty

Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą Pozostań w niewiedzy, lecz wybieraj mądrze, abyś kupując fokę, nie trafił na miejsce, które żre rdza

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-03-12, 23:19   #1
Maciej5
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie Wątpliwości w zakresie silnika FF3 - opinie o 1.6.150 KM EB

Witam

Przymierzam się od dłuższego czasu do zakupu Focusa. Wątpliwości mam w zakresie silnika. Na początku brałem pod uwagę 125KM, ale brak możliwości zrobienia jazdy testowej, a przy tym opinie, że ten silnik w zasadzie do 4000 obr/min nie daje nic (!) więcej niż 105KM, skłoniły mnie do zainteresowania się Ecoboost 150KM. Ale, żeby nie było tak prosto i fajnie, pojawiło się trochę nurtujących wątpliwości.
Ogólne zalety Focusa są mi znane bo jeżdżę obecnie FF1 100KM. Nie mam natomiast doświadczenia z silnikami turbo. Ogólnie dominuje u mnie eksploatacja w mieście z kilkoma dłuższymi trasami w roku i stąd kilka pytań do Was:
- czy tego typu eksploatacja ( krótkie odcinki w mieście i wyłączanie dopiero co zagrzanego silnika) jest właściwa dla silnika z turbo? Czy ja go po prostu nie "wykończę" tego typu eksploatacją?
- jakie jest spalanie Waszych silników. Chodzi mi nie tylko o miasto, ale również interesuje mnie, czy ma ktoś doświadczenia z autostrady lub przynajmniej dłuższej trasy?. Spotkałem się w necie z testem, w którym napisano, że motor 1.6 EB 150KM potrafi przy dłuższej jeździe z prędkością ok.140km/h spalić nawet 12l.
Co tym sądzicie?
- czy po roku czasu (od momentu wejścia EB 150KM do oferty) możecie napisać trochę Waszych uwag i spostrzeżeń na temat tego silnika i jego cech? Chodzi mi oczywiście o wyważone, pisane "na chłodno" opinie.

Praktycznie to rozterki są między 125KM a EB 150KM ( 105KM odpadł, bo jest za słaby do FF3, gorzej się sprawuje niż mój 1.6 100KM w FF1). Ale ciągle odzywają się demony typu "turbo żyje - turbo pije" itd. Nie jestem aptekarzem, 1 l. więcej to nie jest wielki problem dla mnie, no ale 12l na trasie to już trochę tak. No i te wątpliwości - chyba największe - czy taki motor nadaję się do codziennej, miejskiej eksploatacji.

Z góry dzięki za odpowiedzi i rady.
Maciej5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-12, 23:46   #2
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

smialo kupuj. moj tryb mieszany to 50% miasto, 25% autostrady i 25% reszta. przy 140km/h pali 150KM 7l benzyny 95 (tempomat). 12l oczywiscie jest osiagalnych - ostra jazda mimo miasto, krotkie odcinki przy -10C + korki lub jazda predkosciami rzedu 200km/h.

spalanie turbobenzyny zawsze bedzie wrazliwe na sposob uzytkowania. jezeli potrafisz jezdzic jak czlowiek (dynamicznie, ale z glowa), to nie bedziesz mial problem utrzymac srednia w granicach 8l. w trasie da sie zejsc gleboko ponizej 6l (predkosci do 110km/h), w miescie ja osobiscie nie mialem spalania wyzszego (przez krotki czas) niz 12l (40 minut stania w korku, +30C, krotko po zatankowaniu).

