Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26-02-05, 16:11   #1
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie 1.6 czy 1.6 Ti-VCT

Bylem dzis w saloonie coby poogladac FFII ale nie mieli na skladzie wiec sie umowilem na jazde probna za tydzien w dni otwarte. Umowilem sie na jazde dieslem ale z cennika wychodzi mi ze roznica 10k pln miedzy podstawowa jednostka diesla 109KM a benzyna 1.6 bedzie sie zwracac przez 5 lat (z karkuratora AC) wiec zaczynam naprawde sie zastanawiac nad benzyna (Pepeto nie dziw sie prosze )
I teraz meritum czyli: sprzedawca wyraznie odradzal jednostke Ti-VCT mowiac ze wystarczy raz zatankowac zle paliwo i nieszczescie gotowe. Ogolnie silnik fajny ale gdzies w zachodniej czesci europy ... dodatkowo wspomnial ze zre on tylko Pb98 wiec mam pytanie czy to prawda ... dac sobie spokoj z tym nowym silniczkiem i kalkulowac ewentualne kupno 1.6 ?
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-05, 17:28   #2
pinin
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawqa
Postów: 32
Domyślnie

Ja bym inwestował w 1.8 albo coś jeszcze większego. 1.6 to stary silnik, a ten nowy 115km to nowa konstrukcja i mogą wyjść choroby wieku dziecięcego. Poza tym jak Ci z czasem zabraknie mocy, to 1.8 dosyć łatwo można podkręcić o jakieś 20km, tak samo diesela, a z 1.6 to już tak łatwo i tanio nie pójdzie. W każdym razie wybór nalezy do ciebie. jak już pisałem, ja bym brał 1.8 lub TDCI

pozdro
pinin
__________________
FoFo TDCI

Warsaw Speed Team member
pinin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-05, 17:30   #3
Petter
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 41
Domyślnie Re: 1.6 czy 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał zis
Bylem dzis w saloonie coby poogladac FFII ale nie mieli na skladzie wiec sie umowilem na jazde probna za tydzien w dni otwarte. Umowilem sie na jazde dieslem ale z cennika wychodzi mi ze roznica 10k pln miedzy podstawowa jednostka diesla 109KM a benzyna 1.6 bedzie sie zwracac przez 5 lat (z karkuratora AC) wiec zaczynam naprawde sie zastanawiac nad benzyna (Pepeto nie dziw sie prosze )
I teraz meritum czyli: sprzedawca wyraznie odradzal jednostke Ti-VCT mowiac ze wystarczy raz zatankowac zle paliwo i nieszczescie gotowe. Ogolnie silnik fajny ale gdzies w zachodniej czesci europy ... dodatkowo wspomnial ze zre on tylko Pb98 wiec mam pytanie czy to prawda ... dac sobie spokoj z tym nowym silniczkiem i kalkulowac ewentualne kupno 1.6 ?
Sprzedawca nie miał bladego pojęcia, o czym mówi. Ten silnik ma zmienne fazy rozrządu, więc jakość paliwa ma taki sam wpłym jak przy "normalnym" silniku. Co innego benzyna z wtryskiem bezpośrednim - tu jakość paliwa ma olbrzymie znaczenie. Po drugie, wg informacji technicznych firmy Ford silnik ten jest zasilany paliwem 95. Po trzecie, silnik ten w nowym F II ma osiągi zbliżone do obecnego focusa 1.6 100 KM, przy nieco wyższej prędkości max i zdecydowanie lepszej elastyczności. Subiektywnie, dzięki rozmiarom auta oraz świetnemu wytłumieniu (hałas i wstrząsy) dynamika jest odczuwana jako bardzo słaba (choć na pewno lepsza, niż jakiegokolwiek nissana... ), jednak jest to dobra podstawa do jeżdżenia, choć bez wielkich rajdowych ambicji. Stary 1.6 100 KM raczej bym odradzał.
W tej klasie mocy polecałbym jednak 1.6 TDCi, który przy zbliżonym do 1.6 Ti-VCT przyśpieszeniu i V max. oferuje znacznie lepszą elastyczność i daje subiektywne poczucie jazdy z dużo mocniejszym silnikiem. Ponadto jest naprawdę oszczędny. Wybrać musisz sam, ale polecam jazdy próbne z każdym z tych silników.
Pozdrawiam,
Petter.

