Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-08-09, 13:15   #1
dopesson
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
Postów: 20
Domyślnie "ćwierkanie" od paska klienowego lub rolek

Witam!
Kupiłem Focusa 2 2007rok półtora miesiąca temu i mam taki problem. Zaraz po starcie silnika przez kilka minut słychać "ćwierkanie" gdzieś od paska klinowego a potem ustaje. Po zgaszeniu silnika i odczekaniu nawet 2-3 godziny problem nie powraca. Dopiero występuje jak auto stoi przez noc pod blokiem. Byłem z tym w serwisie WIKAR w Krakowie na Zakopiańskiej, stwierdzili że trzeba wymienić pasek i rolke. Wymienili a problem nadal występuje.
Wybieram sie teraz autem na wakacje (łącznie zrobię ok. 3000km), jak sądzicie, jest sens tym się teraz przejmować przed wyjazdem czy ewentualnie zrobić to po przyjeździe? Lub czy w ogóle olać temat dopóki się nie pogorszy lub ustanie?
Mam przebieg 94 000.
Dzięki;
Pozdrawiam;
Paweł.
dopesson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 13:47   #2
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Jeśli to przy zpaalniu przez krótką chwile to jak twierdzi zbychu pompa oleju - miałem tak
jesli nie to alternator.
__________________
"Mam, tak samo jak Ty, miasto moje a w nim..."

"Poznasz kiedy głupi żartuje ?..."
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 18:55   #3
tosho
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: W-wa
Postów: 17
Domyślnie

Dla mnie to bardziej napinacz paska wieloklinowego- i zapewne po rozgrzaniu ustaje ćwierkot?
tosho jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:08   #4
xaxaraxa
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Bytom
Postów: 7
Domyślnie

maiłem ten sam problem, trudno bylo go mechaniorowi zdiagnozowac bo zanim do niego dojechalem silnik byl cieply i dzwieki ustawaly
poniewaz i tak miałem rozrząd do wymiany to rozebrał autko i okazalo się ze do wymiany oprócz rozrządu były również: napinacz paska wielorowkowego, rolka pośrednia no i sam pasek oraz sprzęgiełko alternatora
z 490 zł za rozrząd zrobiło mi sie 1,6k
xaxaraxa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:17   #5
przemox
Turysta
 
Avatar przemox
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Ustka
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
GSL powiat słupski (Słupsk)
Postów: 200
Domyślnie

Cytat:
Napisał xaxaraxa
poniewaz i tak miałem rozrząd do wymiany to rozebrał autko i okazalo się ze do wymiany oprócz rozrządu były również: napinacz paska wielorowkowego, rolka pośrednia no i sam pasek oraz sprzęgiełko alternatora
z 490 zł za rozrząd zrobiło mi sie 1,6k
Miałem dokładnie to samo. I podobnie wyżarło mi portfel
Cytat:
Napisał dopesson
Mam przebieg 94 000.
I tak zbliża się wymiana rozrządu, więc chyba warto, by mechanik dokładnie sprawdził, że nie czas już na te zabiegi - w tym na napicz, rolkę itp. Natomiast z tego, co mi mówił mechanik, nie jest to znowu żadna sprawa jak pożar. Więc możesz nieco poczekać, aż się pogorszy. Tyle że do tego czasu zapomnij o spokoju, bo to ćwierkanie wciąż ci będzie przypominać o problemie.
__________________
fracek
przemox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 22:44   #6
dopesson
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
Postów: 20
Domyślnie

Cytat:
Napisał tosho
Dla mnie to bardziej napinacz paska wieloklinowego- i zapewne po rozgrzaniu ustaje ćwierkot?

tak

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 22:47 ]
Miałem dokładnie to samo. I podobnie wyżarło mi portfel
Cytat:
Napisał dopesson
Mam przebieg 94 000.
I tak zbliża się wymiana rozrządu, więc chyba warto, by mechanik dokładnie sprawdził, że nie czas już na te zabiegi - w tym na napicz, rolkę itp. Natomiast z tego, co mi mówił mechanik, nie jest to znowu żadna sprawa jak pożar. Więc możesz nieco poczekać, aż się pogorszy. Tyle że do tego czasu zapomnij o spokoju, bo to ćwierkanie wciąż ci będzie przypominać o problemie.[/quote]

Hmm rozrząd to gruba sprawa, niestety od jutra (czwartku) mnie nie ma do dnia wyjazdu czyli wtorku, w który wyjeżdżam autem na wakacje i zamierzam zrobić 3000km (Chorwacja).
Natomiast co do rozrządu pytałem w serwisie kiedy się go wymienia to podobno przy moim silniku 1.6 TDCI 90KM dopiero przy 240 000, a przy chyba 120 000 sprawdza się napięcie czegoś tam .... (nie znam się ...).
Pozdrawiam;
Paweł
dopesson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 23:00   #7
xaxaraxa
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Bytom
Postów: 7
Domyślnie Re: "ćwierkanie" od paska klienowego lub rolek