1.6eb jest ogolnie eco albo boost. w zaleznosci od tego jak bedziesz wykorzystywal jego potencjal, tak bedzie wygladalo spalanie.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 11:20   #3
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

A nie lepiej, do takich zastosowań, poczekać na 1.0EB?
Pytałeś, jaki można teraz dostać rabat, bo cennikowo tanio nie jest...
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 19:04   #4
mozonek
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus III
kombi
2.0 EcoboostST 250 KM
wrzesień
2017
Postów: 18
Domyślnie

Podpisuję się pod tym co Atlis napisał. Dodam tylko że żona jeźdz swiftem 125km w beznynie do pracy. Stoi praktycznie 75% czasu w korku - srednie spalanie ~10l. EB 150km jak się jezdzi normalnie to spali podobnie jak ten 125 bez turbo w FIII. A zaletą EB jest to że jak potrzebujesz depnąć to masz czym. Ja bym się nie zastanawiał - jak stać się na EB to bierz - nie bedziesz żałował. Powiedz ile Ci Twój focus pali to +- każdy Ci poda analogie ile spali EB. A tak BTW - odnosnie eksploatacji turbo - jak jedzie sie na trasie to system ASS wyłącza np na światłach silnik od razu - rozumiem miasto ale przy zagrzanym silniku to chyba ma na niego jakis negatywny wpływ?

Ostatnio edytowane przez mozonek ; 14-03-12 o 19:07
mozonek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 22:08   #5
Maciej5
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie

Dzięki za informacje. A możecie coś więcej napisać o samej eksploatacji. Czy krótkie miejskie odcinki z ledwo co zagrzanym motorem czy to nie będzie "zabójcze" dla tego silnika. Tak naprawdę, to właśnie to mnie "męczy" najbardziej.

Co do ceny: rzeczywiście nie jest zachęcająca. na razie brałem pod uwagę Trenda z pakietem winter, czujnikami cofania oraz +konsola centralna i cena osiągnęła poziom ok. 79 tys. PLN i to przy automatycznym rabacie ok. 7 tys. PLN od Forda Polska. Ogólnie cena lekko zniechęca. Ale największe dylematy mam z motorem.

Cały czas mi chodzi po głowie też 125KM, ale trudno znaleźć rzetelne opinie o nim w konfrontacji z silnikiem 105KM, który - jak już napisałem - niestety jest trochę za słaby ( odczuwalnie słaby w zakresie 2000 - 3500 obr/min. ).
Krótko mówiąc - odczuję różnicę pomiędzy 125 KM a 105 KM , czy tez nie?

Pozdr.
Maciej5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 22:30   #6
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciej5 Zobacz post
Czy krótkie miejskie odcinki z ledwo co zagrzanym motorem czy to nie będzie "zabójcze" dla tego silnika

System "start - stop"
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-12, 23:17   #7
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maciej5 Zobacz post
Cały czas mi chodzi po głowie też 125KM, ale trudno znaleźć rzetelne opinie o nim w konfrontacji z silnikiem 105KM, który - jak już napisałem - niestety jest trochę za słaby ( odczuwalnie słaby w zakresie 2000 - 3500 obr/min. ).
Krótko mówiąc - odczuję różnicę pomiędzy 125 KM a 105 KM , czy tez nie?
Pozdr.
W tym zakresie obrotów raczej niczego nie odczujesz. Różnica jest powyżej 4000. Ale to wynika z wykresów, bo nie jechałem żadnym z nich.
Za to ja jestem z moich ledwie 100KM zadowolony - w mieście bez problemów, a w trasie bardziej brak 6 biegu niż mocy. Niestety 125KM FF3 też ma tylko 5 biegów, co dla mnie zupełnie go dyskwalifikuje.
Z drugiej strony dla mnie wyposażenie jak Trend za 80 000zł to nieporozumienie, nawet dla silnika EB...

Ostatnio edytowane przez skylla1 ; 14-03-12 o 23:24
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-12, 11:56   #8
robert2011mk3
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar robert2011mk3
 
Robert
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 125KM manual
2011
Postów: 4
Domyślnie

Ja mam 125km i nie jest zle. Spalanie w miescie okolo 7-8l. W trasie niecale 6l. Spora roznica od tego co podaja przy zakupie ale nie jest tragicznie. Jezdzi sie swietnie jezdze glownie w miescie i okolicach wiec uwazam ze 125km w zupelnosci wystarcza
robert2011mk3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-12, 17:14   #9
holek_
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar holek_
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
lipiec
2011
Postów: 105
Garaż
Domyślnie

