Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-03-12, 16:42   #1
RedRum
Turysta
 
Avatar RedRum
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Tychy
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 98
Domyślnie Kontrolka AIRBAG - Moduł? - Jaki model

Witam!

Na wstępie, zima zebrała żniwo i pewnej (...) mroźnej nocy wsiadam do autka, zapalam i po chwili zaświeca się kontrolka poduszek. No i już tak zostało, w sensie: za każdym razem gdy przekręcam kluczyk, kontrolka się zapala (wraz z innymi) razem gasną i po kilku sekundach zapala się tylko kontrolka airbag.

Z tego co znalazłem (jeśli jestem w błędzie, proszę o sprostowanie) mróz mógł zabić sensor, pytanie więc kolejne:

Które numery występujące na nim świadczą o zgodności modułu?

Przykładowe zdjęcie:

RedRum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-12, 16:45   #2
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

ja się dołączę do pytania, ale moje brzmi po czym poznać że moduł obsługuje tylko przednie poduszki - bez bocznych
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-12, 19:45   #3
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

@RedRum, pewnie to nie Twój moduł ale numery części to: YS4T 14B056 AA. W sumie AA to jest numer serii i pewnie jak byś znalazł AB, AC też by pasowały ale lepiej tak nie kombinować i znaleźć taki sam jak u siebie, bo trudno powiedzieć czy tylko seria się zmieniła.
@qurczakos, ten sam numer wrzucić do katalogu Forda i powinno wypluć co to za moduł.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-12, 20:06   #4
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

gdzie moge znalezc ten katalog?
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-12, 21:06   #5
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał RedRum Zobacz post
Na wstępie, zima zebrała żniwo i pewnej (...) mroźnej nocy wsiadam do autka, zapalam i po chwili zaświeca się kontrolka poduszek. No i już tak zostało, w sensie: za każdym razem gdy przekręcam kluczyk, kontrolka się zapala (wraz z innymi) razem gasną i po kilku sekundach zapala się tylko kontrolka airbag.

Z tego co znalazłem (jeśli jestem w błędzie, proszę o sprostowanie) mróz mógł zabić sensor.
Mam dokładnie to samo....

Czyli na 100% tylko wymiana modułu wchodzi w grę ?
I czy tak jak moons pisze - trzeba szukać z takim samym numerem seryjnym jak ten stary ?
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-12, 21:29   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Na 100% to odpowie odczytanie błędów, nie musi być nawet jakiś profesjonalny komputer, Airbagi powinien odczytać nawet jakiś uniwersalny czytnik błędów.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 13:33   #7
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Hej Panowie.
Muszę zmienić w końcu moduł szwagierce i nie jestem pewien na które nr patrzeć przy zakupie. Na moim zielonym module pod "Airbag Control Module" mam numery
- 98AG 14B056 ACF
- 629118748301
Pod kodem kreskowym nr 0 285 001 249
Na prawo od kodu kreskowego
- C170/99
- 000413

Na aledrogo znajduję podobne gdzie 1szy/ 3ci / i 4ty numer jest taki sam a 2gi i 5ty się różnią - np tutaj http://allegro.pl/sensor-modul-podus...261565001.html . Nie wiem już sam czego szukać.
Jest jeszcze jeden nr z kodem kreskowym przy wejściu kostki - tam mam napis "Bosch H5366899".
Będę wdzięczny za pomoc.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 16:32   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał Foka1223 Zobacz post
98AG 14B056 ACF
To jest numer części. Wszystkie inne to jakieś barachło. Jeśli te numery się zgadzają to na 100% będzie grało.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 14:22   #9
budi
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Avatar budi
 
Mariusz
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I ST170
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2003
DDZ powiat dzierżoniowski (Dzierżoniów)
Postów: 667
Garaż
Domyślnie

