Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 25-12-09, 10:46   #1
buła
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 2
Domyślnie 1.8 TDCI Po odpaleniu gaśnie

Drodzy Forumowicze. Jestem od niespełna trzech miesięcy prawie szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa 2003 rok 1.8 TDCI FULL TIME. Kupiłem go z pepwnej ręki i nie posiadał ukrytych usterek o których wiedział poprzedni właściciel. Po zatankowaniu na stacji BP paliwa Ultimate Diesel po przejechaniu okolo 200 km sanochod po calonocnym postoju rano po odpaleniu po 2-3 sekundach zgasł po czym odpalalem i pracowal normalnie. Niestety z upływem czasu usterka się powiększała auto (gdy nie dodawałem gazu po odpaleni) gasło nawet 5 razy. Silnik przez pierwsze kilka minut pracowal bardzo nieregularnie. Na luzie czasem falowaly. Po dodaniu gazu do 1200 oborotow silnik bardzo trzasl. Podczas jazdy gdy wcisłem gaz do konca przyspieszal i zatrzymywal sie na 3500 i czasem zaskoczyl dalej a czasem nie. Oddalem do serwisu. Obecnie mam wyczyszczony uklad paliwowy i zregenerowane wtryski lecz problem dalej sie powtarza. Jak po odpaleniu dodaje gazu to czuje tak jakby na ulamki zekundy przerywalo doplyw paliwa. Po rozgrzaniu chodzi normalnie tylko niekiedy ma slabsze przyspieszenie i sie zacina przy 3500 na drugim biegu testyje przyspieszenie. Czy moze ktos z Was przypuszcza co to moze byc? Z gory dziekuje za odpowiedz
buła jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-12-09, 00:37   #2
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Warto sprawdzić pedał gazu (komp). W sumie to nie Focus ale kolega miał bardzo podobne objawy w Peugeocie 307 HDI falował,gasł, nie chciał czasem palić , sam sobie gazował zacinał się na danych obrotach i wyszło że to pedał gazu.
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-10, 18:34   #3
mateuszj0
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: brodnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 17
Domyślnie

Buła i jak rozwiązałeś może ten problem>? Mam to samo od tygodnia ;/ Gaśnie po odpaleniu,falują obroty,czasem się krztusi i jest wyraźnie słabszy.Żadna kontrolka nie mruga ...
A może ktoś z forumowiczów ma jakiś pomysł , czy niestety pozostaje mi ASO i komp...
__________________
Pozdrawiam
Marcin

mateuszj0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-10, 18:38   #4
krutoj
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: WF
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
maj
2007
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał mateuszj0 Zobacz post
...czy niestety pozostaje mi ASO i komp...
Albo 175km do Wuja Zbycha
krutoj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-10, 21:09   #5
senior16
Sympatyk
 
Avatar senior16
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: pod-warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 136
Domyślnie

ja miałem podobnie i jak już pisałem przyczyną była uszkodzona wiązka , prawdopodobnie naderwany przewód bądź przełamany
__________________
senior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-03-10, 01:36   #6
mateuszj0
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: brodnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior16 Zobacz post
ja miałem podobnie i jak już pisałem przyczyną była uszkodzona wiązka , prawdopodobnie naderwany przewód bądź przełamany
No niestety u mnie wykazało na kompie błąd dotyczący wtrysków ... no to trzeba kasę zbierać ;/
__________________
Pozdrawiam
Marcin

mateuszj0 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 20:05   #7
dazik82
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie

senior16 ale jak wiązka? Ja mam to samo i na kompie pokazało mi czujnik ciśnienia paliwa - 700zł wymiana.... mój mechanik nie ma pewności i radził na razie nie inwestować i dalej obserwować... ale strach jeździć bo mi też gaśnie w czasie jazdy, a to stwarza duże zagrożenie. żebym miał pewność, że to pomoże to ch.. z tymi 700 zł ale jak to nic nie da to mnie szlag trafi...
dazik82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-03-10, 23:50   #8
senior16
Sympatyk
 
Avatar senior16
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: pod-warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
czerwiec
2003
WOT powiat otwocki (Otwock)
Postów: 136
Domyślnie

Cytat:
Napisał dazik82 Zobacz post
senior16 ale jak wiązka?
Przewody od pompy na wtryski komp i rozdzielacz
Cytat:
Napisał dazik82 Zobacz post
Ja mam to samo i na kompie pokazało mi czujnik ciśnienia paliwa
sprawdź przewody (połączenie) do czujnika na rozdzielaczu i owy czujnik
u mnie też pokazywało błąd z ciśnieniem i ogólny pompy a winne były uszkodzone przewody
__________________
senior16 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 21:38   #9
dazik82
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie

szperam i szperam pod maską, macam przewody i wtyczki i w pewnym momencie gdy dotykam czujnika ciśnienia zaczyna falować obrotami. myślę sobie super znalazłem przyczynę. ale wołam ojca (elektryk) odpalam auto ponownie przy nim i zaczynam ponownie mieszać przy czujniku - oczywiście objawy ustąpiły. ale rozebraliśmy czujnik i wtyczkę oraz zdjęliśmy izolację z przewodów żeby znaleźć jakieś uszkodzenie.... i nic. dodam tylko że dla sprawdzenia przy pracującym silniku wyciągnąłem wtyczkę z czujnika ciśnienia i silnik zaczął chodzić tak jak nieraz się zachowuj tzn. max obroty po wciśnięciu pedału gazu w podłogę 2900, turbo się nie załącza... ale nie zgasł jak to nie raz mu się zdarza. moje pytanie w takim razie brzmi co może powodować gaśnięcie silnika podczas jazdy skoro to nie ten czujnik. (po wyciągnięciu wtyczki z czujnik pompy zgasła natychmiast)
__________________
dazik82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 18:53   #10
dazik82
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie

Senior16 - zrobione. Nie wymieniłem wiązki, a jedynie rozkręciłem i złożyłem wyczyszczony jeszcze raz czujnik ciśnienia paliwa. Już prawie trzy tygodnie jeżdżę bez żadnych problemów. buhahaha. A chcieli mi całą szynę z czujnikiem wymieniać.
__________________
dazik82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u