[ Dodano: 26 Lut 2005 17:33 ]
Cytat:
Napisał pinin
Ja bym inwestował w 1.8 albo coś jeszcze większego. (...) 1.8 lub TDCI

pozdro
pinin
Tylko że 1.8 nie ma w ofercie. Miałem okazję przejechać ok. 60~70 km F II 2.0 145 KM i raczej polecałbym... TDCi. Mój tata ma C-maxa 2.0 TDCi i porównanie wypada na korzyść "klekotka".
Petter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-05, 17:35   #4
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petter

Sprzedawca nie miał bladego pojęcia, o czym mówi.
[cut]
Pozdrawiam,
Petter.
No wlasnie sprzedawca twiedzil ze ten Ti-VCT to wtrysk bezposredni ... choc wczesniej mi sie wydawalo ze Ford w koncu nauczyl sie jak sie robi zmienne fazy rozrzadu )).
Czyli ze ten Ti to jednak normalny silniczek a nie cuda wianek z wtryskiem bezposrednim.
Co do TDCi 1.6 to sie zastanawiam ale licze koszty i nijak mi nie wychodzi zeby to bylo oplacalne w jakims normalnym czasookresie.
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-02-05, 23:51   #5
Petter
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 41
Domyślnie

Cytat:
Napisał zis
No wlasnie sprzedawca twiedzil ze ten Ti-VCT to wtrysk bezposredni ... choc wczesniej mi sie wydawalo ze Ford w koncu nauczyl sie jak sie robi zmienne fazy rozrzadu )).
bosze, jaki ignorant... ale powiem na dokładkę, że np. pan A. Kołodziejczyk nic nie wiedział o tym, jakoby F II był przygotowywany w wersji ST, nie mówiąc już o silniku i danych technicznych. A F II ST 220 KM będzie niedługo pokazany w Genewie...

Dane silników:
1.6 Duratec Ti-VCT
1596 ccm, 4-cylindrowy, rzędowy; dwa wałki rozrządu w głowicy (DOHC); 16 zaworów; układ zmiennych faz rozrząduniezależnie dla obu wałków (Ti-VCT); głowica i kadłub silnika ze stopu aluminium, wtrysk wielopunktowy sterowany elektronicznie; przepustnica sterowana elektronicznie
Moc maksymalna 85kW (115KM) przy 6000 obr/min., maks. moment obr. 155 Nm przy 4150 obr/min. (wg normy ISO 1585)
Petter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 00:50   #6
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petter
bosze, jaki ignorant... ale powiem na dokładkę, że np. pan A. Kołodziejczyk nic nie wiedział o tym, jakoby F II był przygotowywany w wersji ST, nie mówiąc już o silniku i danych technicznych. A F II ST 220 KM będzie niedługo pokazany w Genewie...
Jezeli w Saloonach maja takie pojecie o FFII to moze jednak lepiej bedzie kupic FFI ... tym bardziej ze goldzik z tym co chce w FFI kosztuje 57k a FFII to juz koszt 70k.
W kazdym razie dzis sobie poogladalem bagaznik kombiaka FFI i jezdem pod wrazeniem
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 01:36   #7
Petter
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Sosnowiec
Postów: 41
Domyślnie

Osobiście wybrałbym F II. Nawet, jeśli by musiał być silver
Petter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 09:43   #8
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petter
Osobiście wybrałbym F II. Nawet, jeśli by musiał być silver
Pojezdzimy zobaczymy
Niestety roznica w cenie tej "cennikowej" pewnie wzrosnie bo w lapie mam cenniki dla lojalnych klientow forda i sprzedawca marudzil cos ze za tydzien beda juz oficjalne ceny i beda one wieksze. Pewnie akurat sie sie sprawdzi
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 12:23   #9
szy
Turysta
 
Avatar szy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 854
Domyślnie

Cytat:
Napisał zis
Umowilem sie na jazde dieslem
Trochę nie na temat ;)

Do własnej benzyny będziesz mógł wsiąść dużo szybciej niż do diesla, podobno mają
opóźnienia w fabryce. Podobno ford nawet zalecił dilerom większy nacisk na sprzedaż
wersji benzynowych.

A teraz zamawiana wersja benzynowa ma być do odbioru w kwietniu. Oczywiście możesz
też wziąć auto z puli która już jest wyprodukowana, ale w większości z nich nie ma
dodatkowego wyposażenia jak reflektory, schowek, itp.

