Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 08-04-10, 17:50   #1
mpiotrek
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1998
Postów: 23
Domyślnie Brak mocy na niskich obrotach (do 3000obr/min)

Witam,

od niedawna mam problem ze swoją jedenastoletnią foczką (1.4 benzyna). Samochód jest ekspoatowany raczej rzadko. Pewnego dnia, po tygodniowym przestoju okazało się, że samochód dziwnie dławi się na niskich obrotach. Np. gdy samochód stoi silnik pracuje dobrze, jednak po gwałtownym wciśnięciu pedału gazu przy przechodzeniu w wyższe obroty występują objawy dławienia się, które po przejściu powyżej 3000obr ustępują... To samo jest podczas jazdy na każdym biegu przy niskich obrotach - szarpie i trzeba umiejętnie panowac nad pedałem gazu aby auto nie szarpało. Bylem już u 3 mechaników, jeden wymienił odmę, drugi świece + czyszczenie przepływomierza, trzeci mówił, że to cewka, ale później stwierdził, że to raczej nie to - nadal jest to samo... Dodam, że po wyłączeniu silnika przez chwilę słychać syczenie powietrza, ale nie wiem czy to może być związane z moim problemem.

czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem?

Dokładnie sprawdziłem przed chwilą auto, jak się sprawuje przy różnych wartościach obrotów i okazało się, że podczas postoju przy dodawaniu gazu silnik zachowuje się dziwnie tylko gdy gwałtownie wciskany jest pedał gazu niezależnie czy jest to 2000, 3000, 4000 czy też 5000 obr/min. Po chwili (2-3 sekundy) silnik pracuje normalnie. Obawiam się, że może to być wina lewego powietrza, ale nie wiem którędy mogłoby się ono dostawać - a jeśli tak czy działoby się tak tylko przy gwałtownym wciskaniu pedału gazu?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez mpiotrek ; 08-04-10 o 18:47
mpiotrek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u