Cytat:
Napisał dopesson
Witam!
Kupiłem Focusa 2 2007rok półtora miesiąca temu..
Mam przebieg 94 000.
Jestes w 100% pewien przebiegu???
Ja bym był tylko w przypadku zakupu od matki lub ojca swego, całej reszcie w przebieg na zegarze nie uwierze, takie czasy niestety
xaxaraxa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-09, 23:06   #8
dopesson
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
Postów: 20
Domyślnie Re: "ćwierkanie" od paska klienowego lub rolek

Cytat:
Napisał xaxaraxa
Cytat:
Napisał dopesson
Witam!
Kupiłem Focusa 2 2007rok półtora miesiąca temu..
Mam przebieg 94 000.
Jestes w 100% pewien przebiegu???
Ja bym był tylko w przypadku zakupu od matki lub ojca swego, całej reszcie w przebieg na zegarze nie uwierze, takie czasy niestety
masz racje, ale ile on mógł zrobić w 2 lata? wiadomo że i 200 000 ale raczej mało prawdopodobne.
Ale mimo wszystko rozrządu na razie nie zamierzam robić, co nie znaczy że będę czekał do 240 000.
Pozdrawiam;
Paweł.
dopesson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-09, 00:23   #9
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

U mie w tddi też tak się zaczynało (zeszłej jesieńi) coraz dłużej ćwierkał aż po około dwóch tygodiach juz prawie cały czas. Pojechałem do mechanika psiknoł czymś (chyba WD40) na rolke napinacza paska woieloklinowego, ucichło na 5 min potem z nowu wróciło ćwierkanie.
Wymiana napinacaza pomogła.
Psiknij na inne kółka może ustalisz coś, przy tym przebiegu to pompa wody też juz może się kończyć.

W dwalata prawie 90 tyś. to pewnie silnik swoje dostał jak tyle nakręcił.
Wymień rozrząd przed 100 tyś. nie ryzykuj jak trzaśnie to z 4 tysie zabulisz.
Pierwsze co wymieniasz po kupnie auta to rozrzad, olej, filtr oleju i paliwa. Ciekawostką jest to ze Ford zaleca wymianę rozrządu przy 150 tyś, a producenci zamiennikw juz od 60 - 90 tyś.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-08-09, 10:39   #10
dziadymil
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: płońsk
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
WPN powiat płoński (Płońsk)
Postów: 19
Domyślnie

Witam, miałem podobny problem z tym ćwierkaniem paska po rozruchu zimnego silnika . Po rozgrzaniu silnika było ok ale zanim ucichło to kiszka jechać przez miasto. Wymieniłem 3 paski, rolkę napinacza paska wieloklinowego, łożysko na rolce pośredniej i . Różniste preparaty typu WD-40 pomagały na 5min. No któregoś pięknego dnia tak się i rozgrzeszyłem się nad tym. Teraz już 6miesięcy i jest spokój. No to teraz opiszę co zrobiłem, po zdjęciu paska zauważyłem że w rowkach na kole wielorowkowym wspomagania jest bardzo dużo "syfu" takiej wytartej gumy która fajnie się zwulkanizowała z kołem. No i guma tarła o gumę i piszczało. Cienki śrubokręt i rowek po rowku wyskrobałem ten syf, później na śrubokręt szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną i wycieranie aż do pojawienia się metalu w rowkach koła. I jak ręką odjął, wcześniej reklamowałem pasek klinowy, po wymianie nowy piszczał ale to nie była jego wina. Tak więc Panowie dokładnie przyjrzyjcie się kołom pasowym i pośrednim, ja wyczyściłem w ten sposób wszystkie i mam spokój.
dziadymil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-09-09, 20:12   #11
dopesson
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Kraków
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
Postów: 20
Domyślnie

Witam!
Właśnie wróciłem z wakacji a ponieważ miałem do przejechania niecałe 3000km to wolałem nie ryzykować i wymieniłem przed wyjazdem rozrząd (przy okazji jakieś rolki też). Zapłaciłem niecałe 1200zł i mam spokój, już nie piszczy. I faktycznie auto ma 2 lata i ponad 90 tyś przebiegu także pewnie dobrze dostało w palnik przez poprzedniego właściciela.
Mam spokój na co najmniej 100 000 z rozrządem.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam;
Paweł
__________________
Donna al volante pericolo costante
dopesson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
"Tylko" wtryski, czy "aż" pompa paliwa? Satyr Silnik i skrzynia 12 24-07-09 11:46
[FFII] jakie felgi 16" 17" czy 18" do foki mk kamil1980 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 27 05-03-09 11:14
[FFII] Różnica pomiędzy "małym" a "dużym" albanzg Elektryka, audio i alarmy 6 25-01-09 19:46

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u