Cytat:
Napisał zis
w lapie mam cenniki dla lojalnych klientow forda i sprzedawca marudzil cos ze za tydzien beda juz oficjalne ceny i beda one wieksze.
Oczywiście, jednak nie jest to chyba aż taka znacząca różnica: teraz łączny rabat
na benzynę to 12,5 tysiąca, a w 'normalnej' promocji będzie to jakoś około 8 tysięcy
(od obecnej ceny).

Nowy cennik już wisi chociażby tu:

-> http://www.eurocar.pl/nowyfocus_cennik.php

Szy.
__________________
szy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 13:02   #10
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał szy
Oczywiście, jednak nie jest to chyba aż taka znacząca różnica: teraz łączny rabat
na benzynę to 12,5 tysiąca, a w 'normalnej' promocji będzie to jakoś około 8 tysięcy
(od obecnej ceny).

Nowy cennik już wisi chociażby tu:

-> http://www.eurocar.pl/nowyfocus_cennik.php

Szy.
O! Czyli tak jak sie spodziewalem.
Nowka gold w starej wersji kombiak 1.6 benzyna z rocznika 2004 to 57k i ma ona alarm i metalic wiec wystarczylo by radio kupic.

Nowy focus 1.6 kombi to na wejsce 66k plus 3,5k za alarm i metalic = 69,5k
Reasumujac roznica jest okolo 13 tys ... a to juz duzo
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-02-05, 17:43   #11
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

no jest roznica miedzy FI a F2.Ale to kwestia kilku miesiecy i ceny pewnie pojda w dol.Jesli by nie poszly to wtedy beda znow pewnie jakies Big promocje na F1.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 13:49   #12
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie

Cytat:
Napisał driver
no jest roznica miedzy FI a F2.Ale to kwestia kilku miesiecy i ceny pewnie pojda w dol.Jesli by nie poszly to wtedy beda znow pewnie jakies Big promocje na F1.
No bylem ogladac F2 i ogolnie to jestem rozczarowany. Wnetrze takie sobie, materialy ze skody fabii, slupek srodkowy jakby z audii a w dodatku miejsca dla kierowcy mniej niz F1 oraz w moim struclu.
Z zewnatrz wyglada ladnie ale w srodku jedynka bardziej mi sie podoba

Oczywiscie niejako przy okazji panowie z OMC ladnie mnie olali gdyz mimo zapisania sie na jazde probna zapomnieli mnie zupelnie .... widac podejscie w salonach forda takie jak wszedzie.
__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-05, 19:39   #13
Picia78
Klepacz
 
Avatar Picia78
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Inny
HB 5D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2008
KTA powiat tarnowski (Tarnów)
Postów: 2 598
Domyślnie Re: 1.6 czy 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał zis
Bylem dzis w saloonie coby poogladac FFII ale nie mieli na skladzie wiec sie umowilem na jazde probna za tydzien w dni otwarte. Umowilem sie na jazde dieslem ale z cennika wychodzi mi ze roznica 10k pln miedzy podstawowa jednostka diesla 109KM a benzyna 1.6 bedzie sie zwracac przez 5 lat (z karkuratora AC) wiec zaczynam naprawde sie zastanawiac nad benzyna (Pepeto nie dziw sie prosze )
I teraz meritum czyli: sprzedawca wyraznie odradzal jednostke Ti-VCT mowiac ze wystarczy raz zatankowac zle paliwo i nieszczescie gotowe. Ogolnie silnik fajny ale gdzies w zachodniej czesci europy ... dodatkowo wspomnial ze zre on tylko Pb98 wiec mam pytanie czy to prawda ... dac sobie spokoj z tym nowym silniczkiem i kalkulowac ewentualne kupno 1.6 ?
Moim zdaniem lepiej TDci 1.6 a już lepiej 2.0 Bo przez te piec lat oblicz wartość benzyny i ropy wydaje mi się ze ropa będzie tańsza sam mam TDci i w życiu nie wymienię na benzynę

__________________

Picia78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-05, 19:06   #14
zis
Turysta
 
Avatar zis
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 258
Domyślnie Re: 1.6 czy 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał Picia78
Moim zdaniem lepiej TDci 1.6 a już lepiej 2.0 Bo przez te piec lat oblicz wartość benzyny i ropy wydaje mi się ze ropa będzie tańsza sam mam TDci i w życiu nie wymienię na benzynę

eee ... chcialem dobrze a wyszlo jak zwykle
Oto moja Foczka


__________________
MeganZIS
zis jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 08:30   #15
siwy
Turysta
 
Avatar siwy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa Saska Kępa
Postów: 304
Domyślnie

Noooo, ładne cacko...Gratuluje chopie...