Skoro numer czesci (czyli 98ag....) jest taki sam to powinno ppasowac, ten nr co nie pasuja to najprawdopodobniej cos zwiazane z nr seryjnym/miejscem proedukcji konklretnej czesci.
Ale najlepiej sprawdzic przed zakupem czy na pewno to wina kompa a nie poduszki/napinacza.
budi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 15:27   #10
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Cytat:
Napisał budi Zobacz post
Skoro numer czesci (czyli 98ag....) jest taki sam to powinno ppasowac, ten nr co nie pasuja to najprawdopodobniej cos zwiazane z nr seryjnym/miejscem proedukcji konklretnej czesci.
Ale najlepiej sprawdzic przed zakupem czy na pewno to wina kompa a nie poduszki/napinacza.
Podziękował Budi.
Podpinaliśmy się pod kompa i dokładnie już nie pamiętam ale chyba wychodziło że nie widzi modułu czy coś takiego. Problemu z poduszką i napinaczem nie widzieliśmy.
Hmmm może jeszcze dla pewności podjadę do Zbyszka na Nadnieprzańską.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-13, 17:27   #11
Foka1223
Turysta
 
Avatar Foka1223
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 65
Domyślnie

Moons podziękował.
Pozdrowionka.
Foka1223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-14, 13:38   #12
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Odświeżę temat...
To jaki w końcu jest numer tego sterownika na 2 poduchy ?? Robi to jakąś różnicę przed czy po lifcie ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-14, 23:10   #13
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

robi różnicę czy polift czy przedlift.Z tego co zaobserwowałem podczas poszukiwań sterownika przedlifty miały oznaczenia zaczynające się od 98...... Poliftowe zaczynały się przeważnie YS......czy jakoś tak.W moim przypadku u mnie był numer sterownika 98......AE i tu ciekawostka moduł na dwie poduszki i na jedną poduszkę ma identyczny numer sterownika.Wizualnie są nie do rozróżnienia.Pozostaje tylko podłączenie w aucie.
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-14, 18:16   #14
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
robi różnicę czy polift czy przedlift.Z tego co zaobserwowałem podczas poszukiwań sterownika przedlifty miały oznaczenia zaczynające się od 98...... Poliftowe zaczynały się przeważnie YS......czy jakoś tak.W moim przypadku u mnie był numer sterownika 98......AE i tu ciekawostka moduł na dwie poduszki i na jedną poduszkę ma identyczny numer sterownika.Wizualnie są nie do rozróżnienia.Pozostaje tylko podłączenie w aucie.
Albo kupno bezpośrednio z jakiegoś rozbitka z dwoma poduchami.
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-14, 00:19   #15
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał MATRIX60MW Zobacz post
i tu ciekawostka moduł na dwie poduszki i na jedną poduszkę ma identyczny numer sterownika
To ile moduł obsługuje poduszek to kwestia jego zaprogramowania. Z tego powodu jest to ostrzeżenie na module.
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-14, 19:32   #16
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Wie kto jakie numery ma moduł poduszek po lifcie na 2 poduchy ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-14, 22:42   #17
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Czy to może być moduł na 2 poduchy ??

http://allegro.pl/sensor-modul-podus...395416222.html
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-14, 22:26   #18
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Ludziska... Co to znaczy ze moduł jest na dwa naboje ??? Czyżby na dwie poduchy ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-14, 00:08   #19
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

To znaczy, że jest do poduszek dwunabojowych, które były montowane w późniejszych poliftach (poduszka kierowcy z dużym logo forda)
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-14, 00:13   #20
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Czyli tu nie chodzi o ilość poduszek ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-14, 01:22   #21
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

LOSKAMILOS o jakim ostrzeżeniu mówisz?
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-14, 09:44   #22
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

Chodzi mi o to, co jest na naklejce na module (tej żółtej). Czyli moduł jest programowany do wyposażenia (patrz pierwszy post)
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-14, 21:38   #23
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie Jakie moduły macie w ST170

Mama sprawę do tych forumowiczów co posiadają ST170. Jakby kto mógł to niech kuknie jaki ma kolor, nr serii , rocznik modułu i wtyczki- duża po której stronie i ta mniejsza...
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-14, 22:47   #24
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