Temperaturą turbiny się nie przejmuj. Nawet jak skończysz jazdę, wyłączysz silnik i zamkniesz samochód to, jeżeli jest taka potrzeba, wiatrak od turbo będzie chodził dopóki temperatura nie spadnie do tej bezpiecznej. Nowy Focus to inteligentna bestia i sam wie kiedy co musi włączyć
__________________
Mój Focus 1.6 EcoBoost pali
holek_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-12, 23:50   #10
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał holek_ Zobacz post
wiatrak od turbo będzie chodził dopóki temperatura nie spadnie
A cóż to za wiatrak...?

Mniemam że to wentylator od chłodnicy...
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-12, 18:17   #11
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

skylla - niep...rdol. ja zaplacilem za 1.6EB 150KM z dodatkami 78tys. samochody nie kupuje sie za ceny cennikowe, milion razy omawiana sprawa. Ford daje na Focusy rabaty rzedu 6-8tys nie zaleznie od wyposazenia.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-12, 22:17   #12
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Pytanie, czy nadal auto w Twojej wersji wyposażenia można za tyle dostać, a cenę 79 000 zł za trenda z dodatkami (po rabacie!) podał maciej5 a nie ja... No a poza tym, to że ja bym nie kupił, nie oznacza, że ktoś inny nie może.
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 08:55   #13
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

skylla - ceny sa negocjowane indywidualnie. nie wazne co piszecie, realne ceny sa zdecydowanie nizsze od cennikowych.

MONSTERA - tak, chodzilo mu o wentylator. czepiasz sie dla czepiania sie?
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 13:00   #14
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
czepiasz sie dla czepiania sie?
Nie czepiam się tylko chciałbym uściślić... Pragnę zauważyć-by nie wprowadzić nikogo w błąd-że od samego kręcenia wentylatora, turbo nie jest chłodzone! I to tylko tyle...
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 09:41   #15
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

Każda negocjowalność cen ma swoje granice (często bardzo bliskie cennika, a czasem dość odległe - zależy od czasu, marki, modelu, wyposażenia), dlatego interesujące jest śledzenie rzeczywistych cen zakupu poszczególnych osób. Negocjując trzeba sobie postawić jakieś cele, prawda? Sam pisałeś, że startowałeś od 90 000 zł, o ile pamiętam. Czy Ty kupiłbyś swoje obecne auto ale w wersji Trend za 79 000zł? Pewnie nie, prawda?
skylla1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 10:08   #16
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

skylla - strasznie mieszasz chlopie. mowimy o fordzie tak? o fordzie focus trzeciej generacji. nie mowimy o innych markach prawda? wiec o co ci chodzi, bo juz naprawde nie rozumiem. rabaty na focusa sa rzedu tysiecy zlotych ( i mamy tutaj juz kilka ludzi, ktorzy ffiii kupowali i to potwierdzaja), niezaleznie od wyposazenia i silnika - to jest goly fakt. nie ma znaczenia czy ktos kupowal auto w 2011 czy w 2012.

zawsze sa rabaty, ktore dostaniesz na miejscu bez duzego proszenia sie o nie. i potem jest pewien margines, ktory naprawde zalezy tylko i wylacznie od poszczegolnych przypadkow.

a czy ja bym za trend zaplacil 79tys? jasne ze nie. problem w tym, ze 1.6eb trend kosztuje 74.450zl. jezeli dorzucisz pare drobiazgow to moze i jestes na 79tys zl. ale to, do cholery, caly czas tylko i wylacznie cena cennikowa. czy cos z tego jest trudne do zrozumienia?
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 13:07   #17
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

turbo chlodzone nie jest. ale lozysko turbo juz tak.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 13:20   #18
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atlis Zobacz post
ale lozysko turbo juz tak
A w jaki sposób jeżeli silnik został zgaszony...?
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 13:30   #19
muzz
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Wawa
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

ciekawa teoria...
jeżeli nie ma pompy wody/oleju pędzonej elektrycznie, która to pompa po pałowaniu silnika nie pozostanie włączona chłodząc TS to tak samo dostanie TS po tyłku jak w starszych konstrukcjach...
muzz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 13:59   #20
norbi55555
Turysta
 
Avatar norbi55555
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Bełchatów
Ford Focus I
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
luty
2001
EBE powiat bełchatowski (Bełchatów)
Postów: 115
Domyślnie

Optymalnym rozwiązaniem jest 1.0 EB 100 lub 125 KM. Spalnie do 12l to nie na dzisiejsze czasy 6zł/l.

