Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 29-08-13, 01:17   #1
irvingus
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Waw
Postów: 3
Domyślnie Naprawa pokrywy schowka w desce rozdzielczej

Witam.

Temat dotyczy schowka ktory jest umieszczony na gorze kokpitu (na pewno w wersji Ghia, nie wiem czy w innych rownież).
Trafila mnie ostatnio przypadlosc pokrywy tego schowka a mianowicie ulamal sie kawaleczek plastikowego zaczepu co spowodowalo ze przestal sie on oczywiscie zamykac. A ze jest na sprezynie to jezdzilem z 'takom otwartom klapom' co mnie po jakims czasie zaczelo irytowac.
Grzebiac na roznych forach dowiedzialem sie ze nie jestem jakims szczegolnym pechowcem i wiele osob posiadajacych ten schowek doswiadczyla podbnego problemu.
Pomyslalem, co tam, ulamala sie pierdolka, kupie nowa porywe zamontuje i bedzie OK
Jak pomyslalem tak zrobilem i zadzwonilem do Forda, zeby sie dowiedziec czy maja pokrywe schowka. W trakcie rozmowy szczeka mi jednak opadla do ziemi i dlugo tam pozostawala poniewaz panowie zazyczyli sobie cos ponad 270 PLN za klapke + 80 za montaz. 350PLN za ulamany plastik wielkosci polowy paznokcia malego palca u reki .... jak dla mnie cena troche nieracjonalna. Zaczalem grzebac w poszukiwaniu uzywki na Allegro. Pech chcial ze nikt nie sprzedawal takiej pokrywy.
Zaczalem wiec kombinowac jak sobie poradzic z tematem. Moze moje doswiadczenia komus pomoga w przyszlosci z podobnym problemem.
Plastik zaczepu jest oczywiscie z tych trudno-sklejanych. Probowalem roznych klejow nic nie trzymalo na tyle silnie zeby po niedlugim czasie od sklejenia czesc zaczepu ponownie nie odpadala. W koncu kupilem klej Technicoll'a do PP, PE, PFTE (primer + baza)
Sam ten klej tez nie dal rady poniewaz ulamane czesci mialy, jak sadze, za male powierzchnie zeby taki 'twardy' plastik dobrze trzymal. Ale kombinujac dalej zakupilem paczke najmniejszych dostepnych zawiasow mosiężnych w 'Liroyu' - rozebralem taki zawiasik wykorzystujac jedną jego częsc jako wzmocnienie doklejone do zaczepu.
Mosiadz ladnie sie modeluje wiec ksztalt mozna bylo uformowac swobodnie i uzywajac ww. kleju sklecic zaczep w jedna, trwala calosc.
Efekt na ponizszych zdjeciach(troche slaba jakosc bo z telefonu)







I na koniec dwie uwagi.
Klej trzeba stosowac dokladnie wg zalecen producenta - chodzi o uzycie Primera w takiej ilosci jak zalcono.

A 80PLN za wymianę pokrywy to tez jakiś śmiech na sali - cala część ze schowkiem zdejmuje się w minute używając dwóch śrubokrętów. Cala ta czesc jest wmontowana na zatrzaski w kokpit - niestety nie zrobilem zdjec po jej wymontowaniu. Trzeba delikatnie podwazyc zaczynajac od strony zachodzącej na zegary i isc w kierunku schowka.

Generalnie bylo z tym troche dlubania i eksperymentowania ale jak pisalem te 350 PLN za taką pierdole wydalo mi sie zupelnym absurdem.

Pozdr,

Grzesiek.
irvingus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Kontrolki na desce rozdzielczej michalmk1 Elektryka, audio i alarmy 1 05-12-12 23:34
[MK1] Zmiana oświetlenia kontrolek na desce rozdzielczej Foca Elektryka, audio i alarmy 18 02-12-12 23:20
[MK2] Wymiana pokrywki schowka na desce rozdzielczej Ghia woocash_k Inne techniczne 7 08-10-12 20:37
FFII obrys poduszki pasażera widoczny na desce rozdzielczej respondent Inne techniczne 34 19-05-09 14:56
[FFI] pilot do bramy w desce rozdzielczej belek Inne techniczne 9 07-03-09 21:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u