To ile w koncu cie kosztował ten ursusik??
__________________
VW PASSAT 2.0 TDI
siwy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 09:34   #16
Kuba
Turysta
 
Avatar Kuba
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa
Postów: 42
Domyślnie

Gratuluję!!!
Sądzę, że generalnie wyszło jak zwykle DOBRZE .
Kuba jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-05, 23:40   #17
-=Seba=-
Klubowicz
 
Avatar -=Seba=-
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa Wawer
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Petter
Osobiście wybrałbym F II. Nawet, jeśli by musiał być silver
True, true.



Ale jak już ma Swojego GOLD'a to lepiej z ZISem nie zadzierać
__________________

-=Seba=- pozdrawia
-=Seba=- jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-05, 20:57   #18
paol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 14
Domyślnie

Wiec powiem tak


W srode bylem w salonie forda i:


Jezdzilem fordem focusem II z 1.6 i 1.6 Ti-VCT


Moje wrazenia ... nie bylo tak zle


Po pierwsze zwykly 1.6 zbieral sie wolniej ... w dupe dawal monet obrotowy przy niskich obrotach
1.6 Ti-VCT ... lepiej ale spodziewalem sie wiecej
Dopiero przy 4500obrotow dalo sie odczuc ze to inne 1.6

Co do paliwa ... nie jest tak zle .. glupoty mowil ten kolo z forda.
Silnik jak silnik ... zmienne fazy rozrzadu nie wymagaja innego paliwa...
Jesli to byl by wtrysk bezposredni to ... hmm .. tu mozna dywagowac wiadomo o co chodzi
Ale zmienne fazy nie maja nic wspulnego z paliwem nie wiem czemu ten kolo Ci tak powiedzial ale walil glupa .. bo pewnie sam nie wiedzial a moze myslal ze na bezposredni wtrysk paliwa heh

1.6 Ti-VCT udalo mi sie 200km/h zrobic dalo by sie wiecej ale kolo co na jezdzie probnej ze mna bym powiedzial zebym zwolnil
1.6 uuuu tu tylko 190km/h moze dlatego ze za malo mial zrobione


Jeszcze powiem o spalaniu ... kolega ma 1.6 Ti-VCT iiii zszedl do 4.7 litra na 100km !!!!!!!!!!

Jechalem z nim bo mu nie wierzylem i tak naprawde jest
Jechalismy katowice - warszawa 100km/h srednio


Wiec mysle ze nie da sie tyle zrobic zwyklym 1.6


W poniedzialem odbieram mojego nowego 1.6 Ti-VCT
Wiec napisze wiecej co nie tak a co ok

Pojezdze troszke na 95 bez Pb i 98

Pozdrawiam
Paol
__________________
piku piku
paol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-05, 21:48   #19
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał paol
1.6 Ti-VCT udalo mi sie 200km/h zrobic dalo by sie wiecej ale kolo co na jezdzie probnej ze mna bym powiedzial zebym zwolnil
Aleś chłopa zestresował....
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-05, 22:26   #20
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

jezusicku.200km/h na jeździe próbnej.Tego chyba jeszcze nie było w tej klasie samochodow na jezdzie probnej.
No to cud,że koleś był wyrozumiały.rozumiem 140/150 km/h ale 200 uffff
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-05, 12:03   #21
paol
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Jaworzno
Postów: 14
Domyślnie

No wyrozumialy to on byl... ale jak mi pozniej powiedzial ze jeszcze nigdy tym autem tyle nie jechal to rozumialem jego obawy ... aby juz szybciej nie jechac .
Poza tym ja tez sie boje jezdzic szybko z innymi kierowcami ... Wiecie ... lepiej miec kierownice we wlasnych rekach ...
__________________
piku piku
paol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-05, 11:12   #22
acmeadow
Turysta
 
Avatar acmeadow
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: pomysł, że wawka ?
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 395
Domyślnie

Cytat:
Napisał paol
Jechalismy katowice - warszawa 100km/h srednio
i spaliscie na zmianę, czy jak..? jesu, ja próbowałem ostatnio pojechac tą trase jakoś wolniej, to jechałem 130 średnio i myślałem że umre z nudów

gratulacje za wytrwałość !!
__________________


pozdrowionka for @ll !
acmeadow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-06, 15:11   #23
Kub@
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 1
Domyślnie

Witam,
Podnosze temat bo nie znalazlem swiezych informacji na temat silnika 1.6 Ti-VCT (procz spalania).
Jestem przed zakupem taczki i Focus z takim silnikiem jest jednym z kandydatow.
Czytalem o roznych stukach i ewentualnych przypadlosciach wieku niemowlecego tego silnika, a jak to sie ma do sytuacji dzisiaj? Czy konstrukcja juz okrzepla?