Pozdrawiam
norbi55555 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 14:03   #21
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

MONSTERA/muzz - tak, 1.6EB ma pompe oleju, ktora utrzymuje przeplyw oleju do momentu kiedy nie osiagnie temperatury bezpiecznej - olej nie bedzie sie na lozysku "piekl"
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-12, 14:28   #22
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Czyli pompa oleju w 1,6 EB jest elektryczna... A to by wszystko wyjaśniało...
Czyli wszystko teraz jest ok.
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-12, 22:01   #23
Maciej5
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie

Dzięki za Wasze uwagi i opinie.

Atlis - czy dobrze rozumiem, że w tym układzie nie potrzeba "myśleć" o chłodzeniu turbiny po zatrzymaniu?. Napiszcie mi jeszcze proszę, w jakich warunkach ( przy jakich obrotach) turbina zaczyna na dobre pracować, czyli porządnie się grzać?. Czy zwykła jazda w mieście, bez wariowania powoduje takie grzane turbiny, że po zatrzymaniu trzeba ją chłodzić? Czy każda jazda, nawet po 7 km w mieście powinna się kończyć np 1 min. chłodzeniem?
Sorki za być może głupie pytania, ale nie mam zupełnie doświadczenia z tym ustrojstwem, a ja głównie jeżdżę po mieście i te moje wątpliwości ciągle sprawiają, że się waham ( "chciałbym, ale się boję"). Spotkałem się z opiniami, że 1.6 EB warto brać, jeśli robi się przynajmniej 50% trasa i tym samym najwyżej 50 % miasto i to nie tylko w kontekście spalania ale również m.in akumulatora. Spalanie to w sumie osobna sprawa, ja wariatem na drodze nie jestem, więc zakładam, że zmieściłbym się w 10 l. No chyba że się mylę.
Prawdziwe dylematy dotyczą trwałości tej maszynki.
Skylla:
1.0 EB to już zupełna nowość, w dodatku jeszcze bardziej wysilona. W tym przypadku nie wiadomo jaka będzie trwałość takiego silnika, a ja kupuję auto na 5 -7 lat.

Pozdrawiam
Maciej5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-12, 23:40   #24
Atlis
Gynekolog amator
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Atlis
 
Dezyderiusz Jąder
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Śmiecin
Ford Focus III
sedan
kwiecień
2011
ZKL powiat kołobrzeski (Kołobrzeg)
Postów: 4 015
Garaż
Domyślnie

Maciej5 - nie ma glupich pytan, sa tylko glupie odpowiedzi.

Turbina w 1.6EB dziala praktycznie od ~1300 obrotow, ale poniewaz jest ona relatywnie mala, trudno wyczuc dokladny moment poczatku jej pracy, cos co znaja wlasciciele wiekszych diesli - typowa turbodziura, jest tutaj bardzo bardzo dobrze wyeliminowane. Jezdzac po miescie raczej nie unikniesz jazdy na turbinie, bo poruszajac sie 0-70km/h bedziesz wykorzystywac, przy spokojnym stylu jazdy, max 2500 obrotow - wiec juz bedziesz w zakresie obrotow pracy turbiny. Cala sprawa chlodzenia turbiny tak naprawde bezposrednio turbiny samotnej nie dotyczy - jezeli juz, chlodzone jest lozysko turbiny, ktore jest a) smarowane olejem, b) tym samym olejem chlodzone. Jezeli wylaczysz mocno nagrany silnik, rozpalona turbina sie zatrzyma i olej na lozysku sie bedzie piekl. 1.6EB ma pompe oleju, ktora nawet po wylaczeniu silnika utrzymuje przeplyw/chlodzenie lozyska do momentu kiedy nie osiagnie bezpieczna temperature. De facto robi chlodzenie za ciebie.