W sumie wszystko jest na forum, wystarczy poszukać. Więc tylko dubluje posty już raz napisane dla leniuszków którym nie chce się szukać na forum.
W Focusie I były dwa systemy airbaga. Jedno nabojowy i dwu nabojowy. Zmiana systemu nie ma nic wspólnego z liftem. Zmiana nastąpiła jesienią 2002 czyli rok po lifcie. Znakiem rozpoznawczym jest znaczek na kierownicy, jeśli mały to układ jedno nabojowy jeśli duży to układ dwu nabojowy. Oczywiście jak to u Forda mogą być przypadki że auto z końca 2002 czy nawet początku 2003 będzie z małym znaczkiem ale to wyjątki i pewnie resztki magazynowe poduszek.
Z liftem zmieniły się numery części do Focusów przed liftem było 98AG i dalej cyferki, po lifcie YS4T, potem przy zmianie układu na dwu nabojowe zaczęto montować najnowsze sterowniki z początkiem 2M5T.
Oczywiście ani poduszki, ani moduły nie pasują z jednego układu do drugiego (tyczy się to również poduszek w fotelach). Natomiast moduł przedliftowy będzie spokojnie pasował do polifta ale tylko i wyłącznie jeśli ten jeszcze jest na układzie jedno nabojowym.
W układzie jedno nabojowym moduł na dwie poduszki to kolor żółty nalepki natomiast moduł na cztery poduszki to kolor nalepki zielony. W sumie tak jak pisałem wyżej numery nie mają znaczenia ważny kolor nalepki. W układzie dwu nabojowym moduł na cztery poduszki ma nalepkę niebieską a na dwie poduszki nalepkę ciemno żółtą.
Wszystkie moduły są zamocowane pod tunelem środkowym wtyczkami do tyłu.
Moduły da się skasować, jak dobrze pamiętam to mają sześć żyć. Są też magicy którzy potrafią wgrywać odpowiednie wsady do modułów, czyli prawdopodobnie też zmieniać ilość poduszek obsługiwanych. Ogólnie moduł dwu nabojowy wygląda jak w focusie II więc dla kogoś kto lubi eksperymentować mała podpowiedź, można by taki moduł podpiąć w focusie II i spróbować czy da się konfigurować ELMConfigiem, nie wiem nie próbowałem ale może dać radę.
Najważniejsze dla zmieniaczy foteli w focusie, praktycznie wszystkie ST maiły już układ dwu nabojowy, więc poduszki z foteli ST nie podejdą do modułów jedn nabojowych, w grę wchodzi albo wymiana całego układu albo wymiana poduszek w fotelu. Kilka osób za moją radą wymieniło poduszki w fotelu i obeszło się bez żadnego druciarstwa a co najważniejsze układ jest dalej w 100% sprawny.
Cała filozofia modułów airbag w focusie.

Wszystko pisałem z pamięci i prawie o 23 więc proszę mnie nie pokazywać palcem jeśli coś pokręciłem.

Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata

Ostatnio edytowane przez moons ; 25-07-14 o 22:50
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-14, 23:26   #25
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Nooo !!!
Ten tekst powinien być zamieszczony tutaj już dawno !!! Już coś mi naświetliło drogę.
Dziękuwa

Czyli ten mój angol ma moduł dwunabojowy bo niebieski a mój ST ma zieloną wlepę i jest jednonabojowy .

---------- Post dodany o 23:26 ---------- Poprzedni post był z 22:53 ----------

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
praktycznie wszystkie ST maiły już układ dwu nabojowy, więc poduszki z foteli ST nie podejdą do modułów jedn nabojowych, w grę wchodzi albo wymiana całego układu albo wymiana poduszek w fotelu.
Albo wrzucenie foteli bez poduch.

