Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 27-09-10, 18:21   #11
Bartek1234
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał juro_le Zobacz post
U siebie też mam problem z głowy. A oto cała historia:
Wycięcie fizyczne DPF-a i tzw przeprogramowanie odbyło się w JMB – Łowicz – współpracują z V-Tech
http://jmb-elektronica.pl/
Całość operacji 1500 zł.
Umówiłem się tydzień wcześniej. PO przyjechaniu na miejsce podłączyli się laptopem i jakąś 1 h coś tam obrabiali. Następnie pojechaliśmy na drugi koniec miasta do tłumikarza, który w ok. 40 min wyciął go fizycznie. Rozcięcie komory szlifierką i wydłubywanie przecinakiem zawartości, ale samego DPF-a nie naruszając katalizatora. Następnie zespawali to co rozcięli. Poczym sam wróciłem do JMB. Tam się dowiedziałem że już po wszystkim. Tylko krótka jazda testowa i do domu.
W trakcie powrotu niespodzianka - przy obrotach 2 700 – 3 000 czerwony wykrzyknik (usterka układów silnika), który znika po ponownym uruchomieniu silnika. Na drugi dzień telefon do Panów z JMB. Uspokoili mnie twierdząc że to nic groźnego. Umówiłem się za dwa tygodnie, gdyż wyjeżdżałem nad morze. Podczas podróży musiałem dwa razy się zatrzymywać do resetu tego błędu, bo nie było mocy silnika. Później pojawił się jeszcze błąd (lampka ostrzegawcza silnika), ale ten nie miał wpływu na jazdę.
Po powrocie pojechałem do Łowicza. Panowie od razu zajęli się problemem. Czynności jakie wykonali to odpięcie wtyczki od zbiornika z płynem (DPF) i dalsze testy na laptopie. Potem wspólnie pojechaliśmy na przejażdżkę. Gdy wyskoczył wykrzyknik, trzymający laptopa powiedział że chyba wie co jest grane. Przy okolicznościach zwiększania obrotów wzrasta ciśnienie na turbinie ponad normę i stąd tek błąd. Należy to tłumaczyć udrożnieniem układu wydechowego (usunięcie filtra DPF). Pojawiły się propozycje wymiany katalizatora z modelu 90 KM (bez DPF) regeneracja turbiny (podejrzenie kończącej się turbiny) itp.
Postanowiłem że trochę jeszcze pojeżdżę. Lecz po tej wizycie przypadek pojawiającego się błędu (wykrzyknika-usterka układów silnika) występował na dzień dobry przy przekręceniu kluczyka. Oczywiście żeby go zresetować należało ponownie uruchomić silnik.
Trochę mi to przeszkadzało więc telefon do JMB. Głównodowodzący stwierdził że znalazł rozwiązanie na błąd, który się pojawia po zapłonie. Telefonował w tej sprawie do Forda i tam się dowiedział że oprogramowanie posiada wadę która nie resetuje błędu, którego już nie ma. I tu przypominam że przed drugą wizytą tego nie było. Żeby się tego pozbyć należy w ASO zaktualizować SOFT (cała podmianka od zera), a potem podjechać do nich na dalszą obróbkę. Co też zrobiłem. Za 200 zł „ Michalski – Ford” dokonał upgrade-u oprogramowania na nowszą wersję. A do Łowicza już nie pojechałem. Dlaczego? Bo zrobiłem ok. 5000 km i żadne błędy nie wyskakują, auto pali mniej i jest żwawsze.
W/w tekst to są fakty do interpretacji dla tych, którzy chcą się pobyć DPF.
A teraz moja rada.
Na własną rękę znaleźć dobrego tłumikarza. Pobyć się filtra fizycznie. Odpiąć samodzielnie wtyczkę od zbiorniczka płynu DPF (pod prawym tylnym siedzeniem) i na końcu aktualizacja oprogramowania w ASO.
Pozdrawiam
juro
Kolego juro , nie obraź się ale piszesz bzdury. Też miałem taki problem u siebie w aucie i też robiłem usługę w Łowiczu i jeżeli bym tak jak ty radzisz zrobił to bym miał wieczne anomalia z moją foczką(tłumikarz i kodowanie w serwisie 200zł). To , że nie masz żadnego problemu z autem to tylko i wyłącznie zasługa dokładnie zrobionego programu. To że byłeś na programowaniu w Fordzie i że po wszystkim problem zniknął to tylko i wyłącznie za sprawą przekodowania wtrysków i nić więcej. W naszej wersji autek był taki zonk, że jak się wywaliło filtr i wyłączyło go w sofcie to rozjeżdzało się kodowanie na wtryskach. Pojechałeś do Forda, zakodowali w aucie to co wymagało zakodowania i kontrolka zniknęła i autko zaczęło jechać normalnie. W moim przypadku było zupełnie tak samo, też do mnie dzwonili w tej sprawie z Łowicza tylko z zaznaczeniem, żeby podjechać na kontrolę po serwisie, żeby sprawdzić czy nie włączyli filtra. I tak też zrobiłem, po odczycie okazało się , że były kodowane tylko wtryski , a reszta jest tak jak zrobili w Łowiczu i dzięki temu auto jedzie. Mało tego mam kolegę , który właśnie czytał Twoją radę, pojechał do tlumikarza wywalil filtr i pojechał do forda hihi, w fordzie przekodowali mu niby auto i niestety tylko 3000obr/min i auto nie jedzie. Zaprowadziłem go do chłopaków z Łowicza i temat ogarneli i teraz auto jedzie, więc nie namawiaj ludzisków do robienia głupot bo będzie bardzo Ciężko z autem do ładu dojsc .
Ten problem dotyczył tylko niektórych fokusów bo przy mnie robili takiego samego tylko z 2007 roku już na nowym sofcie i od ręki nie było problemu z autem więc tak na przyszłość przemyśl co radzisz ludziom bo to co napisałeś wynika tylko i wyłącznie z rozumowania na tzw. chłopski rozum...

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartek1234 ; 27-09-10 o 18:24
Bartek1234 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
1.6 tdci, filtr dpf


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
TDCi - WYMIANA FILTRA PALIWA grzegorz830 MK1 2 29-09-12 11:50
Wkład filtra oleju w 1,6 TDCi 90KM DoktorB Silnik i skrzynia 10 08-08-10 08:23
[FF I] montaż filtra cząstek stałych DPF w FF1 ? saperos Inne techniczne 12 12-10-09 12:23
[ogólne] usunięcie DPF a filtra cząstek stałych Mejfok Inne techniczne 1 20-02-09 10:48
Usunięcie kata w TDCi 100KM fazis Tuning mechaniczny 17 27-05-06 06:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u