Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-07-12, 17:02   #1
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie 1.6 Zetec-s Walka z obrotami ciąg dalszy.

Witam. Na wstępie pragnę poprosić żeby ten wątek wszyscy "krokowco doradzaczo wymieniacze" przeczytali troche uważniej i nie odsyłali mnie mnie do innych wątków które znam już na pamięć.
No to lekturę czas zacząć..
Od ponad roku mam problem swoim samochodem. Gdy podczas jazdy wcisnę sprzęgło obroty spadają mi na 150-250 i wskakują potem same na idealnie 900obr/min. Lub też zdarza się tak że samochód po prostu zgaśnie podczas jazdy gdy wcisnę sprzęgło lub jadę na luzie (wiem pouczano mnie że nie jeździ się na luzie, ale ja lubię dojechać na światłach 30m. na luzie). Na włączonej klimatyzacji obroty spadają idealnie na 900 i tak zostają. I na luzie samochód trzyma sztywno obroty bez najmniejszych zawahań. Wczoraj wymieniłem filtr powietrza i paliwa.. z filtra paliwa poleciała smoła. No ale to był początek prac.. następnie zacząłem zabawę z dolotem. rozebrałem rurę idącą do przepustnicy. No i zaczęło się.. wzięliśmy z kolegom środek do czyszczenia silnika od wewnątrz. 3 tys. obrotów i psikanie w przepustnicę. Silnik zaczął porządnie się męczyć a z rury leciały tumany czarnego dymu. Pochodził tak sobie 15min. aż przestał kopcić i szczerze mówiąc silnik z pracy grgrgrgrgr zaczął pracować w stylu buuuuuu. Podczas jazdy testowej zauważyłem że silnik dużo lepiej pracuje i dość lżej wkręca się obroty. Ale to co najważniejsze obroty dalej pierw spadają zbyt nisko a później wracają na 900obr/min i tak już zostają. No chyba że silnik zgaśnie to zostają na 0.. Silnik krokowy dawno już czyściłem i przekładałem od sprawnego i dzieje się to samo. No ale wczoraj też wyciągnąłem ten czujnik od położenie przepustnicy. Wyczyściłem go środkiem do styków elektrycznych i założyłem ale nie podpiąłem i pojechałem na jazde testową. No i że tak powiem bajunia była.. obroty za każdym razem spadały idealnie na 1000 z tym że bardzo wolno spadały.. z 4000obr/min spadał jakieś 3s. ale za to bez żadnych skoków i podbić zatrzymywał sie na 1000obr/min.
Dzisiaj zrobiłem reset komputera. Ale jest to bez różnicy. Na luzie obroty stoją idealnie. No ale podczas jazdy i zgasł i odpadały na 150 i wracały na 900obr/min. Pod domem zacząłem szukać jakiś przedmuchów w wężach. No i znalazłem coś co syczy.. i nie mam pojęcia co to jest.. jak dołożę do tego rękę to słychać jak powietrze leci i je wręcz czuć. W poniedziałek zamawiam czujnik położenia przepustnicy.
Moje pytania są takie.. Co to do ch... może być.. że on się tak zachowuje spadając z obrotów. I czy to coś na fotce co znajduje się na wężu od podciśnienia może syczeć ?
I czy może to być wina tego czujnika co będę zamawiał w poniedziałek.
Dodam jeszcze że gdy dodam mocno gazu na luzie dla prze gazówki to na początku słyszę takie nawet miłe dla ucha chwilowe zasysanie powietrza.

