Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 04-03-18, 21:24   #11
paul.g.85
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Skąd: Leeds
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2006
Postów: 2
Domyślnie

Witam.
Przepraszam za odkopywanie tematu, ale nie chciałem śmiecić i zakładac nowego tematu o tym samym.
Ja mam problem z licznikiem. Po wizycie u mechanika stwierdził on ze to napewno zimne luty. Niby tio naprawił ale przy okazji zapomniał załozyć pczycisku kasowania licznika, ale wszstko działało. Przy następnej wizycie załozył przycisk ale po paru dniach usterka wróciła. Postanowił więc zająć się naprawą po raz kolejny. Po trzeciej wizycie okazało się że doszły nowe problemy, tj. wskazówka obrotomierza blokuje sie i nie spada do zera przy wyłaczeniu silnika, zapala się choinka wskaźników, moc spada o 50-25% i nie da się jechać normalnie. Po wyłączeniu silnika wszystko wraca do normy. Czasem po takiej przygodzie zostaje tzw. "check engine" który sam znika po paru dniach lub godzinach. Ale wskazówka obrotów jak się blokowąła tak i się blokuje. Zdarzało się że nawet prawie się przekręciła drugi raz, bo wyszła ponad maksymalną wyskalowaną wartość.
Przy mojej czwartej wizycie mechanik powiedział że trzeba nowy licznik bo tego nie da się naprawić i nawet nei chciał próbować.
Teraz moje pytanie brzmi:
Czy uda mi się samemu kupić licznik i go wymienić tzj. plug and play? Wyjmowałem sam licznik żeby odczytać kody i okazuje się że w dwóch miejscach licznik miał dwa różne oznaczenia. Czy ten licznik bede musiał programować a co za tym idzie udać sie do mechanika czy tylko podmienie i będzie działac jak należy?
A może poszukac serwisu który zajmuje się naprawą? Tylko co jak będzie to samo?
Kupno nowego licznika nie wchodzi w grę bo to chyba przewyzsza koszt auta. Kupno uzywanego nie gwarantuje że za tydzień ten licznik też nie padnie przez zimne luty?
Czy ktoś z was naprawiał i skutecznie pozbył się problemu?
Koszt naprawy wychodzi więcej niż używany licznik ale mniej przy tym zachodu?
Bedę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
paul.g.85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Dyskoteka na zegarach artur76 Elektryka, audio i alarmy 7 02-10-09 21:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u