Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-05-10, 21:10   #1
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie brak mocy i migająca kontrolka silnika

Witam. Dziś podczas jazdy nagle focus stracił moc. Dodaję gazu a auto nie chce przyspieszać. Po chwili jazdy zaczęła migać kontrolka silnika po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu zgasła. Na postoju jak dodaję gazu wchodzi na obroty z widocznym opóźnieniem, a na wolnych ma poniżej 800. Wchodziłem w tryb serwisowy ale nie pokazuje błędów. Od jakiegoś czasu na zimnym silniku nierówno pracował, skakał na obrotach. W czym może być problem ?
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 21:41   #2
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Podpięcie autka pod komputer dałoby wyraźniejszy obraz awarii. Czy nawet po zgaszeniu kontroli silnika auto wchodzi na obroty z widocznym opóźnieniem? Na pierwszy rzut oka to problemy z mieszanką paliwowo-powietrzną.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 21:47   #3
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie

Po zgaszeniu kontrolki dalej jest to samo. Miesiąc temu czyszczona była przepływka, nie cały rok temu wymieniane przewody WN i świece oraz krokowiec.
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 21:52   #4
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Rozumiem, że autko w pełni pali na cztery garnki i nie gubi żadnych cykli. Gdyby tak było, zapewne zauważyłbyś wzmożone 'telepotanie' kabiny i nierówną pracę silnika. Podstawowe sprawy nierównych obrotów itd. wysiadają w tym wypadku. Podejrzewam, że przepływka też była czyszczona zgodnie z zasadami... Szczerze, na ową chwilę nie przychodzi mi nic do głowy, ale mam czas więc powertuję trochę fora. Nie lubię strzelać na ślepo.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 21:56   #5
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie

Może delikatne wibracje ma ale to nie jest tak rzucające się w oczy. Jak stałem nad maską to nie wychwyciłem tego. Delikatnie było to czuć w kabinie na wolnych ale wydawało mi się że to przez te za niskie obroty.
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 22:01   #6
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Przy sprawdzaniu przerw na świecach ostatnio świece wykręciłem, przeczyściłem, odstęp elektrod sprawdziłem, świece włożyłem, kable WN założyłem, sratatata... odpaliłem autko, przestawiłem na inne miejsce parkingowe ale widziałem lekkie wibracje kabiny. Dziwne - pomyślałem, sprawdziłem, czy przypadkiem nic nie było w komorze silnika, a nóż coś zostawiłem i wydawało mi się, że kabina lekko drga. Okazało się, że palił na 3 garnki, bo WN numer 1 był nie dociśnięty do samego końca. W mondeo, gdy palil mi na 3 garki, telepotało mi całą budą, a tutaj w foce... różnica była kosmetyczna. Inna sprawa, że podczas jazdy na pewno byłoby to bardziej odczuwalne, jednak przy manewrach parkingowych, mój mniej delikatny ojciec na pewno by się nie spostrzegł.

Ostatnio edytowane przez drake ; 13-05-10 o 22:05
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-05-10, 22:12   #7
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie

Jutro sprawdzę czy pali na 4. Ale podczas jazdy nie było czuć wibracji. Tylko delikatnie na wolnych. W seacie jak palił mi na 3 to mało wyskoczyć silnik nie chciał spod machy. Jutro spróbuję podpiąć się pod kompa - może coś wykaże. Najbardziej zmartwiła mnie migająca kontrolka silnika.

Ostatnio edytowane przez gitara007 ; 13-05-10 o 22:18
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-10, 14:25   #8
gitara007
Turysta
 
Avatar gitara007
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wałbrzych
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 16
Domyślnie

I problem rozwiązany padła cewka. Rano zanim pojechałem podpiąć go pod kompa jeszcze raz, na biegu zacząłem wszystko sprawdzać. Zdziwiło mnie to, że w focusie silniczek niezauważalnie telepał po mimo tego iż chodził na 3 gary. Telepanie można było praktycznie tylko zauważyć po końcowym wydechu, który momentami widocznie latał we wszystkie strony. Autko teraz śmiga jak nowe i ustała również nierówna praca na zimnym silniku. Drake dzięki za pomoc.
gitara007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u