Jakie sa Wasze wrazenia z jazdy z tym silnikiem? Czy te 15KM i 5Nm roznicy w stosunku do starszej konstrukcji jest odczuwalne?

Mam jeszcze pytanie o "sportowe zawieszenie". Wczoraj jezdzilem autem testowym z takim zawieszeniem i wydawalo mi sie ciut za twarde. Jak sie sprawdza na dluzsza mete? Po kilku kilometrach jazdy komfort bym ocenil jak w moim 4-letnim peugeocie 206. Nie jezdzilem fordem z normalnym zawieszeniem wiec nie mam porownania i boje sie zeby nie stracic na tym sportowym wszystkich plomb a z drugiej strony nie mam ochoty na miekkie bujanie.

Dzieki z góry za wszelka pomoc.

Kub@
Kub@ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-06, 15:16   #24
darekw
Turysta
 
Avatar darekw
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: P ł o ń s k
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 662
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kub@
Mam jeszcze pytanie o "sportowe zawieszenie".... ocenil jak w moim 4-letnim peugeocie 206.
Mi się bardzo dobrze jeździ na tym "sportowym zawieszeniu". Nie jest dla mnie aż takie twarde, a z całą pewnością nie daje się tak łatwo wyprowadzić z równowagi Oceniam je o wiele lepiej niż w renault Clio II, które miałem poprzednio. Pod każdym względem...
__________________
MK II 2.0 TDCi Magnum Grey
darekw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-06, 20:27   #25
MKL
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Szczecin
Postów: 12
Domyślnie

Miałem FFI a teraz ti-vct gold

1. Przy włączonej klimie(automat) silnik nie zdycha jak w 1.6
2. Moment obrotowy wyrażnie lepszy, od 3500 tys. jakby miał turbo
3. Zużycie paliwa - przy docieraniu -dno, ale od 12 tys. w mieście z klimą 8l, poza miastem 6-6.5, max 7 prędkość do 140 (przy super myślącym (i nudnym) jechaniu do 90 nawet 5.5l
4. Zawieszenie (sport) OK
5. Choroby dziecięce to chyba na razie mit - na niemieckich i angielskich forach nic o tym nie mówią
6. Głośność - niższa niż w FF1 (ale wstawiłem matę pod maskę)
MKL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-06, 06:35   #26
mark54
Turysta
 
Avatar mark54
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kraków
Postów: 282
Domyślnie

Cytat:
Napisał MKL
Miałem FFI a teraz ti-vct gold.....

6. Głośność - niższa niż w FF1 (ale wstawiłem matę pod maskę)
A czy mozesz powiedzic co to za mata ?
To jakis wlasny patent czy mozna to zamowic w ASO ?
mark54 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-06, 12:12   #27
MKL
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2005
Skąd: Szczecin
Postów: 12
Domyślnie

Mata jak w dizlu czy w 2 litrowcu - około 250 zł. Słychać różnicę. Jeśli chodzi o spalanie. Trasa 900 km, 3 osoby, pełno bagażu, narty (3 pary) na dachu, pięcionartowy bagażnik FAPA, średnia 110 km/h - 9 litrów.
MKL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-06, 18:42   #28
szy
Turysta
 
Avatar szy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2005
Postów: 854
Domyślnie

OT, sorr.

Możesz więcej o tej macie? Mi kiedyś proponowano
za tysiaka z hakiem .

Jakiś symbol, nazwa precyzyjna, czy coś? W ASO?

Szy.
__________________
szy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-06, 10:38   #29
mark54
Turysta
 
Avatar mark54
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kraków
Postów: 282
Domyślnie Mata wygluszajaca

Wlasnie rozmawialem z dzialem akcesoriow i doposazenia w ASO w Krakowie
i mozna u nich taka mate jak w dieslu zamowic za ok. 260 zl.
mark54 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-02-06, 18:33   #30
wawik
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Łódź
Postów: 47
Domyślnie Re: Mata wygluszajaca

Warto kupować tą matę? Jest jakaś zauważalna róźnica po jej założeniu?
__________________
Focus II 1.6 Ti-VCT FX Gold Kombi
wawik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u