To jest to coś co syczy:
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia

Ostatnio edytowane przez Adrian355 ; 28-07-12 o 17:09
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 17:22   #2
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian355 Zobacz post
...(wiem pouczano mnie że nie jeździ się na luzie...
Może to nie związane z tematem ale chciałbym się dowiedzieć o co chodzi. Co się takiego dzieje podczas jazdy na luzie?
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 17:26   #3
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

Między innymi spalanie.. hamując silnikiem palisz 0l/100km. a jadąc na luzie jakieś 1l/godz. A w dieslach zamulasz czymś takim turbine.
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 17:31   #4
kowalewski92
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar kowalewski92
 
Damian
Zarejestrowany: Mar 2011
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
maj
2010
WK Warszawa Ursus
Postów: 573
Garaż
Domyślnie

Jeśli chodzi o spalanie to wiedziałem.
kowalewski92 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 17:50   #5
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Adrian355 a patrzyłeś w rurze zaraz za puchą od filtra? Masz tam czujnik. Ja ostatnio tak miałem na gazie. Jak dojeżdżałem do świateł i wrzuciłem na luz to mi gasł albo telepał jak u Ciebie. Wcześniej to na zakrętach też gasł. Ostatnio zapaliłem foczkę i zacząłem patrzeć pod maskę. Jak podniosłem filtr powietrza do góry to auto zadławiło się i zgasło. Drugi raz to samo. Zdjąłem rurę od filtra przedmuchałem czujnik założyłem. Od tamtej pory zero gaśnięcia przy dojeżdżaniu i wrzuceniu na luz.
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 18:53   #6
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

Widze światełko w tunelu po Twoim poście. Gdzie dokładnie jest ten czujnik ? Bo nie chodzi Ci o przepływomierz ?
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 19:37   #7
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Właśnie o przepływomierz mi chodzi...Jak ściągałem kostkę z niego to silnik ratował się ledwo żeby nie zgasnąć...tak samo jak podniosłem cały filtr lub jak dojeżdżałem na luzie do świateł i hamowałem.
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 19:49   #8
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

I mówisz że przeczyszczenie czy rozbiórka pomogła ? Czym go przeczyściłeś ?
Jak się w poniedziałek okaże że miałeś racje.. to będziesz bogiem mojego samochodu A powiedz mi to to coś co wystawiłem na fotce w pierwszym poście też tak syczy ? Znajduje sie to jak stoisz przodem do maski to jest to po prawej stronie obok pokrywy zaworów.
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 19:58   #9
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Syczy jak cholera ale to jest zaworek od paliwa. Z tym żółtym to jest powrotny a ten ''zasilający'' U wielu osób tak syczy. W sumie słyszałem, że auto może ciut słabiej iść, ale jakoś nie zauważyłem. Gorzej jak syczy na wężach od podciśnienia albo je zrzuci wtedy to obroty po parę tyś potrafią wariować. A wracając do czyszczenia to możesz się śmiać, ale nie myślałem, że to coś pomoże i moim sprzętem był mój aparat gębowy. ale jakieś sprężone powietrze lepiej by to przeczyściło...Zdjąłem tylko rurę od filtra i wyjąłem filtr razem z obudową. 3 minuty trwała ta operacja
Ps: Jak pomoże mów mi Maciej Wszechmogący

Ostatnio edytowane przez maciek1987r ; 29-07-12 o 07:59
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 20:12   #10
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

Teraz to zaraz jadę w kawalerkę to nie bede tego teraz ruszał.. ale może nawet jutro jak znajdę jakieś ustronne miejsce to zrobię to Ale tak czy tak to czujnik od położenia przepustnicy wymienię. No ja co do pędu nie mogę narzekać. Po wczorajszych zabiegach dużo lepiej wchodzi na obroty. No a jak czasami jeżdżę na autobana to z górki czy pod górkę 5 bieg 4500obr/min 195 km/h jest Także myślę że tragedii nie ma

---------- Post dodany o 20:12 ---------- Poprzedni post był z 20:09 ----------

Ja jak zrzucę wąż od podciśnienia to zaczyna niemiłosiernie klekotać i szarpać silnikiem i prawie gaśnie.
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-12, 22:52   #11
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Jak będziesz przelotem we Wrocłąwiu to podjedź sprawdzimy .
A co do regulatora ciśnienia paliwa - to tak syczy również u mnie i podobno u reszty też tak jest.
__________________
Focus 1.6 Zetec-SE 100KM 2001 - model katastroficzny -> foka doprowadzona do normalnego stanu działania :>
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-12, 10:36   #12
acidbrain
Turysta
 