Ostatnio edytowane przez maciobyk ; 25-07-14 o 22:56
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-14, 07:23   #26
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
Albo wrzucenie foteli bez poduch.
Moim zdaniem nie ma takich foteli na świecie żeby się pozbywać dwóch poduszek z auta. Choć oczywiście też jest taka opcja żeby po wymianie foteli zmienić też moduł na obsługujący tylko dwie poduszki i też układ będzie całkowicie pełnosprawny. Ale w czasach kiedy poduszki kosztują tyle co moduł nie widzę sensu wymiany modułu zamiast poduszek.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-14, 14:11   #27
maciobyk
Kataryna
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II ST FL
HB 5D
2009
Postów: 3 434
Domyślnie

Czyli znów Cię torpedując zapytam... Jak mam moduł z dwoma poduchami z foki przedlitfa z numerem zaczynającym się na 98... to mogę spokojnie wrzucać do polifta z poduchą jednonabojową ???
maciobyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-14, 18:48   #28
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
Wrzucam porządne fotele bez poduch
Nie ma czegoś takiego, każdy fotel z poduszką jest dużo lepszy od sparco, recaro czy innych taboretów bez poduszek ale to Twoja sprawa.

Cytat:
Napisał maciobyk Zobacz post
Jak mam moduł z dwoma poduchami z foki przedlitfa z numerem zaczynającym się na 98... to mogę spokojnie wrzucać do polifta z poduchą jednonabojową ???
Wiedziałem że tak będzie, choć wszystko jest napisane czarno na białym i tak będzie tysiąc pytań do.
Tak, moduły jedno nabojowe nie mają znaczenia czy są przed liftem czy po lifcie, pasują zamiennie. Ty powinieneś szukać modułu z żółtą nalepką bez różnicy z jakim numerem części.
Pierwszy lepszy link z allegro:
http://allegro.pl/focus-mk1-sensor-a...392561067.html

Oczywiście tak dla pewności, masz też małe logo na kierownicy? bo tak jak pisałem ST z układem jedno nabojowym to ewenement. I w sumie masz łatwo, bo znaleźć coś do dwu nabojowego układu to trochę kiszka, choć właśnie teraz widzę np moduł na dwie poduszki dwu nabojowe z śmieszne pieniądze.

Dodam jeszcze jedno. Poduszek w fotele są trzy rodzaje. Przed liftowe jedno nabojowe, po liftowe jedno nabojowe i poliftowe dwunabojowe.
Przed liftem jest inna wtyczka pod fotelem taka czarno - czerwona, natomiast oba modele poliftowe mają żółtą i różnią się tylko numerami.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-14, 18:57   #29
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Nie ma czegoś takiego, każdy fotel z poduszką jest dużo lepszy od sparco, recaro czy innych taboretów bez poduszek ale to Twoja sprawa.
z tym się nie zgodzę i to chyba nie tylko ja.Dla porównania fotel fabryczny z poduszką VS porządny sportowy kubeł bez poduszki.Przy wypadku pierwszy często bywa że się łamie,pęka oparcie itp.Drugi w rajdach przetrzymuje sporo wieksze dzwony.Wiadomo,że duża rolę dla człowieka wtedy daje klatka + pasy wielopunktowe ale sam w sobie fotel też jest bardziej pancerny
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-15, 02:24   #30
MUMIN87
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Piotr
Zarejestrowany: Oct 2013
Skąd: Kłodzko
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 20
Domyślnie

Witam klubowiczów mam taki problem z sensorem air bag ford focus mk1 1,8 tddi 2000r kupiłem juz ze świecaca poduszka w końcu chciałem naprawić to okazało sie po podpięciu do kompa ze nie widzi poduszki pzasażera i dlatego jest błąd, Niestety posiadam wersje z poduszka kierowcy czy tylko 1xAIR BAG ktos wymienił niewłasciwy sensor - komp w tunelu środkowym.

Czy ktos z was orientuje sie jaki dokładnie komp powinien byc w wersji z 1 air bagiem? lub ewentualnie posiada taka wiedze jak można oszukać ten sensor żeby widział poduszke pasażera??
MUMIN87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jaki sensor AirBag? pawelt89 Elektryka, audio i alarmy 3 09-01-11 10:46
[MK1] Kontrolka AIRBAG kaszana4ever Inne techniczne 6 01-12-10 11:52
[MK1] Jak sprawdzić wersje modułu airbag darwin4 Inne techniczne 8 07-06-10 09:27
Moduł AirBag / sterownik AirBag Pentim Inne techniczne 8 31-03-07 14:43
Kontrolka airbag Malysz13 Elektryka, audio i alarmy 4 25-09-06 12:06

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u