Ja jezdze bardzo duzo po miescie, mozna powiedziec ze 90% czasu (ale tylko 50% przebiegu), krotkie odcinki i nigdy z turbina problemow nie mialem (mowie tu tez o innych autach). Jezeli natomiast planujesz jezdzic tylko i wylacznie po miescie, i raz, dwa razy w roku wyjechac na wakacje, moze warto zastanowic sie nad zwyklym 1.6Ti-VCT - nie dlatego, ze turbina miasta nie lubi, tylko dlatego, ze nigdy tak naprawde nie bedziesz mial mozliwosc 1.6EB w pelni wykorzystac + zwykla 1.6 jest mniej wrazliwa na styl jazdy = mniejsze spalanie nawet jezeli nie dbasz o sposob jazdy. No i tez nie mozna pominac kwesty samotnej ceny 1.6EB w porownaniu do 1.6Ti-VCT.
__________________
Friendship. Unity. Community. Kindness. Youth. Optimism. Understanding.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny.
Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem,
iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Atlis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-12, 22:49   #25
Maciej5
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Poznań
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 5
Domyślnie

OK.
Dzięki za opinię
Maciej5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-12, 18:36   #26
qwarek
Turysta
 
Avatar qwarek
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 6
Domyślnie

Apropo rabatów.

Ford wysprzedaje sie z rocznika 2011. Dostałem rabat 20tys
Za FF3 1.6tdci Trend Sport , warty ponad 86tys zapłaciłem 66
qwarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-12, 16:37   #27
Janisek
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar Janisek
 
Janusz
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Szerzyny / Świętochłowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2004
SW Świętochłowice
Postów: 1 184
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał qwarek Zobacz post
warty ponad 86tys
ile on jest wart to się dopiero okaże

a tak poważnie to gratuluję i niech się kółka kręcą
__________________
FF I KOMBI 1.6 2004
Mondeo V KOMBI, 1.5 EB, 2019
niestety była ... FF III KOMBI 1.5 EcoBoost 2015, 150 / 182 KM
była - FF II KOMBI 2.0 TDCi 2008 (170 HP / 423 Nm / GCS Tuning)
Janisek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-12, 21:06   #28
holek_
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar holek_
 
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
lipiec
2011
Postów: 105
Garaż
Domyślnie

Wyprzedają pojedyncze sztuki, których co słabsi dealerzy nie mogli sprzedać normalnie. W niektórych salonach rocznik 2011 sprzedał się już w październiku

Jeżeli się komuś trafi akurat to co mu odpowiada to ma wielkie szczęście. W każdym razie nie jest to nowy trend - takich rabatów na FF3 nie było i nie będzie.
__________________
Mój Focus 1.6 EcoBoost pali
holek_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-12, 20:11   #29
niejan
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus IV ST
kombi
1.4 Zetec 75KM manual
2019
WA Warszawa Białołęka
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał holek_ Zobacz post
Wyprzedają pojedyncze sztuki, których co słabsi dealerzy nie mogli sprzedać normalnie. W niektórych salonach rocznik 2011 sprzedał się już w październiku

Jeżeli się komuś trafi akurat to co mu odpowiada to ma wielkie szczęście. W każdym razie nie jest to nowy trend - takich rabatów na FF3 nie było i nie będzie.
Takie rabaty na diesla 2011 to normalka. Jednak na benzyne juz trudniej, jakies 13 tys ile dostalem na EB to chyba max
niejan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Opinie na temat rozruchu silnika 1.8TDDi 90KM pari Silnik i skrzynia 11 09-06-09 22:39
We własnym zakresie bigos Serwis i gwarancja 2 08-09-06 13:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u