Avatar acidbrain
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2008
Postów: 98
Domyślnie

u mnie też syczy :P
acidbrain jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 17:06   #13
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

Poddaje się..
Czujnik wymieniony, dolot wyczyszczony, przepływomierz wyczyszczony, filtry zmienione a ten złom nadal gaśnie..
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 17:12   #14
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

Odma i zaworek w jakim stanie?
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 20:10   #15
rexo
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Daniel
Zarejestrowany: May 2011
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2001
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 448
Domyślnie

Kolego rozumiem że wymieniłeś czujnik położenia przepustnicy i dobrze go założyłeś :P.
Sprawdź czujnik temperatury, położenia wału korowego, VSS, sprzęgłą, sonda/y lambda i ciśnienia pompy wspomagania.
Wszytskie te czujniki mogą powodować takie objawy.
Jedynie wspomagania - by raczej podbijał obroty niż zaniżał.

Za to czujka temperatury, gdy np. komputer dostaje rezystancję 0 czyli zwarcie (bardzo wysoka temperatura) - masz takie właśnie objawy.

Zawalona sonda także może powodować takie objawy, ją można łatwo zdiagnozować - odłączyć.
Tylko należy pamiętać że wywali do kompa błąd nagrzewnicy sondy lambda.
Należy sprawdzić także jej instalację.
Sondy lambda mogą być dwie. Ja np. mam dwie ;].

Najprostszą usterką może być czujnik sprzęgła.
Jeśli padł samochód nie wie, że wcisnąłeś sprzęgło i że należy załączyć silnik krokowy - robi się brak powietrza.

Kolejny problem to czujnik VSS. Ale po twoich objawach go raczej wykluczam.
Bo rozumiem, że niezależnie od tego czy samochód się toczy czy stoi na sprzęgle - problem jest identyczny. Jeśli tak - to nie masz co go sprawdzać.

Czujnik położenia wału korbowego raczej powodowałby niestabilną pracę również podczas jazdy. Nie sądzę, że to on ale w ostateczności warto go sprawdzić.

Podpinałeś go do kompa? Pokaże Ci wskazanie temperatury, sond lambda i VSS, położenia przepustnicy, dawki paliwa.
Będziesz widział co jest nie tak, choć wstępnie sprawdziłbym czujnik sprzęgła i temperatury.
__________________
Focus 1.6 Zetec-SE 100KM 2001 - model katastroficzny -> foka doprowadzona do normalnego stanu działania :>

Ostatnio edytowane przez rexo ; 01-08-12 o 20:13
rexo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 22:05   #16
Adrian355
Turysta
 
Avatar Adrian355
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Radom
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
WR Radom
Postów: 311
Domyślnie

rexo możesz mi napisać gdzie znajduje sie czujnik temperatury i sprzęgła ?
Ja mam przekładkę z automatu także coś mi mówi że czujnik od sprzęgła może być walnięty.. bo przekładka ta do fachowych nie należy.. między innymi pali mi się kontrolka przegrzania skrzyni..
__________________
od 11 Sierpnia 2008 Ford Focus Ghia
Adrian355 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.6 Zetec-SE - Walka z check engine Savio Silnik i skrzynia 44 01-11-17 16:40
[MK1] 1.8 Zetec - problem z obrotami i duże spalanie yuby1988 Silnik i skrzynia 33 09-11-11 16:27
[MK1] 1.8B Walki z niskimi obrotami ciąg dalszy. albanzg Silnik i skrzynia 3 07-09-11 09:00
[MK1] Problemy z wysokimi obrotami w 2.0 zetec Rafał Czauderna Silnik i skrzynia 4 12-10-10 20:21

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u