Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 16-07-09, 11:04   #1
michtat
Sympatyk
Grupa: Lubelskie
 
Avatar michtat
 
Michał
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Lublin
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
czerwiec
2007
LU Lublin
Postów: 680
Garaż
Domyślnie Wiązka halogenów by michtat

Zaczynamy przygodę od sprawdzenia czy na pewno nie ma całej wiązki. Dokładnie trzeba sprawdzić czy nie ma wtyczek do żarówek pod zaślepkami halogenów.

Gdy już jesteśmy pewni że kostek nie ma trzeba sprawdzić czy mamy chociaż część wiązki od włącznika świateł do złącza C70. W tym celu wyjmujemy włącznik świateł i sprawdzamy czy jest przewód koloru żółto zielonego w pinie nr 3



Jeśli jest ten kawałek wiązki zaczynamy zabawę w elektryka.
Potrzebne nam będzie:
- przewód do masy najlepiej koloru czarnego o przekroju min 1mm – 2 metry,
- przewód zasilający w moim przypadku koloru zielonego przekrój 1,5mm ok. 4 metry,
- koszulki termokurczliwe,
- peszel ok. 4 metry,
- oczko do podłączenia masy,
- klucze torx oraz nasadkowe, kombinerki, zapalniczka, izolacja.

Gdy już wszystko mamy skompletowane zaczynamy od zdjęcia nadkola.
Trzyma się ono na śrubie przy zderzaku, na śrubie łączącej nadkole z dolną osłoną silnika, na dwóch śrubach po lewej stronie amortyzatora, na dwóch po prawej stronie amortyzatora i na jednej śrubce od spodu progu.
Po odkręceniu tych wkrętów wyjmujemy nadkole.

Po prawej stronie, na ścianie grodziowej znajduje się złącze elektryczne zwane C70, które składa się z dwóch części (jedna od strony nadkola, a druga od strony kabiny).

widok od strony nadkola:


widok od strony kabiny:


Ja na wszelki wypadek przy pracach związanych z elektryką odłączyłem akumulator. Następnie w złączu C70 znajduje się śruba 10mm. Po odkręceniu tej śruby rozłączają się te dwie części.





Teraz przechodzimy do kabiny i po lewej stronie na ścianie grodziowej na wysokości bezpieczników znajduje się druga część złącza C70. Po dostaniu się do tej części złącza wypiąłem przewód żółto zielony z pinu 39, który to odpowiada za halogeny przednie. Oczywiście można to połączyć wszystko w złączu C70, ale trzeba dobrać odpowiedni pin z czym ja osobiście miałem problem.



Teraz już można poskładać to złącze tak jak było. Przez fabryczny otwór na ścianie grodziowej przeciągamy przewód zasilający halogeny „+” do miejsca gdzie znajduje się wypięty przewód żółto zielony. Ja wykorzystałem otwór nad pedałem gazu.





Po połączeniu tych przewodów przechodzimy do układania przewodów pod maską. Przewód zasilający włożyłem w peszel, a następnie ułożyłem go za skrzynką bezpieczników , potem po prawej stronie akumulatora i do otworu halogenów. W ten sam peszel włożyłem przewód czarny który szedł od otworu halogenów do miejsca w którym jest masa – koło akumulatora. W ten sposób jeden halogen mamy gotowy.



Teraz w drugi kawałek peszla wkładamy przewód zasilający i przewód masowy.
Dla ułatwienia zdjąłem osłonę intercoolera. Ułożyłem przewód od halogenu nad chłodnicą (tam biegnie fabryczna wiązka do której przymocowałem moją wiązkę do halogenów). Przewód zasilający na wysokości lewego reflektora włożyłem w pierwszy peszel, tak aby wyszedł przy halogenie. Przewód masowy poszedł do miejsca gdzie jest masa czyli koło akumulatora. Na oba przewody masowe zostało zaciśnięte oczko, a następnie przykręcone śrubą w wolne miejsce masy.













Teraz zostało przylutowanie końcówek do żarówek H11 na końce przewodów wystających przez otwory halogenów.
Ja póki co zostawiłem włącznik bez opcji halogenów. W tym przypadku włączą się halogeny i tylne światła przeciwmgielne.

Wielkie podziękowania dla moons za porady i podpowiedzi

Efekt prawie końcowy - prawie, bo jeszcze nie świecą (niestety dostanie wtyków do h11 graniczy z cudem)



Wtyczki zakupione.


Ostatnio edytowane przez michtat ; 03-07-13 o 12:02
michtat jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Regulacja halogenów gregK Inne techniczne 17 12-02-09 11:04
Montaż halogenów jupik Elektryka, audio i alarmy 23 10-08-07 10:49
Konplet halogenów PiotrB Elektryka, audio i alarmy 12 13-05-06 12:59
wiazka do halogenow ptak01 Elektryka, audio i alarmy 3 16-02-06 10:43

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u